Відбулась 34 сесія районної ради

Відбулась 34 сесія районної ради

Сьогодні, під керівництвом голови районної ради Романа Гринишина відбулась 34 сесія районної ради.

Відбулась 33 сесія районної ради

Відбулась 33 сесія районної ради

В четвер, 25 червня, під керівництвом голови районної ради Романа Гринишина відбулась 33 сесія …

Відбулася 32 сесія районної ради

Відбулася 32 сесія районної ради

Злагоджено та оперативно, під керівництвом голови районної ради Романа Гринишина, сьогодні, 14 травня 2020 року, відбулось …

Рогатинську районну лікарню підтримали місцеві меценати

Рогатинську районну лікарню підтримали місцеві меценати

За підтримки райдержадміністрації та районної ради було налагоджено співпрацю між меценатами Рогатинщини і комунальним …

Відбулася 31 сесія районної ради

Відбулася 31 сесія районної ради

Сьогодні, 23 квітня, під керівництвом голови районної ради Романа Гринишина відбулась 31 сесія районної ради. Зважаючи на …

Попередня
Наступна

Голова ради вітає!

Шановні друзі!

     Щиро вітаю Вас на офіційному сайті Рогатинської районної ради.
Рогатинська земля – це край багатих національних традицій, високого рівня культури, батьківщина талановитих та працьовитих людей, колиска всесвітньовідомої Роксолани – Насті Лісовської. Тут на кожному кроці подих історії, великої і самобутньої, яка писалась мечем і вогнем, горем і радістю впродовж більше як вісімсот років.
Одним із головних принципів діяльності ради є відкритість її діяльності, забезпечення прозорості у прийнятті рішень та готовності до конструктивного діалогу з громадою.
На сайті Ви зможете отримати повну та достовірну інформацію про структуру ради, роботу депутатського корпусу, постійних комісій, рішення ради, переглянути новини та інформаційні повідомлення.
Впевнений, що наша співпраця і спільні зусилля сприятимуть всебічному розвитку Рогатинщини.

З повагою
голова районної ради
Роман Гринишин

Рогатинська районна рада > Новини > У Рогатині відбувся IX обласний відкритий фестиваль “Пісні Опілля” (відео)

У Рогатині відбувся IX обласний відкритий фестиваль “Пісні Опілля” (відео)

В неділю, 23 червня, в місті Рогатин відбувся IX обласний відкритий фестиваль народної творчості «Пісні Опілля».

Всі учасники пройшли святковою ходою від пам’ятника Роксолани до міського парку, де і відбувалася мистецька програма. У фестивалі взяли участь 24 творчих колективи та виконавці з Львівської, Тернопільської та Івано-Франківської областей.

Фестиваль проводиться раз у два роки. Метою дійства є показ самобутньої народної творчості Опільського краю.

На фестивалі кожне село Рогатинщини презентувало себе піснями, музикою, вишивкою, смачною кухнею. Села району позиціонували власні традиції через створення «Фольклорного подвір’я» – виставку декоративно-ужиткового мистецтва.

Кожне село Рогатинщини цікаве своїми звичаями та традиціями. Наприклад, село Пуків славиться весільними «долями» – спеціальні калачі, які вважаються своєрідними оберегами молодих. Такими “долями” після шлюбу пригощають усіх весільних гостей. Випікають їх лише ті жінки, хто щасливий у шлюбі, має доброго чоловіка та чемних дітей. А село Помонята багате на довгожителів. У ньому здавна займаються писанням ікон.

На фестиваль завітали шановні гості – міністр енергетики та вугільної промисловості України Ігор Насалик, начальник управління культури, національностей та релігій обласної державної адміністрації Володимир Федорак, депутат обласної ради Ігор Тринів, голова районної державної адміністрації Петро Білінський, голова районної ради Роман Гринишин, міський голова Сергій Насалик, директор обласного навчально-методичного центру культури і туризму Прикарпаття Світлана Панько, заступник бургомістра міста Радлін Збігнєв Підлісний, секретар міста Радлін Пьотр Абсалон, спеціаліст з питань міжнародного співробітництва та роботі з неурядовими організаціями Марек Гайда, начальник відділу культури районної державної адміністрації Ольга Рибій.

Отець-декан Володимир Гривнак УПЦ КП та військовий капелан ЗСУ отець Дмитро Бігун благословили учасників фестивалю на плідну працю в ім’я утвердження національної єдності та розвиток аматорського мистецтва.

Після урочистого відкриття фестивалю відбулася святкова фестивальна мистецька програма за участю колективів аматорської народної творчості Опільського регіону та гостей фестивалю.

Продовжився захід виступами солістів-вокалістів IX обласного відкритого фестивалю «Пісні Опілля» та завершився запальними українськими танцями разом із гуртами «Бравіссімо» та «Будьмо».

Джерело: http://rohatyn.if.gov.ua/index/show/name/u-rogatini-vidbuvsya-ix-oblasnii-vidkritii-festival’-%E2%80%9Cpisni-opillya%E2%80%9D