Визначено переможців регіонального конкурсу дитячого малюнка присвяченого Дню Незалежності України

Визначено переможців регіонального конкурсу дитячого малюнка присвяченого Дню Незалежності України

04 серпня 2020 року визначили переможців регіонального конкурсу дитячого малюнка присвяченого Дню Незалежності України.
Для участі в …

Відбулась 34 сесія районної ради

Відбулась 34 сесія районної ради

Сьогодні, під керівництвом голови районної ради Романа Гринишина відбулась 34 сесія районної ради.

Відбулась 33 сесія районної ради

Відбулась 33 сесія районної ради

В четвер, 25 червня, під керівництвом голови районної ради Романа Гринишина відбулась 33 сесія …

Відбулася 32 сесія районної ради

Відбулася 32 сесія районної ради

Злагоджено та оперативно, під керівництвом голови районної ради Романа Гринишина, сьогодні, 14 травня 2020 року, відбулось …

Рогатинську районну лікарню підтримали місцеві меценати

Рогатинську районну лікарню підтримали місцеві меценати

За підтримки райдержадміністрації та районної ради було налагоджено співпрацю між меценатами Рогатинщини і комунальним …

Попередня
Наступна

Голова ради вітає!

Шановні друзі!

     Щиро вітаю Вас на офіційному сайті Рогатинської районної ради.
Рогатинська земля – це край багатих національних традицій, високого рівня культури, батьківщина талановитих та працьовитих людей, колиска всесвітньовідомої Роксолани – Насті Лісовської. Тут на кожному кроці подих історії, великої і самобутньої, яка писалась мечем і вогнем, горем і радістю впродовж більше як вісімсот років.
Одним із головних принципів діяльності ради є відкритість її діяльності, забезпечення прозорості у прийнятті рішень та готовності до конструктивного діалогу з громадою.
На сайті Ви зможете отримати повну та достовірну інформацію про структуру ради, роботу депутатського корпусу, постійних комісій, рішення ради, переглянути новини та інформаційні повідомлення.
Впевнений, що наша співпраця і спільні зусилля сприятимуть всебічному розвитку Рогатинщини.

З повагою
голова районної ради
Роман Гринишин

Рогатинська районна рада > Новини > На Рогатинщині відзначили 100-річчя бою під Крутами

На Рогатинщині відзначили 100-річчя бою під Крутами

100 років тому, 29-го січня, поблизу залізничної станції Крути відбувся бій між УНР та червоною гвардією. Кількасот студентів та кадетів виступили тоді проти багатотисячної армії більшовиків. В українську історію ця битва увійшла як символ патріотизму і жертовності в боротьбі за незалежність України.
Рогатинці теж долучилися до вшанування цієї дати, пройшовши урочистою ходою громадськості до могили вояків Української Галицької Армії на міському кладовищі, де військовий капелан, декан Рогатинської УГКЦ о. Дмитро Бігун відслужив поминальну панахиду за всіх борців, які поклали своє життя на вівтар незалежності України.
В пам’ять про полеглих Героїв в школі естетичного виховання учнів відбувся захід-реквієм, на якому до громадськості звернулися голова районної ради Роман Гринишин, заступник голови районної державної адміністрації Оксана Канюка, секретар Рогатинської міської ради Галина Богун.
«Сто років тому відбувся історичний момент. Молоді студенти зробили поворот в історії України – вони поклали свої життя, щоб наша нація збереглася як така. Ми повинні пам’ятати, що серед декілька сотень наших українських захисників було три сотні студентів гімназистів. Із тих трьох сотень в бою загинуло зразу двісті п’ятдесят, тридцять з них захопили в полон, двадцятьом вдалося з частиною наших захисників відійти, але ті хлопці зробили таке, що ніхто не зможе повторити – вони зупинили багатотисячну більшовицьку армію і дали змогу на чотири дні відтягнути наступ на Київ та дозволити підписати угоду, яка повернула хід війни з нашими ворогами.
Що думали ті хлопці, що вони відчували, ми тільки можемо здогадуватися. Але знаємо одне: в їхніх душах була шалена любов до нашої держави. Ми можемо брати приклад з їхніх дій. Неоцінена жертва – жертва власного життя говорить про те, що вони віддали найцінніше, що мали. Такими своїми діями вони показують нам, що боротьба за нашу незалежність,  батьківщина є понад усе. Тому, давайте будемо пам’ятати про це, бо без минулого ми майбутнього мати не будемо. Без пам’яті тих днів, які пройшли, майбутнє неможливе.
Сьогоднішня хода, яка була спільно з молоддю, спільна панахида, спільна молитва, свідчать про те, що в Рогатині пам’ятають про такі величні сторінки історії нашої держави.
Вічна слава нашим Героям! Слава Україні!» – зазначив у своєму  виступі голова районної ради Роман Гринишин.
Битва під Крутами – є історичним образом, що має важливе значення для української колективної пам’яті та української ідентичності, тож пам’ятаймо своїх Героїв!

Фото: http://www.rohatyn.if.ua