Відбулася 32 сесія районної ради

Відбулася 32 сесія районної ради

Злагоджено та оперативно, під керівництвом голови районної ради Романа Гринишина, сьогодні, 14 травня 2020 року, відбулось …

Рогатинську районну лікарню підтримали місцеві меценати

Рогатинську районну лікарню підтримали місцеві меценати

За підтримки райдержадміністрації та районної ради було налагоджено співпрацю між меценатами Рогатинщини і комунальним …

Відбулася 31 сесія районної ради

Відбулася 31 сесія районної ради

Сьогодні, 23 квітня, під керівництвом голови районної ради Романа Гринишина відбулась 31 сесія районної ради. Зважаючи на …

Із відповідальністю до себе та ближніх

Із відповідальністю до себе та ближніх

Яка ситуація в нашому районі у зв’язку з світовою пандемією коронавірусу, як працюють медики в непростих умовах – про …

Попередня
Наступна

Голова ради вітає!

Шановні друзі!

     Щиро вітаю Вас на офіційному сайті Рогатинської районної ради.
Рогатинська земля – це край багатих національних традицій, високого рівня культури, батьківщина талановитих та працьовитих людей, колиска всесвітньовідомої Роксолани – Насті Лісовської. Тут на кожному кроці подих історії, великої і самобутньої, яка писалась мечем і вогнем, горем і радістю впродовж більше як вісімсот років.
Одним із головних принципів діяльності ради є відкритість її діяльності, забезпечення прозорості у прийнятті рішень та готовності до конструктивного діалогу з громадою.
На сайті Ви зможете отримати повну та достовірну інформацію про структуру ради, роботу депутатського корпусу, постійних комісій, рішення ради, переглянути новини та інформаційні повідомлення.
Впевнений, що наша співпраця і спільні зусилля сприятимуть всебічному розвитку Рогатинщини.

З повагою
голова районної ради
Роман Гринишин

Рогатинська районна рада > Новини > Голова районної ради Роман Гринишин: «Інтереси громади вищі за будь-які політичні регалії»

Голова районної ради Роман Гринишин: «Інтереси громади вищі за будь-які політичні регалії»

26 років тому в Україні офіційно відновили місцеве самоврядування, яке черпає коріння з давніх державних традицій і ламає стереотипи радянської системи організації влади. Це – свято громади району, міста, селища, кожного села та їх мешканця. Тож чим сьогодні живе наш край, якими досягненнями впродовж року пишається та до чого прагне у майбутньому? На ці та інші теми «Рогатка» поспілкувалась із головою Рогатинської районної ради Романом Дмитровичем Гринишиним.

– Романе Дмитровичу, минув рік, відколи районна рада VII скликання розпочала роботу. Депутатський корпус довірив Вам очолити представницький орган влади, тож поділіться, які пріоритети визначили у своїй діяльності, зокрема, у плані соціально-економічного розвитку Рогатинщини?

Багато у чому мені справді допомагає попередній депутатський та підприємницький досвід, оскільки працюючи на своєму окрузі постійно спілкувався з громадою, знаю, чим люди живуть у селах, що турбує маленькі віддалені населені пункти. Тобто, проблеми і успіхи Рогатинщини мені відомі із низів. А очоливши районну раду, насамперед прагнув вивчити її роботу на вищому рівні, налагодити контакти з усіма сільськими головами, досягти злагодженої і ефективної роботи депутатського корпусу.
Рогатинський район дотаційний, тому, у першу чергу, я ставив завдання забезпечити такий механізм  його життєдіяльності, аби наш край працював впевнено, відкрито і стабільно. Гнатись за показниками чи примарними лаврами, і в той же час упустити можливість хай невеликого, але реального, досягнення – не наша стратегія на першому році роботи. Саме тому у районі приблизно 80% від перевиконання власного бюджету спрямовано на захищені статті бюджетникам. Це питання можна оцінювати по-різному: якщо б я, як посадовець, спрямував кошти на соціально-економічний розвиток, то, очевидно, мій імідж як політика міг би зрости, але з точки зору людяності, вважаю, зробив правильно, бо за кожним працівником стоїть його сім’я. Під час затвердження бюджету на 2016 рік незабезпеченість за захищеними статтями була колосальною – в межах 15 млн. грн. Втім спільно з райдерж­адміністрацією нам вдалося вирішити це питання на рівні області. Тому до кінця року проблем із виплатою зарплати не виникатиме.
Не можу оминути і теми децентралізації, яка щораз голосніше обговорюється в Україні. Це неминучий процес, а позиція держави однозначна: хочуть цього люди чи ні, об’єднання відбудеться. Частина громад об’єднаються наступного року, а інші – під час  затвердження адміністративної реформи вкінці 2017 або 2018 році.
Відповідно до Перспективного плану Рогатинський район поділено на 2 об’єднаних територіальних громади: Рога­тинську та Букачівську. Переконаний, що процес об’єднання нам треба завершити в наступному році, бо в іншому випадку втратимо можливість отримати велику державну дотацію – в межах 50 млн. грн. Однак водночас виникає чимало «але», оскільки Рогатин має кращий фундамент для створення ОТГ, всі необхідні установи і велику кількість жителів – у складі Рогатинської об’єднаної територіальної громади перебуватиме 36-37 тисяч людей. У той же час Букачівська ОТГ нараховуватиме приблизно 6 тисяч осіб. Їй буде необхідно вкласти значні кошти в розбудову інфраструктури, щоб стати центром ОТГ.

