Відбулась 34 сесія районної ради

Відбулась 34 сесія районної ради

Сьогодні, під керівництвом голови районної ради Романа Гринишина відбулась 34 сесія районної ради.

Відбулась 33 сесія районної ради

Відбулась 33 сесія районної ради

В четвер, 25 червня, під керівництвом голови районної ради Романа Гринишина відбулась 33 сесія …

Відбулася 32 сесія районної ради

Відбулася 32 сесія районної ради

Злагоджено та оперативно, під керівництвом голови районної ради Романа Гринишина, сьогодні, 14 травня 2020 року, відбулось …

Рогатинську районну лікарню підтримали місцеві меценати

Рогатинську районну лікарню підтримали місцеві меценати

За підтримки райдержадміністрації та районної ради було налагоджено співпрацю між меценатами Рогатинщини і комунальним …

Відбулася 31 сесія районної ради

Відбулася 31 сесія районної ради

Сьогодні, 23 квітня, під керівництвом голови районної ради Романа Гринишина відбулась 31 сесія районної ради. Зважаючи на …

Попередня
Наступна

Голова ради вітає!

Шановні друзі!

     Щиро вітаю Вас на офіційному сайті Рогатинської районної ради.
Рогатинська земля – це край багатих національних традицій, високого рівня культури, батьківщина талановитих та працьовитих людей, колиска всесвітньовідомої Роксолани – Насті Лісовської. Тут на кожному кроці подих історії, великої і самобутньої, яка писалась мечем і вогнем, горем і радістю впродовж більше як вісімсот років.
Одним із головних принципів діяльності ради є відкритість її діяльності, забезпечення прозорості у прийнятті рішень та готовності до конструктивного діалогу з громадою.
На сайті Ви зможете отримати повну та достовірну інформацію про структуру ради, роботу депутатського корпусу, постійних комісій, рішення ради, переглянути новини та інформаційні повідомлення.
Впевнений, що наша співпраця і спільні зусилля сприятимуть всебічному розвитку Рогатинщини.

З повагою
голова районної ради
Роман Гринишин

Рогатинська районна рада > Новини > Голова районної ради Роман Гринишин взяв участь у засіданні колегії районної державної адміністрації

Голова районної ради Роман Гринишин взяв участь у засіданні колегії районної державної адміністрації

