Відбулась 34 сесія районної ради

Відбулась 34 сесія районної ради

Сьогодні, під керівництвом голови районної ради Романа Гринишина відбулась 34 сесія районної ради.

Відбулась 33 сесія районної ради

Відбулась 33 сесія районної ради

В четвер, 25 червня, під керівництвом голови районної ради Романа Гринишина відбулась 33 сесія …

Відбулася 32 сесія районної ради

Відбулася 32 сесія районної ради

Злагоджено та оперативно, під керівництвом голови районної ради Романа Гринишина, сьогодні, 14 травня 2020 року, відбулось …

Рогатинську районну лікарню підтримали місцеві меценати

Рогатинську районну лікарню підтримали місцеві меценати

За підтримки райдержадміністрації та районної ради було налагоджено співпрацю між меценатами Рогатинщини і комунальним …

Відбулася 31 сесія районної ради

Відбулася 31 сесія районної ради

Сьогодні, 23 квітня, під керівництвом голови районної ради Романа Гринишина відбулась 31 сесія районної ради. Зважаючи на …

Попередня
Наступна

Голова ради вітає!

Шановні друзі!

     Щиро вітаю Вас на офіційному сайті Рогатинської районної ради.
Рогатинська земля – це край багатих національних традицій, високого рівня культури, батьківщина талановитих та працьовитих людей, колиска всесвітньовідомої Роксолани – Насті Лісовської. Тут на кожному кроці подих історії, великої і самобутньої, яка писалась мечем і вогнем, горем і радістю впродовж більше як вісімсот років.
Одним із головних принципів діяльності ради є відкритість її діяльності, забезпечення прозорості у прийнятті рішень та готовності до конструктивного діалогу з громадою.
На сайті Ви зможете отримати повну та достовірну інформацію про структуру ради, роботу депутатського корпусу, постійних комісій, рішення ради, переглянути новини та інформаційні повідомлення.
Впевнений, що наша співпраця і спільні зусилля сприятимуть всебічному розвитку Рогатинщини.

З повагою
голова районної ради
Роман Гринишин

Рогатинська районна рада > Новини > Голова районної ради Роман Гринишин зустрівся з пані Вірою Костюк Буш та паном Ульріхом Бушем

Голова районної ради Роман Гринишин зустрівся з пані Вірою Костюк Буш та паном Ульріхом Бушем

Минулого тижня голова районної ради Роман Гринишин зустрівся з опікунами Рогатинської гімназії імені Володимира Великого пані Вірою Костюк Буш та її чоловіком Ульріхом Бушем, які завітали на кілька днів до Рогатина. Зустріч носила неформальний характер. Голова районної ради, разом з директором Рогатинської гімназії імені Володимира Великого Ігорем Доронюком та гостями району поспілкувалися на різні теми освіти та культури, а також благодійництва. Роман Гринишин підкреслив велике значення української діаспори для українців, які  потребують підтримки та подякував родині Бушів за їхню допомогу гімназистам.
Віра Костюк Буш — українка за походженням, американка за громадянством, однак народилася в Німеччині. Її батьки — з України, мама родом з Рогатина, батько — із Єзуполя. Під час Другої світової війни вони опинилися в Німеччині, у 1950-х роках емігрували до США, де і замешкали неподалік Детройта. Микола Костюк був бандуристом капели бандуристів імені Тараса Шевченка. У Детройті проживають сестра та брат Віри. Українська громада міста Детройт присвоїла Вірі Костюк Буш звання «Українка року». Її чоловік, Ульріх Буш, був адвокатом Івана Дем’янюка. Подружжя виростило дітей Ніну й Андрія.
2003 року заснувала фонд «Pro Ukraine e.V».
За вагомий внесок у зміцнення міжнародного авторитету Української держави, популяризацію її історичної спадщини і сучасних надбань та з нагоди 25-ї річниці незалежності України Віра Костюк Буш в серпні 2016 року була нагороджена відзнакою Президента України – ювілейною медаллю «25 років незалежності України».
Пані Віра та члени її фонду «Pro Ukraine e.V» з середини 90-х років опікуються Рогатинською гімназією.

  • Програма «Гарячі обіди». Щороку від 30 до 50 учнів гімназії безкоштовно отримують гаряче харчування.
  • У гімназії діє навчально-інформаційний центр імені Марії Шевців Костюк, до відкриття якого долучилась пані Віра, донька колишньої учениці гімназії.
  • Програма навчання на бандурі. За кошти фонду закуплені 6 бандур та проводиться оплата керівнику гуртка бандуристів.
  • Програма «Знайомство з Німеччиною». З 2009 року 26 учнів та 8 учителів побували на запрошення фонду в Німеччині.
  • Щорічні подарунки для учнів гімназії до 1 Вересня, Різдва, Великодня, Останнього дзвоника.
  • За сприяння пані Віри гімназія отримала ноутбуки, оргтехніку, відеокамеру, музичну апаратуру, кухонний посуд, ліжка та постільну білизну для пригімназійного гуртожитку, сантехніку в туалети гуртожитку та багато інших необхідних для гімназії речей.

Як приклад, тільки в цьому 2017-2018 навчальному році на харчування малозабезпечених дітей використано близько 40 тис.грн., більше 18 тис. на заробітну плату керівнику гуртка бандуристів.
Пані Віра та її фонд опікуються не тільки нашою гімназією, але і лікарнями, сиротинцями по всій Україні, допомагають українським військовим, опікуються студентами в Німеччині. Родина Бушів проводить різноманітні акції в США та Німеччині на підтримку України.
Майже кожного року Рогатинська гімназія з радістю зустрічає дорогих гостей в стінах гімназії.