Відбулась 25 сесія районної ради

Відбулась 25 сесія районної ради

Сьогодні, 06 червня2019 року, під головуванням голови районної ради Романа Гринишина, відбулася …

В районі відзначили День захисту дітей

В районі відзначили День захисту дітей

Щаслива днина.
Сонце пестить небеса.
В центрі всесвіту ДИТИНА –
Цвіт …

Свято Матері

Свято Матері

Другої неділі травня, який вважається місяцем Пречистої Діви Марії, до якої звертаються християни, просячи заступництва та …

Рогатинці вшанували День пам’яті та примирення, День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні та 75-ту річницю вигнання нацистів з України

Рогатинці вшанували День пам’яті та примирення, День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні та 75-ту річницю вигнання нацистів з України

В Україні, так само як і в світі, відзначається День пам’яті та примирення, який встановлено згідно з Законом України «Про …

В Рогатині вшанували 33-ю річницю трагедії на Чорнобильській АЕС

В Рогатині вшанували 33-ю річницю трагедії на Чорнобильській АЕС

У ніч з 25 на 26 квітня 1986 року, коли всі спалибезтурботним сном, о першій годині 23 хвилини над четвертим …

Попередня
Наступна

Голова ради вітає!

Шановні друзі!

     Щиро вітаю Вас на офіційному сайті Рогатинської районної ради.
Рогатинська земля – це край багатих національних традицій, високого рівня культури, батьківщина талановитих та працьовитих людей, колиска всесвітньовідомої Роксолани – Насті Лісовської. Тут на кожному кроці подих історії, великої і самобутньої, яка писалась мечем і вогнем, горем і радістю впродовж більше як вісімсот років.
Одним із головних принципів діяльності ради є відкритість її діяльності, забезпечення прозорості у прийнятті рішень та готовності до конструктивного діалогу з громадою.
На сайті Ви зможете отримати повну та достовірну інформацію про структуру ради, роботу депутатського корпусу, постійних комісій, рішення ради, переглянути новини та інформаційні повідомлення.
Впевнений, що наша співпраця і спільні зусилля сприятимуть всебічному розвитку Рогатинщини.