Вчора, 06 червня 2018 року, відбулося чергове засідання колегії райдержадміністрації під керівництвом голови райдержадміністрації Петра Білінського. У її роботі взяли участь депутати Івано-Франківської обласної ради Ігор Тринів та Богдан Дідик, голова Рогатинської районної ради Роман Гринишин, міський голова Сергій Насалик, голови селищної та сільських рад району, керівники організацій, установ та підприємств, відділів та структурних підрозділів райдержадміністрації.
На початку голова колегії Петро Білінський представив новопризначеного керівника фінансового управління райдержадміністрації Богдану Степанівну Могилу, побажав їй успіхів у роботі та висловив сподівання на конструктивну та плідну співпрацю.
Про підсумки виконання програми соціально-економічного та культурного розвитку району за І-ий квартал 2018 року доповів начальник відділу економічного розвитку і торгівлі та інфраструктури райдержадміністрації Володимир Штогрин. У звітному періоді робота виконавчого органу, установ, підприємств та організацій району усіх сфер діяльності була направлена на забезпечення першочергових потреб мешканців району з виконанням пріоритетних завдань програми. На реалізацію тридцяти трьох районних цільових програм у межах витрат головних розпорядників бюджетних коштів та окремих заходів програми соціально-економічного і культурного розвитку району на 2018 рік станом на 1.04.2018 року профінансовано 402,9 тис. грн., з них 30,5 тис.грн – кошти обласного бюджету, 372,4 тис.грн. – кошти місцевих бюджетів.
Позитивна динаміка спостерігається по зовнішньо економічній діяльності. Це один із основних показників, які характеризуються по області. Обсяги експорту товарів суб’єктами зовнішньоекономічної діяльності району за січень–березень 2018р. склали 5,2 млн.дол. США, імпорту – 2,2 млн.дол. США. У порівнянні з відповідним періодом 2017 року обсяги експорту та імпорту збільшилися відповідно у 2,5 раза та на 30,1%. Позитивне сальдо зовнішньої торгівлі товарами становило 3 млн.дол. США – це свідчення того, що експортується достатньо продукції, виручка від реалізації якої надходить до бюджету.
Так, завершено весняно-польові роботи під урожай сільськогосподарських культур 2018 року. Посівна площа таких культур, згідно прогнозованої структури посівних площ по всіх категоріях господарств, становить 38597 га, в тому числі по сільськогосподарських підприємствах – 25776 га. На 1 квітня п.р. агроформуваннями району утримувалось 3,8 тис. голів великої рогатої худоби або 32,8% загальної кількості в сільгосппідприємствах області. За І квартал 2018 року в районі вироблено 5413 ц молока. Надій на корову склав 1209 кг. За обсягом виробництва у січні–березні 2018р. м’яса (реалізація на забій сільськогосподарських тварин у живій масі) район займав 4 місце серед міст обласного значення та районів, молока – 3 місце (11,7% та 16,1% обласних обсягів відповідно).
Щодо доріг. Обслуговує місцеві дороги філія «Рогатинська ДЕД» при тому, що обслуговування дороги загальнодержавного значення Мукачеве-Львів здійснюється фірмою ПБС. За січень-березень 2018 року філією виконано робіт на загальну суму 1752,6 тис.грн., а саме: з експлуатаційного утримання автодоріг державного значення (Мукачеве – Львів, Стрий -Тернопіль – Знам’янка, Куровичі – Рогатин) – 1258,4 тис.грн., автодоріг місцевого значення – 494,2 тис.грн. Вантажні перевезення збільшились в 1,9 рази. Автомобільним транспортом (з урахуванням перевезень, виконаних транспортом фізичних осіб-підприємців) перевезено 210,5 тис. пасажирів. Варто зазначити, що в І кварталі в районі відкрився ще один маршрут: рішенням Явченської сільської ради від 04.01.2018 року утворено комунальне підприємство «Розвиток Явче» Також придбано мікроавтобус з метою забезпечення в повному обсязі перевезення пасажирів у приміському внутрішньорайонному сполученні. Розпорядженням райдержадміністрації від 03.05.2018 року №157 «Про проведення пробних рейсів» комунальному підприємству надано право здійснити обстеження пасажиропотоку на маршруті Рогатин-Явче.
У місті відслідковується ряд позитивних змін – розпочато повний ремонт вулиці Франка, де проводиться комплекс робіт по створенню відпочинково-пішохідної зони, вул. Галицької, в інших мікрорайонах, що сприяє покращенню рівня життя мешканців міста Рогатина.
В галузі охорони здоров’я тривають серйозні структурно-організаційні зміни: формується первинна ланка охорони здоров’я на засадах сімейної медицини. Підписано 29 тис.192 декларації з пацієнтами про вибір лікаря первинної допомоги-сімейного лікаря на надання медичних послуг та внесено їх в систему «eHealth».
Складною залишається демографічна ситуація. У січні–березні 2018 року зареєстровано 73 живонароджених та 200 померлих проти 85 та 250 осіб – відповідно у січні–березні 2017 року.
Рівень зареєстрованого безробіття в районі зменшився і станом на 01.04.2018 року склав 1,34 відсотка, проти 2,21 відсотка станом на 01.04.2017 року.
