Відбулась 34 сесія районної ради

Відбулась 34 сесія районної ради

Сьогодні, під керівництвом голови районної ради Романа Гринишина відбулась 34 сесія районної ради.

Відбулась 33 сесія районної ради

Відбулась 33 сесія районної ради

В четвер, 25 червня, під керівництвом голови районної ради Романа Гринишина відбулась 33 сесія …

Відбулася 32 сесія районної ради

Відбулася 32 сесія районної ради

Злагоджено та оперативно, під керівництвом голови районної ради Романа Гринишина, сьогодні, 14 травня 2020 року, відбулось …

Рогатинську районну лікарню підтримали місцеві меценати

Рогатинську районну лікарню підтримали місцеві меценати

За підтримки райдержадміністрації та районної ради було налагоджено співпрацю між меценатами Рогатинщини і комунальним …

Відбулася 31 сесія районної ради

Відбулася 31 сесія районної ради

Сьогодні, 23 квітня, під керівництвом голови районної ради Романа Гринишина відбулась 31 сесія районної ради. Зважаючи на …

Попередня
Наступна

Голова ради вітає!

Шановні друзі!

     Щиро вітаю Вас на офіційному сайті Рогатинської районної ради.
Рогатинська земля – це край багатих національних традицій, високого рівня культури, батьківщина талановитих та працьовитих людей, колиска всесвітньовідомої Роксолани – Насті Лісовської. Тут на кожному кроці подих історії, великої і самобутньої, яка писалась мечем і вогнем, горем і радістю впродовж більше як вісімсот років.
Одним із головних принципів діяльності ради є відкритість її діяльності, забезпечення прозорості у прийнятті рішень та готовності до конструктивного діалогу з громадою.
На сайті Ви зможете отримати повну та достовірну інформацію про структуру ради, роботу депутатського корпусу, постійних комісій, рішення ради, переглянути новини та інформаційні повідомлення.
Впевнений, що наша співпраця і спільні зусилля сприятимуть всебічному розвитку Рогатинщини.

З повагою
голова районної ради
Роман Гринишин

Рогатинська районна рада > Новини > Конкурс «Місцеве самоврядування – це ми!»

Конкурс «Місцеве самоврядування – це ми!»

Кожен з нас мріє жити в заможній та успішній країні, мати європейський рівень життя, бути впевненим у майбутньому. Водночас, одна людина просто чекає на зміни, інша – навпаки, сама ініціює та реалізує такі зміни. Номінація «Місцеве самоврядування – це ми!» і заснована, щоб знаходити та підтримувати найбільш активних, талановитих, чутливих до перетворень та новацій, допитливих та наполегливих.
П’ять років тому оргкомітет Міжнародного дитячого телевізійного фестивалю «Дитятко» спільно з Радою Європи заснували спеціальну номінацію «Місцеве самоврядування – це ми!». В кожній вашій програмі, що надійшли на конкурс, міститься безліч ідей: як покращити шкільне життя, прикрасити рідне село чи місто, зробити його охайнішим тощо.
Небайдужість учасників до життя своїх громад, бажання перетворити власні населені пункти у місця, де затишно й комфортно жити, ваші активність та ініціативність, любов до рідного краю спонукали збільшити призовий фонд у П´ЯТЬ разів!
Можливість відвідати Штаб-квартиру Ради Європи (м. Страсбург, Франція), ознайомитись з діяльністю цієї поважної міжурядової організації та взяти участь у її заходах, поспілкуватись з молоддю інших країн у 2016 році отримають не лише автори роботи-переможця, а й автори робіт, що посядуть 2 та 3 місця.
1 Місце –  Диплом, Кубок, запрошення 4 авторів роботи-переможця до Штаб-квартири Ради Європи
2 Місце –  Диплом, запрошення 3 авторів роботи до Штаб-квартири Ради Європи
3 Місце –  Диплом, запрошення 2 авторів роботи до Штаб-квартири Ради Європи
Крім того, у 2016 року у номінації “Місцеве самоврядування – це ми!” запроваджено додаткову почесну нагороду –  Приз глядацьких симпатій, студія-володар якого отримає електронні гаджети з логотипом Ради Європи.
Усі фіналісти також будуть запрошені до Києва на церемонію нагородження переможців щорічного національного конкурсу «Кращі практики місцевого самоврядування» 2016 року.
Обов’язкова умова для участі у номінації «Місцеве самоврядування – це ми!» – виконання конкурсної роботи авторами шкільного віку, дитячою студією, гуртком тощо або у співпраці з ними.
Розкажіть у своїх роботах про місцеве самоврядування у вашій громаді.
Ви можете запропонувати власне бачення завдань та можливостей місцевого самоврядування. Не варто боятися цього – почніть розмову з простого:
– Самоврядування: що ми знаємо про це?
– Самоврядування: як це працює?
– Самоврядування: що ми можемо зробити для цього? Як збільшити участь молоді у вирішенні питань місцевого значення, розбудові своїх громад?
– Самоврядування: як удосконалити? Як сьогодні відбувається реформування місцевого самоврядування в Україні? Які успіхи досягнуто? Що ви знаєте про добровільне об’єднання та співробітництво  громад?
Термін приймання заявок – до 30 червня 2016 року.
Доведіть, що молодь спроможна бути провідником реформ в Україні та будувати своє майбутнє!
Для участі у номінації «Місцеве самоврядування – це ми!» необхідно до 30 червня 2016 року надіслати на адресу оргкомітету фестивалю «Дитятко» (електронна пошта: fest@dytiatko.org.ua; або поштова адреса: вул. Сумська, 64, кімн. 96, м. Харків, Україна, 61002):
1)    заповнену заявку учасника фестивалю;
2)    конкурсну роботу у форматі MPEG-2 або AVI (додаток 1 до Заявки учасника фестивалю);
3)    матеріали для каталогу: коротку анотацію на роботу; відомості про авторів; фото авторів та 3 кадри з конкурсної роботи у форматі JPG або JPEG з роздільною здатністю зображень 200-300 dpi (додаток 2 до Заявки учасника фестивалю).
Довідкову інформацію з питань фестивалю можна отримати у виконавчого директора фестивалю Володимира Дягілева: тел. (057) 700-53-05, (050) 401-36-02, факс (057) 715-73-63) або перейшовши за посиланням http://fest.dytiatko.org.ua

