Відбулась 34 сесія районної ради

Відбулась 34 сесія районної ради

Сьогодні, під керівництвом голови районної ради Романа Гринишина відбулась 34 сесія районної ради.

Відбулась 33 сесія районної ради

Відбулась 33 сесія районної ради

В четвер, 25 червня, під керівництвом голови районної ради Романа Гринишина відбулась 33 сесія …

Відбулася 32 сесія районної ради

Відбулася 32 сесія районної ради

Злагоджено та оперативно, під керівництвом голови районної ради Романа Гринишина, сьогодні, 14 травня 2020 року, відбулось …

Рогатинську районну лікарню підтримали місцеві меценати

Рогатинську районну лікарню підтримали місцеві меценати

За підтримки райдержадміністрації та районної ради було налагоджено співпрацю між меценатами Рогатинщини і комунальним …

Відбулася 31 сесія районної ради

Відбулася 31 сесія районної ради

Сьогодні, 23 квітня, під керівництвом голови районної ради Романа Гринишина відбулась 31 сесія районної ради. Зважаючи на …

Попередня
Наступна

Голова ради вітає!

Шановні друзі!

     Щиро вітаю Вас на офіційному сайті Рогатинської районної ради.
Рогатинська земля – це край багатих національних традицій, високого рівня культури, батьківщина талановитих та працьовитих людей, колиска всесвітньовідомої Роксолани – Насті Лісовської. Тут на кожному кроці подих історії, великої і самобутньої, яка писалась мечем і вогнем, горем і радістю впродовж більше як вісімсот років.
Одним із головних принципів діяльності ради є відкритість її діяльності, забезпечення прозорості у прийнятті рішень та готовності до конструктивного діалогу з громадою.
На сайті Ви зможете отримати повну та достовірну інформацію про структуру ради, роботу депутатського корпусу, постійних комісій, рішення ради, переглянути новини та інформаційні повідомлення.
Впевнений, що наша співпраця і спільні зусилля сприятимуть всебічному розвитку Рогатинщини.

З повагою
голова районної ради
Роман Гринишин

Рогатинська районна рада > Новини > Голова обласної ради відвідав Рогатинщину

Голова обласної ради відвідав Рогатинщину

Не просто 6 об’єктів, а 6 історій про працелюбних, відданих своїй справі та ініціативних людей, для яких робота стала другим домом з його переживаннями, труднощами і перемогами. Саме так можна охарактеризувати підсумки відвідин керівництвом та журналістами області закладів Рогатинського району, котрі впродовж останніх років постали перед неабиякими проблемами та зуміли їх успішно вирішити.
Традиційні робочі поїздки у різні куточки Прикарпаття голова обласної ради Олександр Сич цьогоріч розпочав з Рогатинщини. Спільно з першим заступником Василем Гладієм, головою Рогатинської районної ради Романом Гринишиним, його заступником Олегом Вовкуном, першим заступником голови РДА Степаном Демчишиним, міським головою Сергієм Насаликом, депутатами облради Богданом Дідиком та Ігорем Тринівим вони оглянули об’єкти, роботи на яких фінансувались за рахунок коштів обласного бюджету і конкурсу проектів та програм розвитку місцевого самоврядування. Попри те, що день був багатим на враження та зустрічі, жодна з них не розчарувала.