Станом на 01.04.2018 р. заборгованість із виплати заробітної плати на підприємствах, організаціях, установах району відсутня. Тобто, всі пільгові виплати, субсидії, і ті виплати, які передбачені законодавством за І квартал 2018 року, виплачені.
Бюджетними установами району впродовж 2017-ого та першого кварталу 2018 року контроль за споживанням енергоносіїв здійснювався за допомогою системи енергетичного менеджменту АІС «Енергосервіс: облік, контроль, економія». За результатами проведеного аналізу за звітний період всіма бюджетними установами спожито електроенергії – 3222878 кВт.год., природного газу – 3780677 м³, води – 3942 м³, теплової енергії – 1813 Гкал., що відповідно на 99951 кВт.год., 78353 м³, 102 м³ та 69 Гкал. менше базового рівня споживання. Економія склала – майже 100,0 тис. кВт.год. електроенергії, – 78,5 тис. м ³ природного газу, – 102 м³ води, – 69 Гкал теплової енергії. В грошовому еквіваленті за попередніми підрахунками це становить близько 1 млн.грн. У зв»язку із закінченням опалювального періоду 2017-2018 років керівникам бюджетних установ, все ж, необхідно звернути увагу про переведення в системі енергетичного менеджменту АІС «Енергосервіс: облік, контроль, економія» в режим неактивності (паузи) показників лічильників обліку енергоресурсів, які не споживаються. З нового опалювального сезону буде встановлено інший ліміт споживання енергоносіїв на рівні близько 15% взамін на 10%, який існував досі.
Пропозиції відділу освіти щодо оптимізації мережі закладів освіти району озвучила начальник відділу освіти райдержадміністрації Лідія Дуда, представивши присутнім формульні розрахунки розподілу освітньої субвенції. У своїй доповіді керівник зазначила, що впродовж 2017-2018 навчального року в районі вжито ряд заходів щодо реалізації завдань по реформуванню освіти в межах чинного законодавства. Однак, ці заходи не носили системного характеру і в кінцевому підсумку не привели до підвищення якості надання освітніх послуг. Намагання зберегти чинну освітню мережу привели до того, що район опинився в критичній ситуації із фінансовим незабезпеченням галузі. Нові методи розрахунку освітньої субвенції не дають можливості надалі утримувати наявну мережу навчальних закладів, а коштів районного бюджету недостатньо для фінансування наявної освітньої мережі. Відтак члени колегії підтримали запропоновані очільницею відділу освіти райдержадміністрації пропозиції щодо оптимізації мережі закладів освіти району та за спільним рішенням доручили їй у двотижневий термін напрацювати спільно із депутатами усіх рівнів, головами сільських рад, керівниками закладів освіти району, громадами мережу навчальних закладів та подати на розгляд чергової сесії Рогатинської районної ради.
Не менш важливими виявились опрацьовані членами колегії питання щодо підготовки об’єктів комунального господарства та закладів бюджетної сфери району до роботи в опалювальний період 2018-2019 років, літнього оздоровлення та відпочинку дітей, захисту прав дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування.
Начальник відділу з питань цивільного захисту, житлово-комунального господарства, будівництва та екології райдержадміністрації Володимир Шевчук у своїй доповіді зазначив, що житлово-комунальними підприємствами, бюджетними установами району, управліннями та відділами райдержадміністрації розроблено заходи з підготовки об’єктів житлово-комунального господарства та закладів бюджетної сфери району до роботи в осінньо-зимовий період 2018/2019 років, основними з яких є встановлення засобів дистанційної передачі даних у вузлах обліку газу закладів бюджетної сфери, проведення планового огляду, перевірки та очистки димових і вентиляційних каналів у закладах освіти, культури, охорони здоров’я, наявного житлового фонду, підготовка котелень і паливних закладів бюджетної сфери, придбання пісчано-соляної суміші для посипання доріг та тротуарів населених пунктів району. За рішенням членів колегії керівникам бюджетних установ доручено до початку опалювального періоду вирішити питання щодо облаштування засобів дистанційної передачі у комерційних вузлах обліку на першочергових об’єктах, визначених Рогатинською дільницею Галицького управління ПАТ «Івано-Франківськгаз».
Зі слів завідувача сектору молоді і спорту райдержадміністрації Наталії Пришляк, у районі тривають заходи з оздоровлення та відпочинку дітей. На фінансування оздоровчої кампанії в районному бюджеті передбачено 215,0 тис.грн., а саме: відділ освіти райдержадміністрації: 100 ,0 тис. грн. – оздоровлення дітей пільгових категорій в таборах санаторного типу(«Смерічка», «Едельвейс» (с. Микуличин), «Опілля» с.Добринів); 100,0 тис. грн. – оздоровлення дітей пільгових категорій в пришкільних таборах; сектор молоді і спорту райдержадміністрації: 15,0 грн. – вишкіл «Пласту» (с. Кліщівна). Пришкільні табори розпочали свою роботу 29 травня 2018 року.