 

 

 

 

 

Номінація “Місцеве самоврядування – це ми!” є складовою Національної конкурсної програми Міжнародного дитячого телевізійного фестивалю «Дитятко».

Як взяти участь: зніміть відеокліп або справжній короткометражний фільм, сюжет або телепрограму, присвячені широкому колу питань місцевого самоврядування, тобто розкажіть мовою телебачення своїм одноліткам й дорослим про сучасне та майбутнє місцевого самоврядування у світі, Україні, вашій громаді, як воно діє, як брати у ньому участь, розбудовувати, захищати, про реформу місцевого самоврядування, й отримайте унікальну можливість покращити свої знання з цього питання.

Приймаються відеороботи різних жанрів і творчих рішень тривалістю до 15 хвилин, створені у 2015-2016 роках.

Кожен учасник (студія, гурток, школа, організація тощо) може бути представлений у номінації не більше ніж трьома роботами.

Обов’язкова умова для участі у номінації – виконання конкурсної роботи авторами шкільного віку, дитячою студією, гуртком тощо або у співпраці з ними.

 

У своїх роботах ви можете запропонувати власне бачення завдань та можливостей місцевого самоврядування. Не варто боятися цього – почніть розмову з простого:

Самоврядування: що ми знаємо про це?

Конституція України дає нам право на самоврядування. Дізнайтесь більше про це із Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Європейської хартії місцевого самоврядування, рекомендованих Радою Європи 12 принципів доброго демократичного врядування на місцевому рівні.

Самоврядування: як це працює?

Розпитайте дорослих, як функціонує місцева рада, що вона запланувала зробити цього року, а що зробила у минулому. Можливо, буде доцільно зустрітися з місцевими депутатами чи сільським, селищним, міським головою або головою районної чи обласної ради.

Самоврядування: що ми можемо зробити для цього? Як збільшити участь молоді у вирішенні питань місцевого значення, розбудові своїх громад?

Дитячі та молодіжні громадські організації, учнівське самоврядування та волонтерство, молодіжні парламенти дають досвід управління та командної роботи, дозволяють молоді вже сьогодні допомагати дорослим в управлінні країною. Зберіть найкращі ідеї своїх однолітків щодо упорядкування, розбудови чи благоустрою вашої громади. Чи завітайте до місцевої ради та спитайте про допомогу, яку ви можете надати, і про те, як збільшити участь громадян у житті своєї громади.

Самоврядування: як удосконалити? Як сьогодні відбувається реформування місцевого самоврядування в Україні? Які успіхи досягнуто? Що ви знаєте про добровільне об’єднання та співробітництво  громад?

У 2014 році в Україні було схвалено Концепцію реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади, яка визначила орієнтири реформи. Потім були прийняті закони «Про співробітництво територіальних громад» та «Про добровільне об’єднання територіальних громад», вдосконалено Бюджетний та Податковий кодекси й деякі інші закони. Завдяки цьому зросли доходи місцевих бюджетів, громади почали реалізовувати спільні проекти, після місцевих виборів утворено 159 об’єднаних територіальних громад, і цьому прикладу продовжують слідувати інші. Розкажіть про зміни, які відбуваються у вашому регіоні, як покращити самоврядування?

 

Самоврядування – це право людей на участь в управлінні своїми громадами. Воно визнається у кожній європейській країні і здійснюється як громадянами безпосередньо, так і через органи місцевого самоврядування.

В Україні понад 11 тисяч органів місцевого самоврядування. Це сільські, селищні, міські, районні та обласні ради, де працюють місцеві депутати, яких обирає населення України на місцевих виборах, та посадові особи органів місцевого самоврядування. Очолюють органи місцевого самоврядування сільські, селищні, міські голови та голови районних і обласних рад.

Органи місцевого самоврядування відповідають, наприклад, за те, щоб у населених пунктах добре працювали дитячі садочки, школи, заклади культури, на належному рівні надавалася медична допомога, забезпечувалися благоустрій населених пунктів, озеленення, освітлення та охайність вулиць, прибирання та утилізація твердих побутових відходів, здійснювався ремонт і догляд за об’єктами комунальної власності, видавалися документи і довідки та вирішувалося багато інших важливих для життя людей питань.

Щоб покращити життя громад, зробити його більш комфортним та затишним, досягти європейських стандартів, щоб люди не стояли в чергах за різними довідками, щоб послуги, яких вони потребують були доступні та якісні, щоб збільшувалася  кількість робочих місць у громадах, і в них було більше коштів на ремонт, а наші села, селища та міста виглядали красивіше, щоб ми могли краще контролювати й впливати на роботу місцевих депутатів, в Україні розпочато реформу місцевого самоврядування та децентралізацію влади.