З повагою
голова районної ради
Роман Гринишин

Рогатинська районна рада > Новини > Питання доріг. Розставити крапки над і

Питання доріг. Розставити крапки над і

Катастрофічний стан центральних доріг, що ведуть з Рогатина до Липівки та через Пуків на Лопушню, вже давно став “притчею про язицех”. І на відео люди знімали, і фотографували, і навіть сатиричну пісню у зв’язку з цим народ придумав про своє ставлення до автодору та “виклав” усе це в Інтернеті. Втім, віз, як мовиться, і нині там… А ділянку шляху з Рогатина до Пукова нині навіть складно дорогою назвати.
       З настанням весни ситуація   за­гострюється, причому, не лише на згаданих нами дорогах. Тому й не дивно, що саме цієї пори практично щороку звучать фрази на кшталт “зі снігом зійшов й асфальт”. У біль­шості випадків громада нарікає на районну владу. Однак, кожен із нас на робочому місці має свою зону відповідальності. Так і тут.
Тож, щоб жителі краю мали конкретну об’єктивну інформацію для розуміння, хто за яку дорогу відповідає і звідки на неї мали б іти кошти, відбулася робоча зустріч голови районної ради Романа Гри­нишина з керівником філії “Рога­тинська ДЕД” Василем Третяком за участі представника “Голосу Опіл­ля”.
Спочатку трохи цифр та фактів. За словами Василя Васильовича, дороги на Рогатинщині поділяються на два типи: державного та міс­цевого (обласного, районного) зна­чень. Перших  в області – близько 1тис. км, а других – 3110 км. У нашому районі доріг місцевого значення – 247 км. Через район пролягають три державні дороги: “Мукачеве – Львів” (через сс. Фрага, Підкамінь, Черче, Потік, Вер­би­лівці, Бабухів, Конюшки та м.Ро­гатин); “Стрий – Тернопіль – Зна­м’янка” (через сс.Помонята,  Кня­гиничі, Загір’я, Залужжя, Верби­лівці, Пуків, Лопушня): “Куровичі – Рога­тин” (через сс. Липівка, Воро­нів, Руда, Підгороддя та м.Рогатин), які повністю має обслуговувати Служба автомобільних доріг в Івано-Фран­ківській області.
Доріг обласного значення на Рогатинщині є 5: “Світанок-Бур­штин” (через сс. Світанок та Діб­рова); “Більшівці-Княгиничі” (через смт Букачівці, сс. Чернів, Журів, Підмихайлівці, Воскресинці, Васю­чин та Княгиничі); “Лопушня-Медуха” (через сс. Лопушня, В.Ли­пиця, Н.Липиця, Сарники та Діб­ро­ва); “Кінашів-Н.Липиця” (через сс. Світанок та Н.Липиця); “Наста­шине-Юнашків” (через с.Юнашків). Дороги місцевого значення – на фінансуванні обласної державної адміністрації. Усі решта дороги, крім вулиць у населених пунктах, належать до доріг районного зна­чення.
На 2018 рік із держбюджету для місцевих доріг Івано-Франківщини виділено 278 млн. грн., із яких – 200 млн. на поточний та дрібний ремонт доріг, решту суми – на аварійний ремонт, зимове утримання, заміну знаків тощо. Наразі невідомо, скіль­ки коштів отримає наш район, бо тривають тендерні проце­дури. Відтак  після їх завершення на рівні обласної влади вирішу­ватимуть, які ділянки в районах ремонтуватимуть. А хто саме вико­нуватиме роботи – знову визначить тендер. І керівник філії “Рогатинська ДЕД” покладає надії на те, що очолювана ним структура буде задіяна у цьому процесі.
Аналізуючи роботу філії, Василь Третяк зазначив, що порівняно з минулими роками, коли їм за ра­йонною програмою “Сільські до­роги” виділяли максимально 20-30 тис. грн., то у 2017-му – близько 480 тис. грн. Крім бюджетних коштів, на прохання Воскресинцівського еле­ватора виконали ремонт відрізку дороги від с.Воскресинці до с.Кня­гиничі на суму орієнтовно 150 тис. грн., решта робіт – дрібного харак­теру, як от профілювання дороги з гравійним покриттям тощо. На сьогодні економічна ситуація в дорожній службі залишається нев­тішною.
– Ми працюємо лише три дні в тиждень, – інформував В. Третяк про стан справ. – Однак, тішить хоча б те, що влада району поставилася до нас із розумінням і виділяє кошти на пальне. Так, уже цьогоріч профі­нансовано з районного бюджету на  закупівлю його 1,5 т.
– На мою думку, неприпустимо, ухвалюючи закони, поправки до них, виділяючи кошти з держбюджету на області, тим паче, на райони, і, разом з цим, не фінансувати район понад два місяці, тобто залишити його з проблемою доріг наодинці, без фінансування, – продовжив робочий діалог голова районної ради Роман Гринишин, додавши при цьому, що Рогатинщина на рівні Прикарпаття- один із найбідніших регіонів, але старається із таких складних ситу­ацій виходити власними зусиллями.
– Ми втомилися виділяти бюд­жетні ресурси на нетипові від­повідно до покладених на нас зако­нодавством повноважень справи і їх фінансувати – чи то зарплата пра­цівникам освіти, медицини, чи то ремонт доріг, – сказав чільник представницької влади району.
Про жоден механізм розподілу районам виділених на область з держбюджету коштів для ремонту доріг голові районної ради на сьо­год­ні невідомо, коли і ким будуть вони освоєні – також. Втім, влада району надіється, що здоровий глузд все-таки переможе, і до розподілу цих грошей застосують прозорий, а головне справедливий, підхід. За простими математичними підра­хунками Рогатинщина на 247 км місцевих доріг мала б отримати орієнтовно 22 млн. грн.
Втім, Р.Гринишин відносно цього має мало оптимізму, оскільки за наявною інформацією ведеться політика не щодо поточного ремонту доріг, а капітального (його 1 км обходиться сьогодні в 4 – 7 млн. грн.). Тож, ймовірно, наш район отримає мізерні кошти.
– Хочу наголосити: люди вже не можуть жити в таких кабальних умовах. Вони радикально вислов­люються як про місцеву, так і про обласну, столичну владу. Наша громада не заслуговує на таке відношення до себе,  бо дорога – це наше повсякдення: безпека руху та життя, оперативність надання ме­дич­ної, пожежної допомоги та багато чого іншого. Однак, наше сьогоднішнє спілкування, розра­ховане на публічне поширення через ЗМІ,  є аж ніяк не виправданням чи зняттям із себе відповідальності, а лише висвітленням для громади краю фактів, що сьогодні відбува­ються,- підкреслив Р.Гринишин.
Максимум, що може влада район­ного рівня, – це виділити кошти за цільовою програмою “Сільські дороги” та просити органи міс­цевого самоврядування про спря­мування субвенцій в районний бюджет для роботи дорожньої служ­би з метою виконання нею необ­хідних робіт. За належного фінан­сування наша філія “Рогатинська ДЕД” має технічне забезпечення, щоб про­водити ремонтні роботи на дорогах.
Із-за нестачі коштів поки що на програму “Сільські дороги” з район­ного бюджету виділено у поточному році лише 50 тис. грн., але за домовленістю із депутатським кор­пусом району, після перевиконання районного бюджету, цю цифру планують збільшити до рівня мину­лого року – півмільйона гривень. Хоча, за нинішніх реалій, то вже аж ніяк не є велика сума, виходячи з реальних потреб і затрат.
Принагідно цікавимося в голови райради інформацією про долю ремонту доріг державного значення “Куровичі-Рогатин” та “Стрий-Тернопіль-Знам’янка”. Щоб зробити ремонт першої з них – залишилося лише (!) його профінансувати з держбюджету, хоча, тут є певні ризики. А що стосується другої, то, як стверджують в Службі авто­мобільних доріг в області, технічну документацію на капремонт роз­роблено і подано на експертизу, але скільки вона триватиме – невідомо. Між тим, коштів для проведення робіт у держбюджеті 2018 р. не передбачено.
На завершення робочої зустрічі Р.Гринишин звернувся з проханням до органів місцевого само­вря­ду­вання, виходячи з непростих об­ставин, що склалися, також мак­симально докласти зусиль для забез­печення належним ре­монтом сільсь­ких вулиць у своїх населених пунк­тах.
Дороги – це обличчя міста, се­лища чи села, а ще – повсякденний рівень комфорту людей, котрі в ньому перебувають. Які вони в кожному окремо взятому населеному пункті нашого району – добре знають його мешканці. Тож, треба старатися всім, і владі, і громаді, щоб нас оцінювали за набагато кращим обличчям, аніж воно є в багатьох випадках сьогодні.

                                                                                        Олена КУЛИНЧАК. (Для «Голосу Опілля»).