Оздоровчими та відпочинковими послугами заплановано охопити 980 дітей, що становить 27,4 % від загальної чисельності дітей шкільного віку, які навчаються в закладах освіти району. Затверджено планову мережу пришкільних таборів у відділі освіти райдержадміністрації, створено робочу групу, яка здійснила свої виїзди, зокрема в табір «Опілля» с. Добринів та пришкільні табори. Службами, які були залучені до робочої групи з питань оздоровлення, перевірено дотримання правил санітарного законодавства та заходів з протипожежної безпеки, визначено об’єм заходів, які необхідно здійснити та надано рекомендації керівникам закладів щодо усунення недоліків до початку оздоровчого періоду. Пріоритетом залишається оздоровлення дітей пільгових категорій, а саме це є діти сироти, діти позбавлені батьківського піклування, діти учасників АТО, діти один з батьків яких загинув під час масових акцій чи бойових дій і внутрішньо переміщені.
Доповідачку доповнив і директор позаміського закладу оздоровлення та відпочинку дітей «Опілля» Роман Огерук, якому колегія рекомендувала забезпечити належні умови для проживання, харчування, медичного обслуговування, виховання і дозвілля дітей, дотримання санітарно-гігієнічних норм відповідно до державних соціальних стандартів оздоровлення та відпочинку дітей; контроль за дотриманням правопорядку, правил техніки безпеки під час оздоровлення дітей, надаючи особливої уваги профілактиці дитячого травматизму та запобіганню нещасним випадкам, а також виконання приписів контролюючих органів щодо усунення недоліків.
Відтак колегія заслухала інформацію начальника служби у справах дітей райдержадміністрації Ірину Базилевич про виконання Указу Президента України від 12.01.2018 року №5/2018 «Про першочергові заходи щодо захисту прав дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб із їх числа». У Рогатинському районі проживає 7316 дітей у віці від 0 до 17 років, з них дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, за підсумками І кварталу 2018 року – 58, що становить 0,07% від загальної кількості. Посиленої уваги заслуговують діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, які є внутрішньо переміщеними та походять із районів тимчасово окупованої території або районів проведення антитерористичної операції Донецької та Луганської областей. На території Рогатинського району проживає одна дитина-сирота з Луганської області, яка виховується в сім’ї опікуна. Впродовж останніх років не спостерігається відчутного зменшення кількості дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування: станом на 31.12.2013 рік на обліку перебувало 56 дітей; 31.12.2014 – 60; 31.12.2015 – 61; 31.12.2016 – 63; 31.12.2017 – 59. Службою у справах дітей забезпечується своєчасне виявлення та облік дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, надання їм соціально-правового статусу, влаштування таких дітей насамперед до сімейних форм виховання.
Із загальної кількості дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування: 54 – мають житло на праві користування; 3 – мають житло на праві власності; 1 – не має житла; З 58 дітей, що мають житло на праві власності та користування, 9 дітей житло потребує капітального ремонту. Після проведеної відповідної роботи на квартирному обліку для пільгового отримання житла перебуває 9 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування; а також 4 особи з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.
З метою захисту житлових та майнових прав дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування на виконання заходів по програмі соціального захисту і підтримки дітей-сиріт та дітей , позбавлених батьківського піклування, профілактики бездоглядності та безпритульності серед неповнолітніх в 2016 році придбано житловий будинок для сім’ї дітей-сиріт. Сім’ї, які опинилися у складних життєвих обставинах та перебувають на обліку служби у справах дітей, перебувають під соціальним супроводом Рогатинського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. З сім’ями даної категорії здійснюється випереджувальна, інформаційно-просвітницька, профілактична робота, в т.ч. виїзди, відвідування, соціальні інспектування, здійснення оцінки потреб, спільно із суб’єктами соціальної роботи, працівниками поліції, районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, сектором молоді та спорту.
Інформацію про тваринницьку галузь та шляхи її розвитку довела до відома присутніх в.о. начальника відділу агропромислового розвитку райдержадміністрації Ольга Плебанська, оскільки тваринництво є важливою галуззю сільського господарства, що дає більше половини його валової продукції і значення цієї галузі визначається не тільки високою часткою її у виробництві валової продукції, але і великим впливом на економіку сільського господарства району загалом.
Підсумувавши роботу колегії, голова райдержадміністрації Петро Білінський завершив засідання, у результаті якого колегією райдержадміністрації прийнято відповідні рішення по всіх питаннях порядку денного.

Джерело: http://www.rohatyn.if.ua/