Відбулась 35 сесія районної ради

Відбулась 35 сесія районної ради

Сьогодні, під керівництвом голови районної ради Романа Гринишина відбулась 35 сесія районної ради. Робота сесії проходила …

Визначено переможців регіонального конкурсу дитячого малюнка присвяченого Дню Незалежності України

Визначено переможців регіонального конкурсу дитячого малюнка присвяченого Дню Незалежності України

04 серпня 2020 року визначили переможців регіонального конкурсу дитячого малюнка присвяченого Дню Незалежності України.
Для участі в …

Відбулась 34 сесія районної ради

Відбулась 34 сесія районної ради

Сьогодні, під керівництвом голови районної ради Романа Гринишина відбулась 34 сесія районної ради.

Попередня
Наступна

Голова ради вітає!

Шановні друзі!

     Щиро вітаю Вас на офіційному сайті Рогатинської районної ради.
Рогатинська земля – це край багатих національних традицій, високого рівня культури, батьківщина талановитих та працьовитих людей, колиска всесвітньовідомої Роксолани – Насті Лісовської. Тут на кожному кроці подих історії, великої і самобутньої, яка писалась мечем і вогнем, горем і радістю впродовж більше як вісімсот років.
Одним із головних принципів діяльності ради є відкритість її діяльності, забезпечення прозорості у прийнятті рішень та готовності до конструктивного діалогу з громадою.
На сайті Ви зможете отримати повну та достовірну інформацію про структуру ради, роботу депутатського корпусу, постійних комісій, рішення ради, переглянути новини та інформаційні повідомлення.
Впевнений, що наша співпраця і спільні зусилля сприятимуть всебічному розвитку Рогатинщини.

З повагою
голова районної ради
Роман Гринишин

Рогатинська районна рада > Місцеві ради району > ДОЛИНЯНСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА

ДОЛИНЯНСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА

 

Голова ради

Хома Василь Іванович

72-421

Секретар ради

Кузик Ольга Петрівна

72-421

Село Долиняни лежить на північно-західній окраїні Рогатинського району Івано-Франківської області. Віддаль до районного центру – 22 км, до обласного центру м. Івано-Франківська – 87 км, до м. Львова – 65 км.
Загальна площа – 1669  га.
Населення – 808 осіб
Відстань до районного центру – 22км.
Поштовий індекс – 77017
Назва села, вірогідно, утворена семантичним шляхом від загальної назви волиняни – «люди, які оселилися ( проживали ) в долині».
В першоджерелах Долиняни згадуються :
–  в актах міських і земських Речі Посполитій Польській (Львів 1868-1935);
– в книзі Львівського земського суду зроблено запис, що село вперше письмово згадується 12 березня 1456 року, коли галицький каштелян із Княгиничів  Іван віддав Долиняни в заставну оренду за 700 угорських золотих. Однак у жодному разі не треба пов’язувати рік першої писемної згадки про село з його віком, бо всі села, які в середні віки згадувалися в тих чи інших документах, існували набагато раніше – той час сягає кількох століть.
В давнину село лежало за урочищем Нежері в урочищі Кавне. Нежері заросли травою та осокою, а з кінця ХІХ  століття там видобували торф з високими паливними якостями. Під час одного з татарських нападів село було спалене, а вцілілі мешканці, покинувши своє давнє поселення, знайшли сховок за озером, у долині, прихованій лісами. Так виникло нове поселення, яке від слова «в долині» дістало  назву   Долиняни.
Однак старожил Степан Семенович Васильків розказує, що німці окупувавши Долиняни, згідно своєї мапи шукали село Кавне (тепер урочище Кавне). В 1914 році місцевий господар виорав  в урочищі Кавному глечик з срібними монетами часів Зигмунтовських. Звідси можна припустити,  що первинна назва Долинян – Кавне.
Відомі громадські діячі що походять з села Долиняни:
1) Йосиф та Келестин Скоморовські – стали студентами Львівської духовної семінарії та були членами гуртка «Руська трійця».
2) Іван Білінський – був священником в с. Долиняни з 1841 по 1882 роки, членом гуртка «Руська трійця», соратником Маркіяна Шашкевича та Івана Вагилевича. Брав участь у виданні альманаху «Русалка Дністрова» (1837р.), надрукував у ньому записи весільних народних пісень.
3) Ярослав Теодозійович Капко – магістр математики, 18 років очолював Львівську астрономічну обсерваторію. Він був членом Міжнародної астрономічної ради, залишив біля 40 наукових праць, скло тека,  зібрана працівниками Астрономічної обсерваторії під керівництвом Я.Капка, увійшла у п’ятірку кращих у світі.
4)  Василь Іванович Парпан – завідувач кафедри біології Прикарпатського університету імені Василя Стефаника, має звання професора. Академік громадської української екологічної академії та лісівничої академії наук України. Автор 130 наукових праць з проблем лісової екології, охорони і раціонального використання природних ресурсів.
На сьогоднішній день на території села розташована загальноосвітня школа I-III ступенів, яка побудована в 1973 року  громадою села на кошти місцевого колгоспу, в якій навчається 76 учнів (директор – Сапіга М.М.); Будинок культури (директор – Заграй М.С.); фельдшерсько-акушерський пункт  (завідувач – Гарасимів М.І.); бібліотека, бібліотечний фонд якої складає 9081 примірників (завідувач – Лаврів М.І.); 4 крамниці, також діє приватне підприємство «Нові Долиняни».
В селі знаходиться Українська Православна Церква Київського Патріархату Успіння Пресвятої Богородиці  1882 року побудови (священик – Капелюх Петро Миколайович).
Храмове свято – Успіння Пресвятої Богородиці.
Авторитетні люди села – Хома В.І., Пакіш М.І., Білінський П.Г., Сапіга М.М.

Прозорість та інформаційна відкритість
Долинянської ЗОШ І-ІІІ ступенів
Рогатинської районної ради Івано-Франківської області
(відповідно до статті 30 Закону України “Про освіту”):

2019 рік

Видатки за 2018 рік

Кошторис на 2019 рік Долинянської ЗОШ І-ІІІ ступенів

Штатний розпис на 01 січня 2019 року Долинянської ЗОШ І-ІІІ ступенів

Робочий навчальний план на 2018-2019н.р.