Відбулась 34 сесія районної ради

Відбулась 34 сесія районної ради

Сьогодні, під керівництвом голови районної ради Романа Гринишина відбулась 34 сесія районної ради.

Відбулась 33 сесія районної ради

Відбулась 33 сесія районної ради

В четвер, 25 червня, під керівництвом голови районної ради Романа Гринишина відбулась 33 сесія …

Відбулася 32 сесія районної ради

Відбулася 32 сесія районної ради

Злагоджено та оперативно, під керівництвом голови районної ради Романа Гринишина, сьогодні, 14 травня 2020 року, відбулось …

Рогатинську районну лікарню підтримали місцеві меценати

Рогатинську районну лікарню підтримали місцеві меценати

За підтримки райдержадміністрації та районної ради було налагоджено співпрацю між меценатами Рогатинщини і комунальним …

Відбулася 31 сесія районної ради

Відбулася 31 сесія районної ради

Сьогодні, 23 квітня, під керівництвом голови районної ради Романа Гринишина відбулась 31 сесія районної ради. Зважаючи на …

Попередня
Наступна

Голова ради вітає!

Шановні друзі!

     Щиро вітаю Вас на офіційному сайті Рогатинської районної ради.
Рогатинська земля – це край багатих національних традицій, високого рівня культури, батьківщина талановитих та працьовитих людей, колиска всесвітньовідомої Роксолани – Насті Лісовської. Тут на кожному кроці подих історії, великої і самобутньої, яка писалась мечем і вогнем, горем і радістю впродовж більше як вісімсот років.
Одним із головних принципів діяльності ради є відкритість її діяльності, забезпечення прозорості у прийнятті рішень та готовності до конструктивного діалогу з громадою.
На сайті Ви зможете отримати повну та достовірну інформацію про структуру ради, роботу депутатського корпусу, постійних комісій, рішення ради, переглянути новини та інформаційні повідомлення.
Впевнений, що наша співпраця і спільні зусилля сприятимуть всебічному розвитку Рогатинщини.

З повагою
голова районної ради
Роман Гринишин

Рогатинська районна рада > Новини > 28 вересня – Всесвітній день проти сказу

28 вересня – Всесвітній день проти сказу

Сказ або гідрофобія (водобоязнь) – гостра особливо небезпечна інфекційна хвороба, яка характеризується ураженням центральної нервової системи і закінчується смертю. Заразитися можна від укусу, при попаданні слини на подряпину,садно або навіть не пошкоджену шкіру, слизові оболонки очей, порожнини рота, носа, при дотику з предметом або одягом, забрудненими слиною хворої на сказ тварини. Важливо знати, що від людини до людини сказ не передається.
Хворіють на сказ всі теплокровні тварини. Особливо небезпечними є бродячі собаки, домашні кішки, а з диких тварин – лиси, вовки, кажани, єноти, куниці.
Захворювання на сказ закінчується смертю хворого у 100% випадків. Тобто, якщо людина захворіла на сказ, врятувати її вже не можливо, єдиний спосіб порятунку – це вакцинація, яку проводять якомога швидше одразу після інфікування, до настання хвороби.
Головна ознака хворих тварин – зміна поведінки. Дикі тварини втрачають обережність, з`являються в населених пунктах, місцях випасу і утримання худоби, нападають на людей та тварин. Домашні тварини не приймають звичайної їжі, стають неспокійними, через декілька днів – агресивними. Часто (внаслідок утрудненого ковтання) з рота тече слина. Буйний період триває кілька днів, після чого розвивається параліч і смерть.
Слина хворої тварини містить в собі вірус ще раз 10 днів до появи перших ознак захворювання, тобто інфікуватись людина може і від тварини, які зовні виглядають здоровими.
При покусах чи ослиненні тваринами необхідно:
– При укусах домашніх тварин, для встановлення за ними ветеринарного спостереження, з`ясувати прізвище та адресу власника тваринами. Собаку чи кішку не вбивати 15 днів, а по-можливості, доставити у ветлікарню;
– При укусі чи ослиненні дикими тваринами – якомога швидше звернутися до лікаря і пройти курс щеплень;
– Рану промити водою з милом, змастити йодом, накласти асептичну пов`язку і негайно звернутися до лікарні до травматолога.
Лише своєчасно виконана вакцинація захистить Вас від захворювання та врятує Вам життя!

Травматолог – ортопед  Маслій Степан П.