Визначено переможців регіонального конкурсу дитячого малюнка присвяченого Дню Незалежності України

Визначено переможців регіонального конкурсу дитячого малюнка присвяченого Дню Незалежності України

04 серпня 2020 року визначили переможців регіонального конкурсу дитячого малюнка присвяченого Дню Незалежності України.
Для участі в …

Відбулась 34 сесія районної ради

Відбулась 34 сесія районної ради

Сьогодні, під керівництвом голови районної ради Романа Гринишина відбулась 34 сесія районної ради.

Відбулась 33 сесія районної ради

Відбулась 33 сесія районної ради

В четвер, 25 червня, під керівництвом голови районної ради Романа Гринишина відбулась 33 сесія …

Відбулася 32 сесія районної ради

Відбулася 32 сесія районної ради

Злагоджено та оперативно, під керівництвом голови районної ради Романа Гринишина, сьогодні, 14 травня 2020 року, відбулось …

Рогатинську районну лікарню підтримали місцеві меценати

Рогатинську районну лікарню підтримали місцеві меценати

За підтримки райдержадміністрації та районної ради було налагоджено співпрацю між меценатами Рогатинщини і комунальним …

Попередня
Наступна

Голова ради вітає!

Шановні друзі!

     Щиро вітаю Вас на офіційному сайті Рогатинської районної ради.
Рогатинська земля – це край багатих національних традицій, високого рівня культури, батьківщина талановитих та працьовитих людей, колиска всесвітньовідомої Роксолани – Насті Лісовської. Тут на кожному кроці подих історії, великої і самобутньої, яка писалась мечем і вогнем, горем і радістю впродовж більше як вісімсот років.
Одним із головних принципів діяльності ради є відкритість її діяльності, забезпечення прозорості у прийнятті рішень та готовності до конструктивного діалогу з громадою.
На сайті Ви зможете отримати повну та достовірну інформацію про структуру ради, роботу депутатського корпусу, постійних комісій, рішення ради, переглянути новини та інформаційні повідомлення.
Впевнений, що наша співпраця і спільні зусилля сприятимуть всебічному розвитку Рогатинщини.

З повагою
голова районної ради
Роман Гринишин

Рогатинська районна рада > Місцеві ради району > САРНИКІВСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА

САРНИКІВСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА

 

Голова ради

Туз Іван Євстахійович

56-540

Секретар ради

Бринецька Мирослава Михайлівна

56-540

Серед мальовничої природи в низині між невеликими височинами розташоване село Сарники – центр Сарниківської сільської ради, до якої входять ще два села: Діброва і Заливки. Край села протікає маленька річка Уїздівка, яка впадає у Гнилу Липу, притоку Дністра.
Загальна площа – 2906,7 га
Населення – 1040 осіб
Відстань від районного центру28км
Поштовий індекс – 77072
Село Сарники – одне із найдавніших сіл Рогатинського Опілля. Про те, що воно виникло у глибоку давнину свідчить знахідка у жовтні 1865 року глиняного горщика, виповненого срібними римськими монетами, які карбувалися у Римі між 117 та 183 роками нашої ери.
Перша письмова згадка про село Верхні Сарники належить до 7 січня 1488 року («Акта гродські і земські» том 19, сторінка 212). Пізніше село складалось із трьох частин: Сарники Горішні, Сарники Долішні (с. Поділля Галицького району) та Сарники Середні (с. Діброва).
Щодо походження назви села існує чимало легенд та переказів. Жителі Сарник вважають, що їхнє село дістало назву від диких сарн, які стадами водились у дрімучих навколишніх лісах. Інша легенда розповідає, що на території села розводились і випасались сарни (серни, як їх і досі називають місцеві жителі). Дехто із дослідників вважає, що назва походить від власного імені засновника поселення Сернок, Сарнко, Сарна, від так званих «звіриних імен».
З 1946 року за селом закріпилась назва усіченої форми – Сарники.
Згідно іншої версії Сарники походить від гальського Сар (Sour) – коптити, а –ники (niece) – поселення. Очевидно, що рибу, яка масово водилась у річці Уїздівці та навколишніх ставах, тут обробляли і коптили. Продавали її у найближчих населених пунктах – Липиці, Юнашкові, Галичі. Цей важливий промисел багато років годував місцевих жителів.
У пам’яті корінних жителів і досі живе легенда про славне містечко Бринь – одне із найдавніших заселень. У ньому проживали ткачі і пряслиці, що пряли полотно, бо назва Бринь походить від галльського Брін (Brin) – ниточка, волосок. Не виняток, що тут ще могли виготовляти музичні інструменти або струни до них. Під час монголо-татарської навали містечко було вщент зруйноване, а перелякані і дивом виживші жителі вже більше ніколи там не появлялись і почали обживати землі сучасних Сарник Горішніх, де було вдосталь води і життєдайних джерел.
На сьогоднішній день на території сільської ради розташовані: загальноосвітня школа I-II ступенів (с. Сарники), в якій навчається 43 учнів (директор – Федик Т.Д.), загальноосвітня школа I-III ступенів (с.Діброва), в якій навчається 3 учні (директор –Курман М.І.), амбулаторія в с.Діброва ( завідувач – Сухарський М.С.), фельдшерсько-акушерський пункт в с.Сарники (завідуюча – Жирій Р.В.), клуб в с.Сарники (завідуюча – Шпінталь З.І.), клуб в с. Діброва (завдуюча – Москаль О.С.), бібліотека в с.Сарники (завідуюча – Полозяк Л.М.), 4 крамниці.
В селах  знаходяться три церкви: в с.Сарники – Преображення Господнього, в с.Діброва УГКЦ та УПЦ – Архистратига Михаїла.
Храмові свята – в с.Сарники 19 серпня, в с.Діброва – 21 листопада.

Прозорість та інформаційна відкритість
Сарниківської філії І-ІІ ступенів
опорного навчального закладу Верхньолипицької ЗОШ І-ІІІ ст.
Рогатинської районної ради Івано-Франківської області
(відповідно до статті 30 Закону України “Про освіту”):

– Положення Сарниківської філії І-ІІ ступенів опорного навчального закладу Верхньолипицької ЗОШ І-ІІІ ст.

– Свідоцтво про атестацію

– Кадровий склад закладу освіти згідно з ліцензійними умовами

– Звіт про фінансово-господарську діяльність

– Робочий навчальний план

2018 рік

– Штатний розпис Сарниківської філії І-ІІ ступенів опорного навчального закладу Верхньолипицької ЗОШ І-ІІІ ст. Рогатинської районної ради Івано-Франківської області

– Фінансова звітність Сарниківської філії І-ІІ ступенів опорного навчального закладу Верхньолипицької ЗОШ І-ІІІ ст. Рогатинської районної ради Івано-Франківської області