Визначено переможців регіонального конкурсу дитячого малюнка присвяченого Дню Незалежності України

Визначено переможців регіонального конкурсу дитячого малюнка присвяченого Дню Незалежності України

04 серпня 2020 року визначили переможців регіонального конкурсу дитячого малюнка присвяченого Дню Незалежності України.
Для участі в …

Відбулась 34 сесія районної ради

Відбулась 34 сесія районної ради

Сьогодні, під керівництвом голови районної ради Романа Гринишина відбулась 34 сесія районної ради.

Відбулась 33 сесія районної ради

Відбулась 33 сесія районної ради

В четвер, 25 червня, під керівництвом голови районної ради Романа Гринишина відбулась 33 сесія …

Відбулася 32 сесія районної ради

Відбулася 32 сесія районної ради

Злагоджено та оперативно, під керівництвом голови районної ради Романа Гринишина, сьогодні, 14 травня 2020 року, відбулось …

Рогатинську районну лікарню підтримали місцеві меценати

Рогатинську районну лікарню підтримали місцеві меценати

За підтримки райдержадміністрації та районної ради було налагоджено співпрацю між меценатами Рогатинщини і комунальним …

Попередня
Наступна

Голова ради вітає!

Шановні друзі!

     Щиро вітаю Вас на офіційному сайті Рогатинської районної ради.
Рогатинська земля – це край багатих національних традицій, високого рівня культури, батьківщина талановитих та працьовитих людей, колиска всесвітньовідомої Роксолани – Насті Лісовської. Тут на кожному кроці подих історії, великої і самобутньої, яка писалась мечем і вогнем, горем і радістю впродовж більше як вісімсот років.
Одним із головних принципів діяльності ради є відкритість її діяльності, забезпечення прозорості у прийнятті рішень та готовності до конструктивного діалогу з громадою.
На сайті Ви зможете отримати повну та достовірну інформацію про структуру ради, роботу депутатського корпусу, постійних комісій, рішення ради, переглянути новини та інформаційні повідомлення.
Впевнений, що наша співпраця і спільні зусилля сприятимуть всебічному розвитку Рогатинщини.

З повагою
голова районної ради
Роман Гринишин


СОЦІАЛЬНА СФЕРА

Освіта
На освітньому просторі району сьогодні функціонує 55 загальноосвітніх шкіл, з них I ступеня – 12, II ступеня – 29, в тому числі 4 навчально-виховні комплекси, III ступеня – 14, в тому числі 1 гімназія, 2 позашкільні навчальні заклади та 8 дошкільних закладів.
Також функціонує 3 позашкільні установи (ДЮСШОР “Техно-Центр”, Рогатинська дитячо-юнацька спортивна школа Івано-Франківської обласної ради та Рогатинська районна школа естетичного виховання учнів).
В освітніх закладах району навчається 3905 учнів та працює 829 працівників.
Протягом 2013 року проведено реорганізацію Чагрівської ЗОШ I-III ст. та Лучинецької ЗОШ I-II ст. у навчально-виховні комплекси із відкриттям дошкільних груп. Додатково охоплено 50 дітей дошкільним вихованням. Відновлено роботу Верхньолипицького ДНЗ “Колосок”, у якому займається 30 вихованців.
З програми розвитку освіти Івано-Франківщини на 2008-2015 роки для покращення матеріальної бази закладів виділено 269,2 тис.грн. (Рогатинська СЗОШ І-ІІІ ст. №1 – 40,0 тис.грн. (замінено 16 вікон), Рогатинська ЗОШ І-ІІІ ст. №2 – 18,5 тис.грн. (встановлено перегородки для внутрішніх туалетів, Фразька ЗОШ І-ІІ ст. – 19,7 тис.грн.(придбання котла), Чернівський НВК – 10,0 тис.грн. (меблі для дошкільної групи), Чесниківський НВК – 10,0 тис.грн. (меблі для дошкільної групи), Заланівська ЗОШ І-ІІ ст. – 14,0 тис.грн.(меблі для класу), Козарівська ЗОШ І-ІІ ст. – 50,0 тис.грн. (меблі для дошкільної групи, облаштування внутрішніх туалетів), Лучинецький НВК – 20,0 тис.грн. (меблі для дошкільної групи), Букачівська ЗОШ І-ІІІ ст. – 14,0 тис.грн. (меблі для класу), Нижньолипицька ЗОШ І-ІІ ст. – 30,0 тис.грн.(облаштування внутрішніх туалетів), Княгиницький НВК – 25,0 тис.грн.(придбання дитячого майданчика), Бабухівська ЗОШ І-ІІ ст. – 18,0 тис.грн. (облаштування внутрішніх туалетів).
На протязі 2013 року відбулося відкриття 4 котелень на альтернативному паливі в Рогатинській ЗОШ І-ІІІ ст. №1, Рогатинській ЗОШ І-ІІІ ст. №2, Пуківській ЗОШ І-ІІІ ст., Нижньолипицькій ЗОШ І-ІІ ст.

