Рогатинщина на честь Дня Гідності та Свободи вшанували пам’ять Героїв Небесної сотні та воїнам АТО

Рогатинщина на честь Дня Гідності та Свободи вшанували пам’ять Героїв Небесної сотні та воїнам АТО

Герої не вмирають. Вони житимуть у пам‘яті, справах наступних поколінь. Саме ми, українці, можемо …

Відбулося урочисте віче, присвячене 101-ій річниці проголошення Західно-Української Народної республіки

Відбулося урочисте віче, присвячене 101-ій річниці проголошення Західно-Української Народної республіки

1 листопада 2019 року, на Рогатинщині відзначили 101-шу річницю проголошення Західно-Української Народної …

Голова районної ради Роман Гринишин взяв участь у церемонії відкриття пам’ятника Лесі Українці в селі Воскресинці

Голова районної ради Роман Гринишин взяв участь у церемонії відкриття пам’ятника Лесі Українці в селі Воскресинці

В неділю, 27 жовтня 2019 року, відбулася знакова подія в історії Рогатинщини загалом та села Воскресинці зокрема. На вулиці …

На Рогатинщині відзначили День захисника України та 77-у річницю створення УПА

На Рогатинщині відзначили День захисника України та 77-у річницю створення УПА

Нехай ніхто не половинить, твоїх земель не розтина,
Бо ти єдина, Україно, бо ти на всіх у нас одна.
Одна …

Невручені нагороди Лицарів ОУН та УПА отримали їхні нащадки

Невручені нагороди Лицарів ОУН та УПА отримали їхні нащадки

У 1944 році наказом Головного військового штабу УПА було створено систему нагород і заохочень. Цими нагородами за бойові …

Попередня
Наступна

Голова ради вітає!

Шановні друзі!

     Щиро вітаю Вас на офіційному сайті Рогатинської районної ради.
Рогатинська земля – це край багатих національних традицій, високого рівня культури, батьківщина талановитих та працьовитих людей, колиска всесвітньовідомої Роксолани – Насті Лісовської. Тут на кожному кроці подих історії, великої і самобутньої, яка писалась мечем і вогнем, горем і радістю впродовж більше як вісімсот років.
Одним із головних принципів діяльності ради є відкритість її діяльності, забезпечення прозорості у прийнятті рішень та готовності до конструктивного діалогу з громадою.
На сайті Ви зможете отримати повну та достовірну інформацію про структуру ради, роботу депутатського корпусу, постійних комісій, рішення ради, переглянути новини та інформаційні повідомлення.
Впевнений, що наша співпраця і спільні зусилля сприятимуть всебічному розвитку Рогатинщини.

З повагою
голова районної ради
Роман Гринишин

Рогатинська районна рада > Новини > 30-ту річницю створення Народного Руху України за перебудову відзначили на Рогатинщині

30-ту річницю створення Народного Руху України за перебудову відзначили на Рогатинщині

Відповідно до розпорядження обласної державної адміністрації від 31 травня 2019 року № 278 «Про святкування в області 30-ї річниці створення Народного Руху України за перебудову» та розпорядження районної державної адміністрації від 18.06.2019 р. № 112 «Про святкування в районі 30-ї річниці створення Народного Руху України за перебудову» вчора, 3 жовтня, в школі естетичного виховання учнів відбулися урочисті заходи. Захід зібрав активних учасників національно-визвольного руху та однодумців, духовенство, органи влади, працівників установ та організацій району, молодь та громадськість району.

Розпочалися урочистості з хореографічної композиції «Браття» у виконанні НАТК «Роксолана», символічним винесенням державного Прапора України та покладанням квітів до стели героям небесної Сотні, пам’ятника Тарасу Шевченку та меморіальної дошки В’ячеславу Чорноволу.

Присутні вшанували хвилиною мовчання пам’ять про рухівців району, які не дожили до 30-річчя організації.

Відтак, до присутніх в залі звернулись о.Іван Левчук, голова районної ради Роман Гринишин, секретар міської ради Галина Богун, голова районної організації Народний Рух України Вікторія Тимків, перший голова міського осередку Народного Рух України Михайло Котик.
Активні діячі районної організації «Народний Рух України за перебудову» отримали почесні грамоти.
Також, на заході виступали мистецькі виконавці краю, серед яких – НАТХ «Сурма», Олеся Депа, Уляна Пастущин, Софія Островська, Олена Заплоцінська, Софія Клемпоуз, Ольга Борачок, Ольга Драган, Марта Гарбуз та танцювальний колектив ДШМ ім.. Б.Кудрика.

Довідка.

Історія політичної партії Народний Рух України веде свій початок від громадсько-політичного руху, який був заснований на базі численних демократичних угруповань, на основі запропонованих Спілкою письменників України Програми і Статуту (надруковано в “Літітературній Україні” 16.02.1989), У березні – вересні 1989 року в більшості областей пройшли установчі конференції. У Народному Русі об’єдналися люди різних політичних переконань – від ліберальних комуністів до тих, хто сповідував ідеї інтегрального націоналізму. Домінували настрої національної демократії, що привели до виходу з Руху частини комуністів і національних радикалів.

У перший же рік свого існування Рух організував ряд великих масових заходів, метою яких була боротьба за державну незалежність, відродження української нації, відтворення історії українського народу і державності. Особливу увагу в пропагандистській роботі Рух приділяв вихованню історією.

Джерело: http://rohatyn.if.gov.ua/index/show/name/30-tu-richnitsyu-stvorennya-narodnogo-ruhu-ukraiini-za-perebudovu-vidznachili-na-rogatinschini