Урочистості з нагоди 26 річниці Незалежності України

Урочистості з нагоди 26 річниці Незалежності України

Вже 26-й рік ми відзначаємо День Незалежності України. З кожним роком розбудови і розвитку нашої держави поглиблюється …

Задзвенів піснями та замайорів вишиванками Опільський край!

Задзвенів піснями та замайорів вишиванками Опільський край!

Величавість Опільського краю, як одного з прекрасних етнорегіонів України, відчувалась впродовж всього святкового …

Відбулась 10 сесія Рогатинської районної ради

Відбулась 10 сесія Рогатинської районної ради

В четвер, 15 червня 2017 року, під головуванням Романа Гринишина, відбулось засідання 10 сесії районної ради сьомого …

Відновимо храм разом!!!

Відновимо храм разом!!!

Сільський голова та релігійна громада села Кліщівна звертаються до колишніх односельчан та всіх небайдужих з …

До дня вишиванки – флешмоб

До дня вишиванки – флешмоб

В рамках відзначення в районі Всесвітнього Дня вишиванки, з ініціативи директора Рогатинського державного аграрного …

Попередня
Наступна

Голова ради вітає!

Шановні друзі!

     Щиро вітаю Вас на офіційному сайті Рогатинської районної ради.
Рогатинська земля – це край багатих національних традицій, високого рівня культури, батьківщина талановитих та працьовитих людей, колиска всесвітньовідомої Роксолани – Насті Лісовської. Тут на кожному кроці подих історії, великої і самобутньої, яка писалась мечем і вогнем, горем і радістю впродовж більше як вісімсот років.
Одним із головних принципів діяльності ради є відкритість її діяльності, забезпечення прозорості у прийнятті рішень та готовності до конструктивного діалогу з громадою.
На сайті Ви зможете отримати повну та достовірну інформацію про структуру ради, роботу депутатського корпусу, постійних комісій, рішення ради, переглянути новини та інформаційні повідомлення.
Впевнений, що наша співпраця і спільні зусилля сприятимуть всебічному розвитку Рогатинщини.

З повагою
голова районної ради
Роман Гринишин

Рогатинська районна рада > Місцеві ради району > ГРИГОРИВСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА

ГРИГОРИВСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА

 

Голова ради

Пасічник Галина Михайлівна

56-686

Секретар ради

Любінська Світлана Михайлівна

56-686

 В склад Григорівської сільської ради входить село Григорів та селище Григорівська Слобода.
Село Григорів розташоване на правому березі річки Свірж на відстані 22 км від міста Рогатин.
Загальна площа – 1627,4 га
Населення – 450 осіб
Відстань до районного центру – 22 км
Поштовий індекс – 77053
Перша писемна згадка про село Григорів датується 1437 роком і згадується у жалуваній грамоті польського короля Яна Казимира, згідно з якої село передається пану Григорію Якубовському.
Перша назва села Григорів – Вербівка. Дана назва походить від річки Верхівка (була обсаджена великою кількістю верб) і протікала ближче до Вишнівського лісу.  Первісне поселення розміщувалось по обидва боки річки.
У книзі Гната Хоткевича «Ярослав Осьмомисл» згадується про село Вербівку.
В роки князювання Данила Романовича Галицького село Вербівка належало старшій сестрі князя Олені. Під час зведення Львова через Вербівку проходили дороги, по яких везли з Галича дерево для спорудження Високого Замку.
З XVIII століття, під час монгола-татарської навали, на окраїні Вербівки була споруджена велика сторожова вежа, на якій знаходилась копа сіна. При наближенні ворога сіно запалювали. Це перейшло в звучання слів «гори гора», що стало однією із версій походження назви села Григорів.
Друга версія походження села – від імені пана Григорія Якубовського, якому належало село з 1437 року.
На сьогоднішній день на території села розташовані: загальноосвітня школа I-II ступенів, в якій навчаються 33 учні (директор – Зубанська О.С.), фельдшерсько-акушерський пункт (завідуюча – Булка Н.С.), клуб (завідуюча – Гнип О.Т.), бібліотека (завідуюча – Копаніцька І.З.), 2 крамниці.  В селі знаходиться церква Пресвятої Богородиці.
Відомими громадськими та державними діячами, що походять з села є: Огоновський О.М. – професор, вчений, письменник, літературознавець, один із перших голів «Просвіти», Бирич П.Ф. – доцент Львівської національного університету Львівська політехніка.

Селище Григорівська Слобода. Походження терміну Слобода, в даному випадку, означає поселення, жителі якого звільнялись від сплати податків і користувались певними пільгами (свободами). В XVII столітті термін «свобода» асоціювався із словом «слобода». Заселення селища почалось в XV столітті і оскільки село Григорів належало пану Григорію Якубовському, то і Слобода стала називатись Гроигорівською Слободою.
В XIX  столітті, за переказами старожилів, хутір перетворився у селище. Офіційної згадки на підтвердження даного факту поки що не знайдено.
У XX столітті спостерігався різкий спад кількості населення. В роки Другої світової війни на території Григорівської Слободи були спорудженні криївки вояків ОУН-УПА.
В 2002 році на межі Львівської та Івано-Франківської області споруджено пам’ятний знак на честь боїв, які велися в 1944-1945 рр. між УПА та НКВС.