Охорона здоров’я
В Рогатинському районі функціонує 60 лікувально-профілактичних закладів, саме:
– Центральна районна лікарня з поліклінікою на 500 відвідувань в зміну і стаціонаром на 205 ліжок, в тому числі 6 реанімаційних ліжок;
– Букачівська міська лікарня з поліклінікою на 50 відвідувань в зміну і стаціонаром на 20 ліжок;
– 11 сільських лікарських амбулаторій, в тому числі 9 амбулаторій лікаря загальної практики-сімейної медицини.
За 2013 рік придбано і введено в експлуатацію:
– Холтерівська система ЕКГ “УС-24” (ІГ8В кабель ЗНУ-03) вартістю 52,9 тис.грн;
– Добовий монітор артеріального тиску “АВ РМ-04” 21,5 тис.грн.
– Стерилізатор ГП 40 вартістю 4,3 тис.грн.
Протягом 2013 року надавалась виїзна планово-консультативна допомога населенню району. Здійснено 64 бригадних виїздів спеціалістів центральної районної лікрні. Оглянуто 3866 осіб, направлено на стаціонарне лікування 167 осіб.
Медичними працівниками проводилась санітарно-просвітницька й роз’яснювальна робота серед населення району з питань профілактики захворювань, пропаганди здорового способу життя та реформування галузі.
Розроблено єдину систему інформаційного забезпечення закладів охорони здоров’я. Впроваджено комп’ютерну обробку медичної інформації по амбулаторно-поліклінічній та стаціонарній службах, В центральній районній лікарні впроваджена комп’ютерна база даних по матеріально-технічному забезпеченню та оснащенню ЛПЗ.
В районі розроблено проект поетапної оптимізації мережі лікувально-профілактичних закладів, де особлива увага приділена фонду стаціонарних ліжок, зокрема шляхом перепрофілювання і скорочення зайвих ліжок. За 2013 рік скорочено 23 ліжка:
Програма медико-соціального розвитку передбачає ряд заходів направлених на забезпечення здоров’я населення району, зміцнення матеріально-технічної бази лікувально-профілактйчних закладів.

Соціальний захист
В структурі управління соціального захисту населення Рогатинської районної державної адміністрації є 6 відділів та 2 сектори. Штатна чисельність управління 43 штатних одиниць.
Управління забезпечує реалізацію прав жителів району на державні соціальні виплати та компенсації, пільги, оплати та належних умов праці; соціальної інтеграції інвалідів.
На обліку в управлінні перебуває 2184 одержувачів соціальних виплат, 16067 осіб, що належать до пільгових категорій громадян.
В районі налічується 14839 пенсіонерів, котрі є потенційними користувачами послуг, які надає управління.
Також в районі функціонує Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Рогатинського району, який складається з:
–  відідлення соціальної допомоги вдома;
– стаціонарного відділення с. Данильче;
– пункту прокату технічних та інших засобів реабілітації;
– пункт збору та видачі благодійної допомоги.
У територіальному центрі працює 75 осіб, з них 12 осіб в стаціонарному відділені і 55 соціальних робітників, які є в кожному населеному пункті.
Працівниками центру виявлено 1072 громадян похилого віку, інвалідів, хворих, інших громадян, котрі перебувають у складних життєжвих обставинах і потребують соціального обслуговування (надання соціальних послуг).