– У цьому скликанні у раді представлено 9 різних політичних сил. Як це впливає на заплановану роботу районної ради вцілому?

Як можете бачити, під час жодної сесії не виникало суперечок між присутніми. Це результат злагодженої праці депутатського корпусу, своєрідний айсберг. Йому передує клопітка і наполеглива робота ради, бо усі «гострі» моменти ми обговорюємо заздалегідь – на засіданнях постійних комісій та єдиному дні депутата. Безпосередньо під час сесії мої колеги порушують проблемні теми у своїх округах, діляться пропозиціями щодо питань, які варто розглянути у майбутньому, висловлюють бачення їхнього вирішення. Дуже активні у цьому плані депутати Іоніла Тіцька, Андрій Санагурський та Ігор Ящук. Є й менш публічні, але не менш дієві. Наприклад, Степан Шиманський, якому громада довірила мандат вже вдруге. Загалом кожен, хто відповідально підійшов до цієї місії, старається зробити все від себе залежне, аби  виправдати довіру людей. Іншим – дадуть оцінку виборці.

– Як Ви вже згадували, для ефективної роботи і результатів, усі органи місцевого самоврядування – від області до найвіддаленішого села – повинні працювати пліч-о-пліч. Наскільки це вдається?

 Звичайно ж, успіху можна досягти лише за цієї умови. І радий сьогодні сказати, що дуже багато сільських голів – справді люди «на своєму місці». Це, зокрема, голова Явченської сільради Ірина Іванова, Сарниківської – Іван Туз, Верхньолипицької – Володимир Галушка, Нижньолипицької – Олег Вічистий, Фразької – Володимир Польовий, Воскресинцівської – Катерина Гладій. Хто з досвідом, а хто очолює цей пост вперше, – кожен відповідальний та цілеспрямований.
Також варто підкреслити, що активно сприяють Рогатинщині на рівні Прикарпаття депутати обласної ради Ігор Тринів та Богдан Дідик. Принагідно вони стараються залучити в район кошти з обласного бюджету і відстоюють інтереси нашого краю.

– Ми спілкуємося з Вами напередодні святкування Дня місцевого самоврядування. Це – професійне свято для багатьох, чиї фахові інтереси пов’язані з функціонуванням представницьких влад на місцях. Що б Ви хотіли побажати своїм колегам?

Хочу побажати працівникам органів місцевого самоврядування, депутатам рад усіх рівнів, активістам самоврядних органів міцного здоров’я, щастя, добра, творчої сили та нових звершень на ниві зміцнення української державності!
Діяльність Рогатинської районної ради є відкритою, прозорою та спрямованою лише на одне – на задоволення життєвих потреб мешканців району. Нині на порядку денному ще багато проблем, розв’язання яких дасть можливість розвиватися стабільно, впевнено дивитися в майбутнє. Переконаний, що працівники органів місцевого самоврядування залишатимуться завжди мудрими, толерантними, готовими в будь-яку хвилину прийти на допомогу. І разом з усією громадою, депутатами,  партійними та громадськими організаціями в мирі й злагоді підніматимемо потенціал краю на вищий рівень.

 

Джерело: http://rogatka.if.ua/