Відбулась 34 сесія районної ради

Відбулась 34 сесія районної ради

Сьогодні, під керівництвом голови районної ради Романа Гринишина відбулась 34 сесія районної ради.

Відбулась 33 сесія районної ради

Відбулась 33 сесія районної ради

В четвер, 25 червня, під керівництвом голови районної ради Романа Гринишина відбулась 33 сесія …

Відбулася 32 сесія районної ради

Відбулася 32 сесія районної ради

Злагоджено та оперативно, під керівництвом голови районної ради Романа Гринишина, сьогодні, 14 травня 2020 року, відбулось …

Рогатинську районну лікарню підтримали місцеві меценати

Рогатинську районну лікарню підтримали місцеві меценати

За підтримки райдержадміністрації та районної ради було налагоджено співпрацю між меценатами Рогатинщини і комунальним …

Відбулася 31 сесія районної ради

Відбулася 31 сесія районної ради

Сьогодні, 23 квітня, під керівництвом голови районної ради Романа Гринишина відбулась 31 сесія районної ради. Зважаючи на …

Попередня
Наступна

Голова ради вітає!

Шановні друзі!

     Щиро вітаю Вас на офіційному сайті Рогатинської районної ради.
Рогатинська земля – це край багатих національних традицій, високого рівня культури, батьківщина талановитих та працьовитих людей, колиска всесвітньовідомої Роксолани – Насті Лісовської. Тут на кожному кроці подих історії, великої і самобутньої, яка писалась мечем і вогнем, горем і радістю впродовж більше як вісімсот років.
Одним із головних принципів діяльності ради є відкритість її діяльності, забезпечення прозорості у прийнятті рішень та готовності до конструктивного діалогу з громадою.
На сайті Ви зможете отримати повну та достовірну інформацію про структуру ради, роботу депутатського корпусу, постійних комісій, рішення ради, переглянути новини та інформаційні повідомлення.
Впевнений, що наша співпраця і спільні зусилля сприятимуть всебічному розвитку Рогатинщини.