Ринок праці
Протягом 2013 року на обліку в районному центрі зайнятості перебувало 2523 громадян, статус безробітного отримали 1544 особи. Кількість зареєстрованих безробітних станом на 01.01.2014 року становить 490 осіб, в т.ч. жінок 243 особи, молоді віком до 35 років -197, жителів сільської місцевості – 344.
Рівень зареєстрованого безробіття в районі станом на 01.01.2014 року склав 2,0%. На аналогічну дату минулого року рівень безробіття складав 2,1%.
За сприянням районного центру зайнятості працевлаштовано 1473 особи, в т ч. 508 зареєстрованих безробітних громадян. До професійного навчання залучено 404 особи. Після проходження професійного навчання за звітний період працевлаштовано 455 осіб.
Районним центром зайнятості проводилися зустрічі безробітних громадян, які бажають відкрити власний бізнес із представником Рогатинського осередку громадської організації “Бізнес-Інкубатор” та проведено 56 тематичних семінарів з питань підприємницької діяльності, в яких взяли участь 429 осіб.
37 осіб отримали одноразову виплату допомоги по безробіттю для зайняття підприємницькою діяльністю, із них 15 жителі сільської місцевості. Основними видами діяльності відкриття власної справи є: заготівля та реалізація продукції кролівництва, плодоовочевої продукції, вирощування кролів, ремонт побутової техніки.
Протягом 2013 року 4444 особи охоплено профорієнтаційними послугами, із них 1469 осіб, які мали статус безробітного та 1703 особи, які навчаються у навчальних закладах різних типів.
За звітний період громадські та інші тимчасові роботи були організовані у 32 сільських радах, на яких працювало 1093 безробітних громадян. Використано кошти на оплату праці із місцевого бюджету та Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття 106,4 тис грн.
На протязі 2013 р. із школярами загальноосвітніх навчальних закладів Рогатинського району проведено профконсультаційні семінари на теми: “Школа реального життя”, “Твій орієнтир у світі професій, “Моє професійне майбутнє”, інформаційні та консультаційні послуги отримали 1536 старшокласників. З метою допомогти молодій людині визначитися у виборі професії та навчального закладу Рогатинський районний центр зайнятості організував і провів дні відкритих дверей в: Бурштинському ВПУ торгівлі та ресторанного сервісу, Івано-Франківському професійному політехнічному ліцеї, Івано-Франківському ліцеї автомобільного транспорту і будівництва. 5 березня 2013 року для соціальнонезахищеної молоді проведено семінар на тему “Соціальна реабілітація молоді, що шукає роботу”.
У квітні місяці на базі Калуського районного будинку культури відбувся турнір знавців професій у форматі конкурсу винахідливих та кмітливих (КВК). В заході взяла участь команда учнів Рогатинської школи естетичного виховання, яка зайняла 1-ше місце. На виконання угоди про співпрацю між Рогатинським районним центром зайнятості та районною організацією спілки офіцерів України організовано і проведено екскурсії школярів 10-11 класів Рогатинської ЗОШ 1-3 ст. № 1 та № 2, Рогатинської гімназії ім.В.Великого, Конюшківської ЗОШ 1-3 ст. до Галицько-Рогатинського об’єднаного військомату, військової частини А 4604 м.Івано-Франківськ, 114 Івано-Франківської бригади тактичної авіації.
Протягом 2013 року на обліку в центрі зайнятості перебувало 586 осіб, які не здатні на рівних конкурувати на ринку праці, із них 180 працевлаштовані на вакантні місця.
Для підвищення конкурентоспроможності осіб на ринку праці осіб віком старше 45 років 16 осіб отримали одноразовий ваучер та проходять перепідготовку за іншою професією.
З метою забезпечення ефективної зайнятості населення значна увага приділяється роботі з підприємствами, установами та організаціями, представниками органів влади і місцевого самоврядування з метою роз’яснення послуг, які надає служба зайнятості.
На протязі 2013 року центром зайнятості проведено 49 семінарів, 6 круглих столів та 2 конференції з роботодавцями з числа керівників та працівників кадрових служб підприємств, представників органів місцевого самоврядування.
У 2013 році 12 роботодавцям надана компенсація фактичних витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за працевлаштованих 22 безробітних громадян за направленням районного центру зайнятості на новостворені робочі місця.
Протягом 2013 року  в усіх сферах економічної діяльності створено 615 нових робочих місць, з них:
– 208 – для найманих працівників на підприємствах району;
– 250 – для найманих працівників у фізичних осіб-суб’єктів підприємницької діяльності;
157 – новореєстровані фізичні особи суб‘єкти господарювання.