Черченський навчально-реабілітаційний центр обіцяють розширити

Не тільки пройти лікування чи реабілітацію, а й відчути себе повноцінним учнем, спілкуватись у колі ровесників і не бути «замкнутим» у чотирьох стінах мають змогу вихованці Черченського навчально-реабілітаційного центру. З 2011 року він допоміг понад двом сотням діток з усього Прикарпаття, а добра слава про заклад швидко поширилась серед батьків, котрі мріють, аби й їхня малеча оздоровлювалась та навчалась тут. «Ми зробили все від себе залежне. При відкритті закладу він був розрахований на 20 вихованців. Сьогодні ж тут сорок діток, бо батьки дуже просили збільшити класи, – ділиться директор центру Надія Шемберко. – Зараз маємо можливість зробити тільки шість класів. Далі учні йдуть на індивідуальну форму навчання, а це вже зовсім інше, оскільки  в колективі дитина шалено змінюється, адаптується і відкриває свій потенціал. Їй потрібні постійні розробки, масажі, лікувальна фізкультура, а при тому економічному стані, який тепер є, батьки не в змозі оплачувати послуги спеціалістів. Натомість у центрі усе безкоштовно».
Минулого року ця проблема отримала шанс на вирішення, і з обласного бюджету виділили майже півтора мільйони гривень на добудову Черченського НРЦ. Втім половина коштів не була використана і повернулась назад, тож голова обласної ради Олександр Сич пообіцяв, що у 2017-му віз із місця таки зрушить: «Заклад потребує розвитку. Кількість дітей, яка сьогодні у ньому перебуває, нормативно перевищена. Тож, розуміючи необхідність розширення центру, плануємо ту суму, яка не була використана, знову спрямувати на будівництво, і можливо, вдасться знайти ще додаткові кошти».
Атмосфера добра і родинної любові, яка панує у Черченському НРЦ, вразила гостей. Якщо новий корпус центру вдасться добудувати, це тепло та щирість зігріватиме загалом 90 діток, тому О.Сич подякував Н.Шемберко за самовіддану роботу, наполегливість і старання, а на завершення візиту подарував закладу ноутбук.

Потрійний тріумф

«Ви серед тих одиниць сільських рад, які тричі вигравали конкурс проектів та програм розвитку місцевого самоврядування. А половина рад Івано-Франківської області узагалі не брала у ньому участь», – такими піднесеними словами Олександр Сич вітав голову Підгородянської  сільради Ярослава Огерука.
Сьогодні громади Підгороддя, Руди і Луковища вже вдруге довірили йому очолити орган місцевого самоврядування як досвідченому голові. Проблемні питання вирішувати непросто, а ще складніше було на початку першої каденції, коли сільрада була дотаційною. Одним із промінців надії став конкурс обласної ради, у якому тричі здобули перемогу й завдяки цьому освоїли 250 тисяч гривень обласного бюджету. Майже стільки ж вклали районна та сільська ради, підприємці, що працюють на території Підгороддя.
Розпочали реалізацію проектів із впровадження енергоощадних технологій, а саме -облаштували систему інфрачервоного опалення культурно-освітніх установ сільської ради. «Це вдалий варіант, бо коли клуби щодня не працюють, тут є можливість вимкнути приладдя і увімкнути безпосередньо перед заходом, – каже Я.Огерук. – Таке ж опалення встановили у початковій школі с.Руда і Підгородянській бібліотеці. Хоча електрика і недешева, але воно себе цілком окупило».
Натхненна перемогою сільрада написала черговий проект щодо заміни вікон та дверей у Підгородянській ЗОШ. Показуючи ошатну двоповерхову будівлю, голова зізнається: ніхто не вірив, що вкладуться у зазначену суму. Однак не відступали від запланованого і переконали підприємця зробити 20% благодійну знижку задля дітей, які тут навчаються. «У результаті нам вдалось замінити 88 вікон та усі двері за 169,9 тисяч гривень. І я дякую за підтримку директору школи та всім працівникам», – радіє сільський голова.
Результатом третьої перемоги у конкурсі проектів та програм розвитку місцевого самоврядування став капітальний ремонт Підгородянської бібліотеки (на фото), що фактично була в аварійному стані. Причому сучасний тут не лише вигляд, але й робота завідувача Ольги Яремчук. Вона цікавиться потребами читачів у сусідніх селах й самотужки автобусом везе їм замовлену літературу, що дуже вразило керівництво області.
Зупинятись на досягнутому у сільській раді не збираються. «Ще потребують ремонту два ФАПи. Маємо певні власні кошти, але щоб облаштувати два пункти їх недостатньо», – наголошує Ярослав Огерук. Тож, можливо, незабаром ми почуємо про чергову перемогу Підгородянської сільради.

