На Рогатинщині відзначили День захисника України та 77-у річницю створення УПА

Нехай ніхто не половинить, твоїх земель не розтина,
Бо ти єдина, Україно, бо ти на всіх у нас одна.
Одна …

Невручені нагороди Лицарів ОУН та УПА отримали їхні нащадки

У 1944 році наказом Головного військового штабу УПА було створено систему нагород і заохочень. Цими нагородами за бойові …

Відбулася 26 сесія районної ради

12 вересня 2019 року, під головуваннямголови районної ради Романа Гринишина, відбулася 26 сесія …

Відбулось засідання районної комісії з проведення обласного конкурсу «Краща етнокультурна громада»

Відбулось засідання районної комісії з проведення обласного конкурсу  «Краща етнокультурна громада»

Відповідно до Положення про обласний конкурс проектів та програм розвитку місцевого самоврядування, заходів …

Визначено лауреата районної педагогічної премії імені Михайла Галущинського 2019 року

Визначено лауреата  районної педагогічної премії імені Михайла Галущинського 2019 року

10 вересня 2019 року під керівництвом голови районної ради Романа Гринишина, відбулося засідання комісії з присвоєння …

ЯВЧЕНСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА

Іванова Ірина Євстахівна

Синишин Ольга Михайлівна

На території Явченської сільської ради знаходиться два населених пункти – села Явче та Йосипівка.
Село Явче розташоване на відстані 7 км від села Конюшки, через яке проходить автомагістраль Львів – Івано – Франківськ, та 3 км від села Загір’я, через яке проходить автомагістраль Тернопіль – Стрий.
Село Йосипівка розташоване на відстані 2 км від села Явче.
Загальна площа – 1936,6 га
Населення – 481 особа
Перша згадка про село Явче на Рогатинщині відноситься до 1441 року. Згідно архівних документів («Акта гродські та земські» том 12, стор. 2. № 11) перша письмова згадка про назву села, а точніше про його власника Якуша Явецького, відноситься 1435 року. В XIV столітті село входило до складу Великого Князівства Литовського.
В період 1854-1855 років на землях села Явче, в урочищі Городьків було заснована поселення. Це було суто польське поселення Городьків, яке в 1934-1935 роках стало окремим населеним пунктом. Під час війни село було знищено.
Населений пункт Йосипівка, який розташований на території Явченської сільської ради, був заснований в 1930 роках, де основу мешканців села складали переселенці із Львівщини. Причиною переселення було відкриття підприємства з видобування торфу, яке припинило свою діяльність в 1995 році.
На сьогоднішній день в селі Явче розташована загальноосвітня школа I-II ступенів, в якій навчаються 35 учнів (директор – Мигас З.Р.), фельдшерсько-акушерський пункт (завідуюча – Піджариста Л.О.), клуб (завідуюча – Лажовська Н.В.), бібліотека (завідуюча – Пухаль О.М.), а також 2 крамниці. На території ради діє фермерське господарство «Городьків».
В селі Явче знаходиться церква Св. Дмитрія, збудована в 1897 році, в селі Йосипівка – церква Св. Петра і Павла, збудована в 2003 році.
Храмові свята відповідно відзначаються в день святих, в честь яких освячено храми.
Авторитетні люди села – Гнип В.В.

Прозорість та інформативна відкритість
Явченської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів
Рогатинської районної ради Івано-Франківської області
(відповідно до статті 30 Закону України «Про освіту»):

• Звіт про фінансово-господарську діяльність:

Заробітна плата всього: 1014,6  тис. грн.

Освітня субвенція (педагогічні працівники) – 827,8  тис. грн..

(технічні працівники) – 186,8  тис. грн..

Харчування учнів  –  8,3  тис. грн..

1 – 4 класи  (субвенція с/р) – 6,7  тис. грн..

Пільгові категорії (районний бюджет) – 1,6  тис. грн..

Енергоносії                                                                 –                  67,9 тис. грн..

електроенергія                                                           –                     5,5 тис. грн..

природний газ                                                          –                    62,4 тис. грн..

Інші видатки                                                             –                    12,1 тис. грн..

с/р                                                                              –                        2,4  тис. грн..

місцевий                                                                   –                      2,2  тис. грн..

депутатські кошти                                                  –                      7,5  тис. грн.

– Звіт про фінансово-господарську діяльність Явченської ЗОШ І-ІІ ступенів за 2017 рік

2019 рік

Видатки за 2018 рік Явченської ЗОШ І-ІІ ступенів