Відбулась 25 сесія районної ради

Сьогодні, 06 червня2019 року, під головуванням голови районної ради Романа Гринишина, відбулася …

В районі відзначили День захисту дітей

Щаслива днина.
Сонце пестить небеса.
В центрі всесвіту ДИТИНА –
Цвіт …

Свято Матері

Другої неділі травня, який вважається місяцем Пречистої Діви Марії, до якої звертаються християни, просячи заступництва та …

Рогатинці вшанували День пам’яті та примирення, День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні та 75-ту річницю вигнання нацистів з України

В Україні, так само як і в світі, відзначається День пам’яті та примирення, який встановлено згідно з Законом України «Про …

В Рогатині вшанували 33-ю річницю трагедії на Чорнобильській АЕС

У ніч з 25 на 26 квітня 1986 року, коли всі спалибезтурботним сном, о першій годині 23 хвилини над четвертим …

ЯВЧЕНСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА

Іванова Ірина Євстахівна

Синишин Ольга Михайлівна

На території Явченської сільської ради знаходиться два населених пункти – села Явче та Йосипівка.
Село Явче розташоване на відстані 7 км від села Конюшки, через яке проходить автомагістраль Львів – Івано – Франківськ, та 3 км від села Загір’я, через яке проходить автомагістраль Тернопіль – Стрий.
Село Йосипівка розташоване на відстані 2 км від села Явче.
Загальна площа – 1936,6 га
Населення – 481 особа
Перша згадка про село Явче на Рогатинщині відноситься до 1441 року. Згідно архівних документів («Акта гродські та земські» том 12, стор. 2. № 11) перша письмова згадка про назву села, а точніше про його власника Якуша Явецького, відноситься 1435 року. В XIV столітті село входило до складу Великого Князівства Литовського.
В період 1854-1855 років на землях села Явче, в урочищі Городьків було заснована поселення. Це було суто польське поселення Городьків, яке в 1934-1935 роках стало окремим населеним пунктом. Під час війни село було знищено.
Населений пункт Йосипівка, який розташований на території Явченської сільської ради, був заснований в 1930 роках, де основу мешканців села складали переселенці із Львівщини. Причиною переселення було відкриття підприємства з видобування торфу, яке припинило свою діяльність в 1995 році.
На сьогоднішній день в селі Явче розташована загальноосвітня школа I-II ступенів, в якій навчаються 35 учнів (директор – Мигас З.Р.), фельдшерсько-акушерський пункт (завідуюча – Піджариста Л.О.), клуб (завідуюча – Лажовська Н.В.), бібліотека (завідуюча – Пухаль О.М.), а також 2 крамниці. На території ради діє фермерське господарство «Городьків».
В селі Явче знаходиться церква Св. Дмитрія, збудована в 1897 році, в селі Йосипівка – церква Св. Петра і Павла, збудована в 2003 році.
Храмові свята відповідно відзначаються в день святих, в честь яких освячено храми.
Авторитетні люди села – Гнип В.В.

Прозорість та інформативна відкритість
Явченської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів
Рогатинської районної ради Івано-Франківської області
(відповідно до статті 30 Закону України «Про освіту»):

• Звіт про фінансово-господарську діяльність:

Заробітна плата всього: 1014,6  тис. грн.

Освітня субвенція (педагогічні працівники) – 827,8  тис. грн..

(технічні працівники) – 186,8  тис. грн..

Харчування учнів  –  8,3  тис. грн..

1 – 4 класи  (субвенція с/р) – 6,7  тис. грн..

Пільгові категорії (районний бюджет) – 1,6  тис. грн..

Енергоносії                                                                 –                  67,9 тис. грн..

електроенергія                                                           –                     5,5 тис. грн..

природний газ                                                          –                    62,4 тис. грн..

Інші видатки                                                             –                    12,1 тис. грн..

с/р                                                                              –                        2,4  тис. грн..

місцевий                                                                   –                      2,2  тис. грн..

депутатські кошти                                                  –                      7,5  тис. грн.

– Звіт про фінансово-господарську діяльність Явченської ЗОШ І-ІІ ступенів за 2017 рік

2019 рік

Видатки за 2018 рік Явченської ЗОШ І-ІІ ступенів