Люди плакали, бо руйнувався їхній дім

У стаціонарному відділенні територіального центру соціального обслуговування у селі Данильче сьогодні пахне фарбою і будівельними матеріалами. Це вперше від 1962 року, коли збудовано споруду закладу. До того своїми силами тут підліплювали обшарпані стіни працівники та завідувач Галина Мазурик. Але стихія, яка влітку 2016-го пронеслась Рогатинщиною, завдала будівлі неабиякої шкоди, тому питання про перекриття даху і капітальний ремонт стало невідкладним. «Почали ремонт покрівлі, зняли старе перекриття, а частина приміщення залишилась відкритою, – згадує голова районної ради Роман Гринишин. – У ті ж дні пішла сильна гроза. Одна сторона споруди замокла, й коли почали її досліджувати, з’ясувалось, що  всі дерев’яні конструкції всередині зогнили. Ми спрямували всі зусилля, аби до зими вирішити проблему. Це вдалось зробити завдяки коштам районного бюджету і суттєвій допомозі депутатів обласної ради Ігоря Триніва та Богдана Дідика».
Побачивши лихо і почувши, що їх хочуть переселити у інші медзаклади району, мешканці стаціонарного відділення плакали з розпачу. Вони боялись покидати свою домівку та працівників, до яких звикли, мов до рідних. Щоб не завдавати людям такого стресу, їх тимчасово переселили у Данильченську лікарську амбулаторію й неодмінно розпочали будівельні роботи. «Замінили дах, зремонтували стелю, зробили ремонт на другому поверсі і однієї кімнати першого поверху, – підсумовує керівник територіального центру Лариса Дзюбата. – На завершення робіт необхідно ще приблизно 300 тисяч гривень. Також оформлюємо технічну документацію на опалення, встановлення котла відповідно до неї потребує півтора мільйони гривень».
Фінансування територіального центру, зокрема,  і стаціонарного відділення у 2017 році покладено цілком на «плечі» районного бюджету. Знайти спосіб підтримати заклад у Данильчу пообіцяли в області, а наразі цей відповідальний багаж доводиться нести винятково району.

Старання для дітей і молоді

Тридцять років поспіль Рогатинська ДЮСШ підтримує статус школи олімпійського резерву. На теренах області вона єдина, де навчають кульовій стрільбі, однак тривалий час про підтримку від влади навчальний заклад лише мріяв. «Завжди закладали кошти тільки на енергоносії та зарплату, а цьогоріч вперше за багато років ми відчули фінансову допомогу обласної, районної і міської рад», – зауважив у розмові з О.Сичем директор ДЮСШОР Зеновій Верб’яний.
Впродовж 2016 року у школі й справді відбулось чимало змін. Обласна рада виділила 230 тисяч гривень на встановлення енергоощадних вікон та дверей, а у рамках конкурсу проектів та програм розвитку місцевого самоврядування мерії Рогатина надано кошти на підтримку належного рівня обороноздатного потенціалу держави шляхом ремонту стрілецьких тирів Рогатинської спеціалізованої дитячо-юнацької спортивної школи олімпійського резерву.
Як наголосив З.Верб’яний, найбільш проблемними для навчального закладу залишаються виїзди учнів на змагання і матеріально-технічна база для тренувань. У відповідь перший заступник голови облради В.Гладій повідомив, що департамент освіти ОДА візьме Рогатинську ДЮСШ у програму розвитку освіти та виділить 500 тисяч гривень на тренувальні потреби.

Наступною зупинкою гостей Рогатинщини став державний аграрний коледж, де голова обласної ради відзначив роботу директора, депутата обласної ради І.Триніва, досягнення студентів, матеріально-технічну базу, новозбудовану котельню.

А завершився візит обласної делегації в колі наймолодших рогатинців – у ДНЗ №2 «Дзвіночок». Тут навчається 162 дитини, тож завідувач садочку Марія Малецька подякувала міському голові Сергію Насалику за виділені субвенції. За них змогли придбати постіль, рушнички, ліжка та зробити косметичний ремонт. Також керівник установи підкреслила, що частина приміщень дитсадку, де перебуває 50 діток, потребує утеплення. Голова обласної ради пообіцяв посприяти у вирішенні цього питання.

Підсумовуючи поїздку, О.Сич зазначив, що відвідані об’єкти Рогатинського району можуть пишатись своїми працівниками, а область постарається допомогти їм у продовженні корисних ініціатив.

Джерело: http://rogatka.if.ua/

Фото: http://www.orada.if.ua/