Культура
Для задоволення культурних, естетичних та духовних потреб населення в районі функціонують 111 установ культури:
–  бібліотека;
– 59 клубних закладів;
– дитяча школа мистецтв імені Бориса Кудрика.
При закладах культури  діють 335  клубних формувань, з них дитячих – 61 та 11 любительських об’єднань.
Традиційними в районі є фестивалі «Різдвяна роз коляда», «Великодний  розмай  на  Рогатинщині», Духовної пісні, молодіжний  фестиваль  естрадної пісні «Опільські роси» та регіональний фестиваль «Пісні Опілля».
Рогатинська Центральна бібліотечна система включає в себе:  47 сільських бібліотек-філіалів, 2 міські, центральну бібліотеку для дорослих та районну бібліотеку для дітей. Бібліотеками району  користуються  понад 27 тис. користувачів, до послуг яких  609 тис. примірників  книг. Книговидача становить  понад 527 тис. З відкриттям  Інтернет-центру  в  центральній  бібліотеці  реалізувався вільний доступ до інформації, вдосконалилася робота регіонального публічного  центру інформації району. Відкрито Інтернет-центри у 5 сільських бібліотеках: Пуків, Уїзд, Данильче, Путятинці, Потік.
Мистецьку освіту в  районі представлено Рогатинською дитячою школою мистецтв ім. Б.Кудрика – початковим спеціалізованим мистецьким навчальним закладом. В школі навчається 240 учнів та працює 33 викладачі. При школі  працюють  відділи: народно-духовий, фортепіанний, струнно-смичковий, теоретичний, хореографічний, образотворчого мистецтва.
На  території  району  знаходиться  20  пам’яток  архітектури національного  значення, 52  пам’ятки  містобудування  і  архітектури  місцевого  значення,  52  пам’ятки  археології, 70 пам’яток   історії  та  монументального  мистецтва.
Найбільш  цінною  з  туристичної  точки  зору є Церква  Святого  Духа  ( 16 ст.)  з  унікальним  іконостасом  (17  ст.) одна  з  найкращих  перлин  дерев’яної архітектури національного значення  на  Івано-Франківщині,  яка  внесена до списку  пам’яток  Міжнародного  значення ЮНЕСКО.
Музеї Рогатинщини:
– музейний комплекс міста Рогатина – філіал Івано-Франківського обласного художнього музею (музей-садиба Миколи Угрина-Безгрішного та церква Святого Духа (1598р.)) (м.Рогатин, вул.Угрина-Безгрішного,14,; директор – Петрів Тетяна Василівна; тел.21-731);
– меморіальний музей штаб-квартира Р.Шухевича “Короленко” (с.Княгиничі, керівник – Бурак Ярослав Григорович; тел. 65-222);
– музей Богдана Лепкого та визвольних змагань  (с.Жовчів, керівник-Магмет Катерина Зіновіївна, тел. 65-709);
– музей історії села Заланів (с.Заланів, керівник – Мельник Мирон Михайлович);
– музей села Чернів (с.Чернів, керівник – Паньків Ганна Миколаївна; тел.43-106).

Молодіжна політика
В районі працюють 30 молодіжних рад та 10 молодіжних громадських організацій, студентські клуби «Молода сім’я», «Ерудит» та школа «Шляхетних Українок». Активно діє молодіжний трудовий загін «Чугайстер» в Рогатинському агроколеджі.
Реалізується Програми «Молодь Опілля на 2010-2015 роки» та  соціального захисту і підтримки дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, профілактики бездоглядності та безпритульності серед неповнолітніх на 2013- 2016 рр.
На обліку в службі у справах дітей перебуває 59 дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, 25 дітей, які опинились в складних життєвих обставинах.  Функціонує 2 прийомні сім”ї, в яких виховуються 2 дітей.
З метою забезпечення якісного та доступного надання соціальних послуг, раннього виявлення, обліку та соціального супроводу осіб, які перебувають у складних життєвих обставинах – працює Рогатинський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді і 17 фахівців із соціальної роботи.

Фізкультура та спорт
В сферу діяльності фізичної культури і спорту Рогатинського району входять 103 колективи фізкультури. Фізкультурно-оздоровчу роботу в районі забезпечують 77 працівників. Для занять фізичною культурою і спортом та надання жителям району послуг спортивно-оздоровчого спрямування функціонують 194 одиниці спортивних споруд, в т.ч. 1 майданчик зі штучним покриттям.
Свою діяльність здійснюють спортивні клуби «Роксолана» (настільний теніс), боксерський клуб «Техно-Центр», футбольний клуб «Техно-Центр», «Джерело» (мотокрос) та районна федерація футболу. На сьогоднішній день в районі нараховується 49 футбольних команд.
Всіма видами фізкультурно-спортивної та оздоровчої роботи охоплено 4,5 тисячі осіб, що становить 13,2% від загальної кількості населення району.
Залучення громадян до різних фізкультурно-спортивних та оздоровчих форм здорового способу життя здійснюється шляхом  проведення фізкультурно-спортивних змагань, які за своїми програмами є видовищними, цікавими і  доступними для всіх верств населення.
Збірні команди Рогатинщини постійно беруть участь в обласних Спартакіадах та спортивних іграх області та посідають високі місця.
Підготовку спортивного резерву забезпечують дві дитячо-юнацькі спортивні школи, а саме, СДЮШОР «Техно-Центр» відділу освіти райдержадміністрації, де на відділеннях кульової стрільби та настільного тенісу займається 208 дітей, та утворена в 2010 році дитячо-юнацька спортивна школа обласної ради, де відкрито відділення з футболу, гандболу, настільного тенісу, плавання, вільної боротьби, та дзюдо, в яких займається 448 дітей.
На базі Рогатинської допоміжної школи-інтернат працює відділення настільного тенісу обласної дитячо-юнацької спортивної школи інвалідів
Свій розвиток отримав спорт серед ветеранів. До ветеранського руху району залучено близько 100 ветеранів. Ветерани спорту беруть активну участь в районних змаганнях з футболу, футзалу, настільного тенісу, шахів, кульової стрільби.
В районі проводяться ветеранські турніри з футболу приурочені пам»яті М.Жураківськогов м.Рогатині та пам»яті Л.Дарміця в с.Пукові.