У Рогатині відбувся IX обласний відкритий фестиваль “Пісні Опілля” (відео)

У Рогатині відбувся IX обласний відкритий фестиваль “Пісні Опілля” (відео)

В неділю, 23 червня, в місті Рогатин відбувся IX обласний відкритий фестиваль народної творчості «Пісні Опілля».

Відбулась 25 сесія районної ради

Відбулась 25 сесія районної ради

Сьогодні, 06 червня2019 року, під головуванням голови районної ради Романа Гринишина, відбулася …

В районі відзначили День захисту дітей

В районі відзначили День захисту дітей

Щаслива днина.
Сонце пестить небеса.
В центрі всесвіту ДИТИНА –
Цвіт …

Свято Матері

Свято Матері

Другої неділі травня, який вважається місяцем Пречистої Діви Марії, до якої звертаються християни, просячи заступництва та …

Рогатинці вшанували День пам’яті та примирення, День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні та 75-ту річницю вигнання нацистів з України

Рогатинці вшанували День пам’яті та примирення, День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні та 75-ту річницю вигнання нацистів з України

В Україні, так само як і в світі, відзначається День пам’яті та примирення, який встановлено згідно з Законом України «Про …

Попередня
Наступна

Голова ради вітає!

Шановні друзі!

     Щиро вітаю Вас на офіційному сайті Рогатинської районної ради.
Рогатинська земля – це край багатих національних традицій, високого рівня культури, батьківщина талановитих та працьовитих людей, колиска всесвітньовідомої Роксолани – Насті Лісовської. Тут на кожному кроці подих історії, великої і самобутньої, яка писалась мечем і вогнем, горем і радістю впродовж більше як вісімсот років.
Одним із головних принципів діяльності ради є відкритість її діяльності, забезпечення прозорості у прийнятті рішень та готовності до конструктивного діалогу з громадою.
На сайті Ви зможете отримати повну та достовірну інформацію про структуру ради, роботу депутатського корпусу, постійних комісій, рішення ради, переглянути новини та інформаційні повідомлення.
Впевнений, що наша співпраця і спільні зусилля сприятимуть всебічному розвитку Рогатинщини.

З повагою
голова районної ради
Роман Гринишин

Рогатинська районна рада > Новини > Долікарська допомога при укусі змії

Долікарська допомога при укусі змії

    Із настанням літа і появи в лісах ягід та грибів, збільшилась кількість збирачів цих дарів природи. Тому потрібно бути особливо обережним в лісі, дивитися під ноги, обходити старі пні, купи хмизу, в яких можуть ховатися змії.

    На території наших лісів, єдиним небезпечним для життя людини є – гадюка. Після її укусу, місце різко червоніє, із отворів виділяється прозора рідина. Наростає набряк кінцівки, який продовжується 3-4 години. В подальшому кінцівка стає щільна, набрякла, холодна з синюшним відтінком. З`являється запаморочення, нудота, блювання, сухість та гіркий присмак в роті, задишка і сонливість. Пульс слабкий, частий, серцебиття.

   В дуже важких випадках можуть бути судоми, непритомність, зупинка дихання. Особливе значення для здоров`я людини має час з моменту укусу, до надання спеціалізованої допомоги в лікарні. В проміжку цього періоду необхідно надати першу невідкладну долікарську допомогу, тому потерпілого необхідно покласти так, щоб зменшити поширення отрути. Місце укусу по можливості іммобілізувати, охолодити. Накласти вище укусу тиснучу пов`язку, яку час від часу потрібно буде послабляти, оскільки набряк буде збільшуватись.

    Можна руками витискати кров, відсмоктувати отруту медичною банкою або гумовою грушею, а не ротом! Потерпілого доцільно напоїти гарячим чаєм і дати 15-20 крапель настоянки валер`яни, дати знеболюючі, не можна давати пити алкоголь!  І в лежачому положенні госпіталізувати в медичний заклад.

Травматолог – ортопед КНМП “Рогатинська ЦРЛ”

Степан Маслій