З повагою
голова районної ради
Роман Гринишин

Рогатинська районна рада > Новини > Питання доріг. Розставити крапки над і

Питання доріг. Розставити крапки над і

Катастрофічний стан центральних доріг, що ведуть з Рогатина до Липівки та через Пуків на Лопушню, вже давно став “притчею про язицех”. І на відео люди знімали, і фотографували, і навіть сатиричну пісню у зв’язку з цим народ придумав про своє ставлення до автодору та “виклав” усе це в Інтернеті. Втім, віз, як мовиться, і нині там… А ділянку шляху з Рогатина до Пукова нині навіть складно дорогою назвати.
       З настанням весни ситуація   за­гострюється, причому, не лише на згаданих нами дорогах. Тому й не дивно, що саме цієї пори практично щороку звучать фрази на кшталт “зі снігом зійшов й асфальт”. У біль­шості випадків громада нарікає на районну владу. Однак, кожен із нас на робочому місці має свою зону відповідальності. Так і тут.
Тож, щоб жителі краю мали конкретну об’єктивну інформацію для розуміння, хто за яку дорогу відповідає і звідки на неї мали б іти кошти, відбулася робоча зустріч голови районної ради Романа Гри­нишина з керівником філії “Рога­тинська ДЕД” Василем Третяком за участі представника “Голосу Опіл­ля”.
Спочатку трохи цифр та фактів. За словами Василя Васильовича, дороги на Рогатинщині поділяються на два типи: державного та міс­цевого (обласного, районного) зна­чень. Перших  в області – близько 1тис. км, а других – 3110 км. У нашому районі доріг місцевого значення – 247 км. Через район пролягають три державні дороги: “Мукачеве – Львів” (через сс. Фрага, Підкамінь, Черче, Потік, Вер­би­лівці, Бабухів, Конюшки та м.Ро­гатин); “Стрий – Тернопіль – Зна­м’янка” (через сс.Помонята,  Кня­гиничі, Загір’я, Залужжя, Верби­лівці, Пуків, Лопушня): “Куровичі – Рога­тин” (через сс. Липівка, Воро­нів, Руда, Підгороддя та м.Рогатин), які повністю має обслуговувати Служба автомобільних доріг в Івано-Фран­ківській області.
Доріг обласного значення на Рогатинщині є 5: “Світанок-Бур­штин” (через сс. Світанок та Діб­рова); “Більшівці-Княгиничі” (через смт Букачівці, сс. Чернів, Журів, Підмихайлівці, Воскресинці, Васю­чин та Княгиничі); “Лопушня-Медуха” (через сс. Лопушня, В.Ли­пиця, Н.Липиця, Сарники та Діб­ро­ва); “Кінашів-Н.Липиця” (через сс. Світанок та Н.Липиця); “Наста­шине-Юнашків” (через с.Юнашків). Дороги місцевого значення – на фінансуванні обласної державної адміністрації. Усі решта дороги, крім вулиць у населених пунктах, належать до доріг районного зна­чення.
На 2018 рік із держбюджету для місцевих доріг Івано-Франківщини виділено 278 млн. грн., із яких – 200 млн. на поточний та дрібний ремонт доріг, решту суми – на аварійний ремонт, зимове утримання, заміну знаків тощо. Наразі невідомо, скіль­ки коштів отримає наш район, бо тривають тендерні проце­дури. Відтак  після їх завершення на рівні обласної влади вирішу­ватимуть, які ділянки в районах ремонтуватимуть. А хто саме вико­нуватиме роботи – знову визначить тендер. І керівник філії “Рогатинська ДЕД” покладає надії на те, що очолювана ним структура буде задіяна у цьому процесі.
Аналізуючи роботу філії, Василь Третяк зазначив, що порівняно з минулими роками, коли їм за ра­йонною програмою “Сільські до­роги” виділяли максимально 20-30 тис. грн., то у 2017-му – близько 480 тис. грн. Крім бюджетних коштів, на прохання Воскресинцівського еле­ватора виконали ремонт відрізку дороги від с.Воскресинці до с.Кня­гиничі на суму орієнтовно 150 тис. грн., решта робіт – дрібного харак­теру, як от профілювання дороги з гравійним покриттям тощо. На сьогодні економічна ситуація в дорожній службі залишається нев­тішною.
– Ми працюємо лише три дні в тиждень, – інформував В. Третяк про стан справ. – Однак, тішить хоча б те, що влада району поставилася до нас із розумінням і виділяє кошти на пальне. Так, уже цьогоріч профі­нансовано з районного бюджету на  закупівлю його 1,5 т.
– На мою думку, неприпустимо, ухвалюючи закони, поправки до них, виділяючи кошти з держбюджету на області, тим паче, на райони, і, разом з цим, не фінансувати район понад два місяці, тобто залишити його з проблемою доріг наодинці, без фінансування, – продовжив робочий діалог голова районної ради Роман Гринишин, додавши при цьому, що Рогатинщина на рівні Прикарпаття- один із найбідніших регіонів, але старається із таких складних ситу­ацій виходити власними зусиллями.
– Ми втомилися виділяти бюд­жетні ресурси на нетипові від­повідно до покладених на нас зако­нодавством повноважень справи і їх фінансувати – чи то зарплата пра­цівникам освіти, медицини, чи то ремонт доріг, – сказав чільник представницької влади району.
Про жоден механізм розподілу районам виділених на область з держбюджету коштів для ремонту доріг голові районної ради на сьо­год­ні невідомо, коли і ким будуть вони освоєні – також. Втім, влада району надіється, що здоровий глузд все-таки переможе, і до розподілу цих грошей застосують прозорий, а головне справедливий, підхід. За простими математичними підра­хунками Рогатинщина на 247 км місцевих доріг мала б отримати орієнтовно 22 млн. грн.
Втім, Р.Гринишин відносно цього має мало оптимізму, оскільки за наявною інформацією ведеться політика не щодо поточного ремонту доріг, а капітального (його 1 км обходиться сьогодні в 4 – 7 млн. грн.). Тож, ймовірно, наш район отримає мізерні кошти.
– Хочу наголосити: люди вже не можуть жити в таких кабальних умовах. Вони радикально вислов­люються як про місцеву, так і про обласну, столичну владу. Наша громада не заслуговує на таке відношення до себе,  бо дорога – це наше повсякдення: безпека руху та життя, оперативність надання ме­дич­ної, пожежної допомоги та багато чого іншого. Однак, наше сьогоднішнє спілкування, розра­ховане на публічне поширення через ЗМІ,  є аж ніяк не виправданням чи зняттям із себе відповідальності, а лише висвітленням для громади краю фактів, що сьогодні відбува­ються,- підкреслив Р.Гринишин.
Максимум, що може влада район­ного рівня, – це виділити кошти за цільовою програмою “Сільські дороги” та просити органи міс­цевого самоврядування про спря­мування субвенцій в районний бюджет для роботи дорожньої служ­би з метою виконання нею необ­хідних робіт. За належного фінан­сування наша філія “Рогатинська ДЕД” має технічне забезпечення, щоб про­водити ремонтні роботи на дорогах.
Із-за нестачі коштів поки що на програму “Сільські дороги” з район­ного бюджету виділено у поточному році лише 50 тис. грн., але за домовленістю із депутатським кор­пусом району, після перевиконання районного бюджету, цю цифру планують збільшити до рівня мину­лого року – півмільйона гривень. Хоча, за нинішніх реалій, то вже аж ніяк не є велика сума, виходячи з реальних потреб і затрат.
Принагідно цікавимося в голови райради інформацією про долю ремонту доріг державного значення “Куровичі-Рогатин” та “Стрий-Тернопіль-Знам’янка”. Щоб зробити ремонт першої з них – залишилося лише (!) його профінансувати з держбюджету, хоча, тут є певні ризики. А що стосується другої, то, як стверджують в Службі авто­мобільних доріг в області, технічну документацію на капремонт роз­роблено і подано на експертизу, але скільки вона триватиме – невідомо. Між тим, коштів для проведення робіт у держбюджеті 2018 р. не передбачено.
На завершення робочої зустрічі Р.Гринишин звернувся з проханням до органів місцевого само­вря­ду­вання, виходячи з непростих об­ставин, що склалися, також мак­симально докласти зусиль для забез­печення належним ре­монтом сільсь­ких вулиць у своїх населених пунк­тах.
Дороги – це обличчя міста, се­лища чи села, а ще – повсякденний рівень комфорту людей, котрі в ньому перебувають. Які вони в кожному окремо взятому населеному пункті нашого району – добре знають його мешканці. Тож, треба старатися всім, і владі, і громаді, щоб нас оцінювали за набагато кращим обличчям, аніж воно є в багатьох випадках сьогодні.

                                                                                        Олена КУЛИНЧАК. (Для «Голосу Опілля»).