Відбулась 34 сесія районної ради

Відбулась 34 сесія районної ради

Сьогодні, під керівництвом голови районної ради Романа Гринишина відбулась 34 сесія районної ради.

Відбулась 33 сесія районної ради

Відбулась 33 сесія районної ради

В четвер, 25 червня, під керівництвом голови районної ради Романа Гринишина відбулась 33 сесія …

Відбулася 32 сесія районної ради

Відбулася 32 сесія районної ради

Злагоджено та оперативно, під керівництвом голови районної ради Романа Гринишина, сьогодні, 14 травня 2020 року, відбулось …

Рогатинську районну лікарню підтримали місцеві меценати

Рогатинську районну лікарню підтримали місцеві меценати

За підтримки райдержадміністрації та районної ради було налагоджено співпрацю між меценатами Рогатинщини і комунальним …

Відбулася 31 сесія районної ради

Відбулася 31 сесія районної ради

Сьогодні, 23 квітня, під керівництвом голови районної ради Романа Гринишина відбулась 31 сесія районної ради. Зважаючи на …

Попередня
Наступна

Голова ради вітає!

Шановні друзі!

     Щиро вітаю Вас на офіційному сайті Рогатинської районної ради.
Рогатинська земля – це край багатих національних традицій, високого рівня культури, батьківщина талановитих та працьовитих людей, колиска всесвітньовідомої Роксолани – Насті Лісовської. Тут на кожному кроці подих історії, великої і самобутньої, яка писалась мечем і вогнем, горем і радістю впродовж більше як вісімсот років.
Одним із головних принципів діяльності ради є відкритість її діяльності, забезпечення прозорості у прийнятті рішень та готовності до конструктивного діалогу з громадою.
На сайті Ви зможете отримати повну та достовірну інформацію про структуру ради, роботу депутатського корпусу, постійних комісій, рішення ради, переглянути новини та інформаційні повідомлення.
Впевнений, що наша співпраця і спільні зусилля сприятимуть всебічному розвитку Рогатинщини.

З повагою
голова районної ради
Роман Гринишин

Рогатинська районна рада > Новини > Депутати районної ради обговорили питання реорганізації закладів освіти району

Депутати районної ради обговорили питання реорганізації закладів освіти району

12 червня, під керівництвом голови районної ради Романа Гринишина, за участю директора Департаменту освіти, науки та молодіжної політики Івано-Франківської обласної державної адміністрації Віктора Кімаковича, заступника голови районної державної адміністрації Оксани Канюки, заступника голови районної ради Олега Вовкуна відбулася розширена нарада з сільськими головами, директорами навчальних закладів, головами батьківських комітетів, представниками профспілки працівників освіти, спільно з постійною комісією районної ради з питань освіти, культури, національного, духовного відродження та засобів масової інформації та президією районної ради.
Основним питанням, яке обговорювалось на нараді, було питання незабезпеченості в коштах на виплату заробітної плати педагогічним працівникам району та пошуки шляхів виходу з ситуації, яка склалася.
При формуванні бюджету на 2018 рік незабезпеченість в коштах на виплату заробітної плати працівникам галузі освіти по обов’язкових виплатах становить 22038,4 тис.грн.
Фінансування заробітної плати педагогічних працівників загальноосвітніх закладів району здійснюється за рахунок освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам – 65753,7 тис.грн. Помісячний розпис освітньої субвенції, доведений Міністерством фінансів України на 12 місяців, що унеможливлює своєчасне проведення виплати заробітної плати працівникам загальноосвітніх закладів району.
Середньомісячний фонд заробітної плати працівників, які фінансуються за рахунок освітньої субвенції становить 7012,5 тис.грн., а освітньої субвенції нам поступає щомісяця 5063,0 тис.грн.
Як зазначив голова районної ради Роман Гринишин, попередньо, 05.06.2018 р. на засіданні колегії районної державної адміністрації розглядалось питання щодо функціонування галузі освіти району в межах бюджетних асигнувань. В ході обговорення членами колегії було рекомендовано Дуді Л.В. – начальнику відділу освіти райдержадміністрації забезпечити  формування  оптимальної  мережі  закладів  профільної  освіти, а запропонований проект мережі закладів загальної середньої освіти передати на обговорення  депутатському корпусу районної, сільських та селищної рад.
Директор Департаменту освіти, науки та молодіжної політики Івано-Франківської обласної державної адміністрації Віктор Кімакович, наголосив на тому, що тема реорганізації чи пониження ступенів загальноосвітніх закладів є досить болючою,  проте, в той же час, досить важливою на сьогодні. Повідомив, що у зв’язку із процесами децентралізації, змінюється і підхід до фінансування галузі освіти. Так, на сьогодні держава розподіляє освітню субвенцію виключно на оплату праці педагогічних працівників. Натомість, оплата комунальних послуг, а також усі витрати на зарплату техперсоналу закладів освіти беруть на себе місцеві бюджети. Повідомив, що при розподілі освітньої субвенції враховуються ряд коефіцієнтів, одним із яких є наповнюваність класів. Зазначив, що в Рогатинському районі 405 учнів навчаються за індивідуальною формою навчання не за станом здоров’я,  а у зв’язку із тим, що відповідно до Положення про індивідуальну форму навчання в загальноосвітніх навчальних закладах, індивідуальна форма навчання запроваджується для осіб, які проживають у селах і селищах, коли кількість учнів у класі становить менше 5 осіб. Разом з тим, повідомив, що у формульному розрахунку освітньої субвенції не враховується оплата праці педагогічних працівників за проведення індивідуальної форми навчання, що унеможливлює в повному обсязі забезпечити галузь освіти району для повноцінного її функціонування.
Начальник відділу освіти районної державної адміністрації Лідія Дуда запропонувала, як ефективний шлях вирішення проблеми, оптимізацію освітньої галузі, тобто укрупнення навчальних закладів, що сприятиме удосконаленню освітнього процесу, підвищенню ефективності та якості надання освітніх послуг. Також зауважила, що одним із можливих шляхів часткового вирішення питання є утворення з’єднаних класів або іншими словами класів-комплектів, тобто діти різновікових груп, у тому числі з особливими освітніми потребами, матимуть можливість навчатись за визначеним робочим навчальним планом і програмою згідно з розкладом занять.
Відділом освіти районної державної адміністрації було напрацьовано можливі реорганізації 11 закладів освіти району, шляхом пониження їх ступенів.
В ході обговорення, депутати районної ради, директори загальноосвітніх шкіл, сільські голови були одностайні в тому, щоб не виносити на сесію районної ради болюче питання реорганізації навчальних закладів, адже пониження ступенів шкіл призведе до звільнення вчителів, а наступною проблемою стане довіз дітей шкільними автобусами до ближчих навчальних закладах по місцевих дорогах, які у вкрай незадовільному стані, особливо зимою.
Після наради свою роботу продовжила постійна комісія районної ради з питань освіти, культури,  національного, духовного  відродження  та  засобів масової інформації за участі членів президії районної ради.
За результатами голосування члени постійної комісії не підтримали винесення на розгляд чергової сесії районної ради питання «Про реорганізацію закладів освіти району».
Також на комісії депутати районної ради погодили присвоєння Черченській ЗОШ І-ІІІ ступенів Рогатинської районної ради Івано-Франківської області імені братів Лепких та звернення Коломийської районної ради до Міністерства енергетики та вугільної промисловості України та Національної комісії, що здійснює державне регулювання в сферах енергетики та комунальних послуг та винесли дані питання на розгляд чергової сесії районної ради.