У Рогатині відбувся IX обласний відкритий фестиваль “Пісні Опілля” (відео)

У Рогатині відбувся IX обласний відкритий фестиваль “Пісні Опілля” (відео)

В неділю, 23 червня, в місті Рогатин відбувся IX обласний відкритий фестиваль народної творчості «Пісні Опілля».

Відбулась 25 сесія районної ради

Відбулась 25 сесія районної ради

Сьогодні, 06 червня2019 року, під головуванням голови районної ради Романа Гринишина, відбулася …

В районі відзначили День захисту дітей

В районі відзначили День захисту дітей

Щаслива днина.
Сонце пестить небеса.
В центрі всесвіту ДИТИНА –
Цвіт …

Свято Матері

Свято Матері

Другої неділі травня, який вважається місяцем Пречистої Діви Марії, до якої звертаються християни, просячи заступництва та …

Рогатинці вшанували День пам’яті та примирення, День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні та 75-ту річницю вигнання нацистів з України

Рогатинці вшанували День пам’яті та примирення, День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні та 75-ту річницю вигнання нацистів з України

В Україні, так само як і в світі, відзначається День пам’яті та примирення, який встановлено згідно з Законом України «Про …

Попередня
Наступна

Голова ради вітає!

Шановні друзі!

     Щиро вітаю Вас на офіційному сайті Рогатинської районної ради.
Рогатинська земля – це край багатих національних традицій, високого рівня культури, батьківщина талановитих та працьовитих людей, колиска всесвітньовідомої Роксолани – Насті Лісовської. Тут на кожному кроці подих історії, великої і самобутньої, яка писалась мечем і вогнем, горем і радістю впродовж більше як вісімсот років.
Одним із головних принципів діяльності ради є відкритість її діяльності, забезпечення прозорості у прийнятті рішень та готовності до конструктивного діалогу з громадою.
На сайті Ви зможете отримати повну та достовірну інформацію про структуру ради, роботу депутатського корпусу, постійних комісій, рішення ради, переглянути новини та інформаційні повідомлення.
Впевнений, що наша співпраця і спільні зусилля сприятимуть всебічному розвитку Рогатинщини.

З повагою
голова районної ради
Роман Гринишин

Рогатинська районна рада > Місцеві ради району > ПІДКАМІНСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА

ПІДКАМІНСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА

 

Голова ради

Било Любомир Осипович

77-211

Секретар ради

Новіцька Зоряна Євстахіївна

77-211

 Село Підкамінь розташоване в північно-зхідній частині Рогатинського Опілля і простягається вздовж потічка, що тягнеться із сходу на захід і впадає в річку Свірж. Через село проходить автомагістраль Львів – Рогатин – Галич – Івано-Франківськ.
Загальна площа – 1087,7 га
Населення – 480 осіб
Відстань до районного центру – 12 км
Поштовий індекс – 77014
З півдня до села підступають високі кам’яні скелі, з-під яких витікає чиста і холодна вода прекрасних джерел. Тут давним-давно оселились предки слов’ян та назвали своє поселення Підкамінь. Так впродовж тисячоліття ця назва не змінилась і збереглась до сьогоднішнього дня.
В письмових джерелах село Підкамінь згадується вперше у 1440 році. Зазначається, що у цьому році власницею села Підкамінь була Марія, княжна Гольшанська (Словник географічний королівства Польського 1887 р. № N-VI, стор. 406). Є відомості, що перша згадка про Підкамінь була у 1140 році. Це старовинне село було багато років власністю польських графів Скаржинських. Попід кам’яними скелями, де напевно, було перше поселення підкамінців, знайдено багато керамічних знарядь праці: кремінні серпи, сокири, ножі періоду неоліту.  Це свідчить про те, що вже 2-3 тисячі років до нової ери жителі села Підкамінь  займались землеробством, розводили худобу, ловили рибу в річках.
В часи Середньовіччя тут було місто. Так як село лежало на головному торгівельному шляху, що йшов зі сходу на захід до Львова, то тут оселялись ремісники. Напевно, вони заснували своє поселення на північ недалеко від села та обнесли його кам’яною стіною. І до сьогодні виорюються камені на цьому місці. Тут також знаходяться залишки виробів ремісників. Знайдено багато глиняних наконечників веретен, виробів гончарів, особливо красивими є випалені із глини люльки, прикрашені орнаментом.
Чому, коли і ким це містечко було повністю зруйновано – не відомо.
В середині XIV століття село було завойоване, як і вся територія Івано-Франківщини, графом Потоцьким.
В кінці XV століття селом володіли графи Старжинські. Вони жили у замку, який був збудований на місці укріплень Данила Галицького десь у XVI столітті. За переказами старожилів села, в його будівництві брали участь полонені татари. До XVII століття він перетворився у феодальний  замок. Знайдена кам’яна плита із замку, на якій вибита дата. До замку вело дві дороги, а сам він був обнесений високими мурами. Збереглися ще залишки східних воріт. Із замку через як аж до лісу йшов підземний хід. За переказ ми старожилів села у 1912 році графи Старжинські справляли свято 300-річчя свого роду. В 1515 році король Сигізмунд видав фундаційний акт (привілей), яким дав дозвіл Фредерікові Гербурту «при замку своєму, званому Підкамінецький, свіжо збудованому з муру та цегли, закласти місто, що має називатись так само».
Місту Підкамінь було надано магдибурське право та руські права і звичаї, встановлено четвергові ярмарки, а також ярмарки на Зелені свята та Воздвиження Чесного Хреста. Село було ополячено та окостелино. Донедавна в селі відбувались ярмарки, а центральну частину міста називають містом і до тепер.
В селі знаходиться церква Собор Пресвятої Богородиці.
Храмове свято – Святих первоверховних апостолів Петра і Павла.
Авторитетні люди села – Крупка Я.М., Станкевич М.Р.
Відомі вихідці з села – Павлів Леся Михайлівна – член національної спілки письменників, поетеса.

Прозорість та інформаційна відкритість
Підкамінської ЗОШ І-ІІ ступенів
Рогатинської районної ради Івано-Франківської області
(відповідно до статті 30 Закону України “Про освіту”):

– Статут Підкамінської ЗОШ І-ІІ ступенів

– Довідка з Єдиного державного реєстру

– Звіт про фінансово-господарську діяльність

– Ліцензія

– Свідоцтво про державну реєстрацію юридичної особи

– Свідоцтво про атестацію

2019 рік