Урочистості з нагоди 26 річниці Незалежності України

Урочистості з нагоди 26 річниці Незалежності України

Вже 26-й рік ми відзначаємо День Незалежності України. З кожним роком розбудови і розвитку нашої держави поглиблюється …

Задзвенів піснями та замайорів вишиванками Опільський край!

Задзвенів піснями та замайорів вишиванками Опільський край!

Величавість Опільського краю, як одного з прекрасних етнорегіонів України, відчувалась впродовж всього святкового …

Відбулась 10 сесія Рогатинської районної ради

Відбулась 10 сесія Рогатинської районної ради

В четвер, 15 червня 2017 року, під головуванням Романа Гринишина, відбулось засідання 10 сесії районної ради сьомого …

Відновимо храм разом!!!

Відновимо храм разом!!!

Сільський голова та релігійна громада села Кліщівна звертаються до колишніх односельчан та всіх небайдужих з …

До дня вишиванки – флешмоб

До дня вишиванки – флешмоб

В рамках відзначення в районі Всесвітнього Дня вишиванки, з ініціативи директора Рогатинського державного аграрного …

Попередня
Наступна

Голова ради вітає!

Шановні друзі!

     Щиро вітаю Вас на офіційному сайті Рогатинської районної ради.
Рогатинська земля – це край багатих національних традицій, високого рівня культури, батьківщина талановитих та працьовитих людей, колиска всесвітньовідомої Роксолани – Насті Лісовської. Тут на кожному кроці подих історії, великої і самобутньої, яка писалась мечем і вогнем, горем і радістю впродовж більше як вісімсот років.
Одним із головних принципів діяльності ради є відкритість її діяльності, забезпечення прозорості у прийнятті рішень та готовності до конструктивного діалогу з громадою.
На сайті Ви зможете отримати повну та достовірну інформацію про структуру ради, роботу депутатського корпусу, постійних комісій, рішення ради, переглянути новини та інформаційні повідомлення.
Впевнений, що наша співпраця і спільні зусилля сприятимуть всебічному розвитку Рогатинщини.

З повагою
голова районної ради
Роман Гринишин

Рогатинська районна рада > Місцеві ради району > ПІДГОРОДЯНСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА

ПІДГОРОДЯНСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА

 

Голова ради

Огерук Ярослав Миколайович

21-463

Секретар ради

Хандога Мар’яна Богданівна

21-463

 Підгородська сільська рада займає територію сіл Підгороддя, Руда, Луковище, що розміщені на відстані 3-6 км, на північ від міста Рогатин.
Загальна площа – 2532 га (в тому числі с. Підгородя – 679 га, с.Руда – 1007 га, с. Луковище – 847 га)
Населення – 1006 особи (в тому числі с. Підгороддя – 529 осіб, с.Руда – 428 осіб, с. Луковище – 49 осіб)
Відстань до районного центру – с. Підгороддя – 3 км; с. Руда – 6 км; с. Луковище – 6 км
Поштовий індекс – 77023
СелА Підгороддя і Руда розміщенні на березі річки Гнила Липа, через ці них проходить автомагістраль Івано-Франківськ – Рогатин, Перемишляни – Львів.
Села оповиті великими лісами, що в часи національно-визвольної боротьби добре служили підпільникам.
Перші згадки про села припадають на XIV ст., але ці населені пункти існували і раніше. Зокрема з історичних джерел відомо, що село Підгороддя, це старий Рогатин, яке свою назву одержало 1914 році. Сама назва вказувала на його розташування «під городом» Рогатином. 1553 році село отримало Магдибурське право. 1956 році власник Підгороддя Андрій Тенчинський добився отримання королівського привілею на самоврядування Магдибурського права, дозволу на щотижневий торг і дві щорічні ярмарки. Пізніше ці привілеї кілька разів підтверджувалися  і поселення над Гнилою Липою до початку XX ст. вважалося містечком.
В селі Підгороддя велику культурно-просвітницьку роботу проводили: Андрій Лісовий – вчитель німецької мови, керівник драматичних гуртків, Ілько Муращик, Петро Бігус та інші.
В селі Підгородді народилася велика українська патріотка, громадська і культурна діячка Ольга Басараб, вихована у сім’ї священика. На честь неї відкрито музей у Підгородській школі.
На роздоріжжі доріг села Підгороддя відкрито меморіальний комплекс в якому увіковічнено пам’ятник Дмитру Вітовському – сотнику УПА. Також  у селі встановлені пам’ятники   Т.Шевченку та воїнам Великої Вітчизняної війни.
На сьогоднішній день в с. Підгороддя розташована загальноосвітня школа І-ІІ ст. в якій навчається 76 учнів (директор – Кічула Р.А.), фельдшерсько-акушерський пункт (завідувач – Ільків Г.І.), бібліотека (завідувач – Яремчук О.М.), клуб (завідувач – Яремків Г.Б.), поштове відділення (завідуюча – Ромаш О.Я.), є 2 магазини, 1 кафе.
Культурно-просвітницьку роботу проводять народний аматорський вокальний ансамбль «Перлина», хоровий колектив та шкільна художня самодіяльність.
В селі знаходиться церква Івана Хрестителя.
Храмові свята – Вознесіння Хрестове та свято Івана Хрестителя.
В селі діють такі підприємства: ТзОВ «Росан-Агро» (промислове виробництво свинини), ТзОВ «Альфа» (виробництво хлібо-кондитерських виробів та мінеральних вод), ТзОВ «Надра» (видобуток та реалізація піску), фермерські господарства «Клемпоуз М.Я», «Чепіль Б.І.».
В селі Руда велику просвітницьку роботу вели колишній поручник УГА Сидір Сличенюк, Василь Селяк, Дмитро Борбуляк, брати Михайло, Євстахій та Ілько Дорошенки та інші. Біля школи с. Руда встановлений пам’ятник І.Франку.
В селі знаходиться церква Богоявлення. Храмове свято припадає на Йордан.
В даний час в с. Руда розташована школа в якій навчається 14 учнів (директор – Олійник Ю.М.), фельдшерсько-акушерський пункт (завідувач – Крупка О.Б.), ведеться капітальний ремонт клубу, є 2 магазини, 1 кафе, діють фермерські господарства «Клемпоуз М.Я», «Чепіль Б.І.», «Шаманський А.Ф.».
На території с.Луковище функціонує фермерське господарство «Клемпоуз М.Я». В селі побудована капличка, храмове свято припадає на Ведення в храм Божий.
Майже кожна родина сіл була пов’язана з діяльністю ОУН-УПА. В селах діяли громадські організації «Просвіта», «Союз українок», «Каменярі».

Генплан
План сучасного використання територій населених пунктів