Відбулась 34 сесія районної ради

Відбулась 34 сесія районної ради

Сьогодні, під керівництвом голови районної ради Романа Гринишина відбулась 34 сесія районної ради.

Відбулась 33 сесія районної ради

Відбулась 33 сесія районної ради

В четвер, 25 червня, під керівництвом голови районної ради Романа Гринишина відбулась 33 сесія …

Відбулася 32 сесія районної ради

Відбулася 32 сесія районної ради

Злагоджено та оперативно, під керівництвом голови районної ради Романа Гринишина, сьогодні, 14 травня 2020 року, відбулось …

Рогатинську районну лікарню підтримали місцеві меценати

Рогатинську районну лікарню підтримали місцеві меценати

За підтримки райдержадміністрації та районної ради було налагоджено співпрацю між меценатами Рогатинщини і комунальним …

Відбулася 31 сесія районної ради

Відбулася 31 сесія районної ради

Сьогодні, 23 квітня, під керівництвом голови районної ради Романа Гринишина відбулась 31 сесія районної ради. Зважаючи на …

Попередня
Наступна

Голова ради вітає!

Шановні друзі!

     Щиро вітаю Вас на офіційному сайті Рогатинської районної ради.
Рогатинська земля – це край багатих національних традицій, високого рівня культури, батьківщина талановитих та працьовитих людей, колиска всесвітньовідомої Роксолани – Насті Лісовської. Тут на кожному кроці подих історії, великої і самобутньої, яка писалась мечем і вогнем, горем і радістю впродовж більше як вісімсот років.
Одним із головних принципів діяльності ради є відкритість її діяльності, забезпечення прозорості у прийнятті рішень та готовності до конструктивного діалогу з громадою.
На сайті Ви зможете отримати повну та достовірну інформацію про структуру ради, роботу депутатського корпусу, постійних комісій, рішення ради, переглянути новини та інформаційні повідомлення.
Впевнений, що наша співпраця і спільні зусилля сприятимуть всебічному розвитку Рогатинщини.

З повагою
голова районної ради
Роман Гринишин

Рогатинська районна рада > Новини > Аматорські колективи Рогатинщини стали переможцями фестивалю фольклорних дійств «Битва вертепів – 2018»

Аматорські колективи Рогатинщини стали переможцями фестивалю фольклорних дійств «Битва вертепів – 2018»

Протягом 14-15 січня, у селі Підгір’я Богородчанського району, за участю 35 творчих професійних та аматорських театральних колективів (вертепів) міст і сіл Івано-Франківської області, проходив фестиваль фольклорних дійств “Битва вертепів – 2018”, учасниками якого також стали НАФЕК «Червона калина» (с. Світанок) та вертеп із с. Пуків.

Господарю, господарочку,
Пусти в хату Маланочку!
Маланочка чисто ходить,
Нічим не нашкодить.

Зима – це сувора пора року, але всі чекають її з нетерпінням. Адже кожен дорослий, кожна дитина в очікуванні Новорічного дива. У народі кажуть: скільки днів – стільки й свят. А січень місяць щедрий на свята. Це Новий рік і Святвечір, Різдво і Маланки, Василя і Водохреща. Це свята, коли ти забуваєш про роботу, якісь проблеми, і просто поринаєш в дитинство.
Від Різдва до Василя або Старого Нового року проходять найпоетичніші різдвяно-новорічні дійства.
Маланка — це сільський карнавал, народна забава, який захоплює усіх від малого до великого. Саме на Маланку виплескується народний гумор, виявляються акторські таланти та схильність до імпровізації. Перевдягнуті герої карнавальної ходи розігрують кумедні сценки.
Світанківці  не зраджують споконвічним традиціям, які успадковували від дідів-прадідів – переодягаються у оригінальні костюми, колядують, прославляючи новонародженого Христа, і щедро засівають усім на щастя, добро, мир на Україні.
Цього року, світанківська Маланка – своєрідна давня п’єса з добре відомими в народі персонажами: Козою, Василем, його дружиною Маланкою, Сурою з Палестини, Мошком, Крізою, Козаком, Коминярем та цілим  табором циганів мала змогу побувати на фестивалі Маланок у м. Івано-Франківську.
Та на цьому учасники  НАФЕК «Червона калина» не зупинилися. Вони вирішили взяти участь у конкурсі «Битва вертепів – 2018», номінація «Маланка», який проходив у селі Підгір`я  Богородчанського району. І тут фортуна не покинула талантів. Вони привезли додому диплом І ступеня та грошову премію, вкотре довівши, що Рогатинщина має талановиті колективи.
Маланка в с. Світанок й справді свято, що відображає сутність українських традицій, які постійно треба зберігати, сутність єднання українців на основі нашої багатої історії, народних обрядів, нашої невичерпної криниці духовності.

Депутат Рогатинської районної ради Іоніла Тіцька

 

Варто відзначити, що нещодавно з’явилася цікава звістка – вертеп із с.Пуків зумів вразити глядачів незабутнім дійством і виборов 1-ше місце у фестивалі. Про це у мережі ФБ поділилася Світлана Зварчук:«Ура!!! Вертеп с. Пуків виборов 1-ше місце! З незабутніми враженнями повернулися з конкурсу, який проходив у с. Підгір’я Богородчанського району. Дякуємо організаторам за щирий, теплий прийом, святкову атмосферу, неперевершене відчуття Різдва. Вертепним дійством, колядками пуківчани продовжили прославляти народження Христа біля головної ялинки області у м. Івано – Франківськ. Усіх з Новим роком! Христос рождається! Славімо його!».

Джерело: http://www.rohatyn.if.ua/