Рогатинщина на честь Дня Гідності та Свободи вшанували пам’ять Героїв Небесної сотні та воїнам АТО

Рогатинщина на честь Дня Гідності та Свободи вшанували пам’ять Героїв Небесної сотні та воїнам АТО

Герої не вмирають. Вони житимуть у пам‘яті, справах наступних поколінь. Саме ми, українці, можемо …

Відбулося урочисте віче, присвячене 101-ій річниці проголошення Західно-Української Народної республіки

Відбулося урочисте віче, присвячене 101-ій річниці проголошення Західно-Української Народної республіки

1 листопада 2019 року, на Рогатинщині відзначили 101-шу річницю проголошення Західно-Української Народної …

Голова районної ради Роман Гринишин взяв участь у церемонії відкриття пам’ятника Лесі Українці в селі Воскресинці

Голова районної ради Роман Гринишин взяв участь у церемонії відкриття пам’ятника Лесі Українці в селі Воскресинці

В неділю, 27 жовтня 2019 року, відбулася знакова подія в історії Рогатинщини загалом та села Воскресинці зокрема. На вулиці …

На Рогатинщині відзначили День захисника України та 77-у річницю створення УПА

На Рогатинщині відзначили День захисника України та 77-у річницю створення УПА

Нехай ніхто не половинить, твоїх земель не розтина,
Бо ти єдина, Україно, бо ти на всіх у нас одна.
Одна …

Невручені нагороди Лицарів ОУН та УПА отримали їхні нащадки

Невручені нагороди Лицарів ОУН та УПА отримали їхні нащадки

У 1944 році наказом Головного військового штабу УПА було створено систему нагород і заохочень. Цими нагородами за бойові …

Попередня
Наступна

Голова ради вітає!

Шановні друзі!

     Щиро вітаю Вас на офіційному сайті Рогатинської районної ради.
Рогатинська земля – це край багатих національних традицій, високого рівня культури, батьківщина талановитих та працьовитих людей, колиска всесвітньовідомої Роксолани – Насті Лісовської. Тут на кожному кроці подих історії, великої і самобутньої, яка писалась мечем і вогнем, горем і радістю впродовж більше як вісімсот років.
Одним із головних принципів діяльності ради є відкритість її діяльності, забезпечення прозорості у прийнятті рішень та готовності до конструктивного діалогу з громадою.
На сайті Ви зможете отримати повну та достовірну інформацію про структуру ради, роботу депутатського корпусу, постійних комісій, рішення ради, переглянути новини та інформаційні повідомлення.
Впевнений, що наша співпраця і спільні зусилля сприятимуть всебічному розвитку Рогатинщини.

З повагою
голова районної ради
Роман Гринишин

Рогатинська районна рада > Новини > На Рогатинщині увіковічнили героїв Небесної сотні та полеглих на Сході краян

На Рогатинщині увіковічнили героїв Небесної сотні та полеглих на Сході краян

Україна – країна трагедій і любові, країна неймовірно гарних просторів і красивих людських душ, країна боротьби і тих, хто гине задля перемоги добра над злом. Вона виховала не одне покоління патріотів, і, навіть, у роки незалежності, на перший її клич відгукнувся мільйонний Майдан гідності. Його перемога омита слізьми і жертвами, пам’ять яких у неділю, 14 серпня, вшанували у селі Світанок на Рогатинщині. Усією громадою, разом з рідними військових, загиблих на передовій, тут відкрили стелу пам’яті Небесної сотні та полеглих на Сході краян – Андрія Білоуса і Івана Югана.
Ініціатором створення меморіалу стала вчитель місцевої школи, депутат районної ради Іоніла Тіцька. Виготовлення пам’ятного знака вона оплатила за власні кошти, бо наголошує, що серце болить за Героїв Майдану і війни на сході держави, тож їхній подвиг мусить бути возвеличений для майбутніх поколінь. Тим паче, що наближається знаменна дата – 25 річчя незалежності – а стела, про яку у селі стільки часу вели мову, так і могла залишитись порожньою балачкою. Тож у Львові замовили друк банера, у місцевого коваля – виготовлення рамки, а рідні та небайдужі односельці допомогли із облаштуванням місця для меморіалу. Під час віча Іоніла Богданівна подякувала Андрію Кривоносу, Михайлу Кулеші, Любові Николайчук, Марії Косьмій, Івану Біляру, Олексію Біляру, Богдану Парандію,  Володимиру Тіцькому, Миколі Парандію, Василю Гою, Надії Гудун, Надії Денезі, Володимиру Тимковичу, котрі підтримали її починання.
Під звуки майданівської «Пливе кача» воїни АТО Ігор Піцик, Богдан Лялька та Андрій Воробець зняли зі стели полотно, тутешні жителі поклали до її підніжжя корзину блакитно-жовтих квітів, а діти один за одним засвітили  лампадки. Відтак отець Михайло Кудла відслужив поминальну панахиду та освятив меморіал.
Зі словами вдячності за неоціненний подарунок майбутнім поколінням до світанківців звернулись військовий Андрій Воробець, голова місцевого осередку «Просвіти» Ліда Косьмій, голова райдержадміністрації Надія Цимбаліста, голова районної ради Роман Гринишин. « Я гордий, що ваше село, одне із перших в районі спорудило такий пам’ятний знак і завжди є у перших рядах патріотів. Маю велику надію, що у майбутньому ми зводитимемо меморіали лише з доброї нагоди – вченим, господарникам, творчим особистостям, а трагічна сторінка української історії завершиться раз і назавжди», – наголосив у промові Роман Дмитрович.
Власний вірш, присвячений Небесній сотні, зачитала депутат районної ради, голова РО «Народний рух України», керівник Центру забезпечення військових Вікторія Тимків. Світанківський народний аматорський фольклорно-етнографічний колектив «Червона калина» (кер.В.Тіцький), діти та молодь супроводжували віче патріотичними поезіями і піснями.
Із вірою у перемогу світанківці розгорнули нову сторінку в історії села – із ангелами Небесної сотні у центрі, щоб боротись і пам’ятати ціну свободи.