Відбулась 34 сесія районної ради

Відбулась 34 сесія районної ради

Сьогодні, під керівництвом голови районної ради Романа Гринишина відбулась 34 сесія районної ради.

Відбулась 33 сесія районної ради

Відбулась 33 сесія районної ради

В четвер, 25 червня, під керівництвом голови районної ради Романа Гринишина відбулась 33 сесія …

Відбулася 32 сесія районної ради

Відбулася 32 сесія районної ради

Злагоджено та оперативно, під керівництвом голови районної ради Романа Гринишина, сьогодні, 14 травня 2020 року, відбулось …

Рогатинську районну лікарню підтримали місцеві меценати

Рогатинську районну лікарню підтримали місцеві меценати

За підтримки райдержадміністрації та районної ради було налагоджено співпрацю між меценатами Рогатинщини і комунальним …

Відбулася 31 сесія районної ради

Відбулася 31 сесія районної ради

Сьогодні, 23 квітня, під керівництвом голови районної ради Романа Гринишина відбулась 31 сесія районної ради. Зважаючи на …

Попередня
Наступна

Голова ради вітає!

Шановні друзі!

     Щиро вітаю Вас на офіційному сайті Рогатинської районної ради.
Рогатинська земля – це край багатих національних традицій, високого рівня культури, батьківщина талановитих та працьовитих людей, колиска всесвітньовідомої Роксолани – Насті Лісовської. Тут на кожному кроці подих історії, великої і самобутньої, яка писалась мечем і вогнем, горем і радістю впродовж більше як вісімсот років.
Одним із головних принципів діяльності ради є відкритість її діяльності, забезпечення прозорості у прийнятті рішень та готовності до конструктивного діалогу з громадою.
На сайті Ви зможете отримати повну та достовірну інформацію про структуру ради, роботу депутатського корпусу, постійних комісій, рішення ради, переглянути новини та інформаційні повідомлення.
Впевнений, що наша співпраця і спільні зусилля сприятимуть всебічному розвитку Рогатинщини.

З повагою
голова районної ради
Роман Гринишин

Рогатинська районна рада > Новини > Рогатинщина вшанувала пам’ять Героїв Небесної Сотні та віддала шану загиблому учаснику бойових дій

Рогатинщина вшанувала пам’ять Героїв Небесної Сотні та віддала шану загиблому учаснику бойових дій

Саме в ці дні, під час Революції Гідності, протистояння між українським народом і тодішнім режимом сягнуло свого піку. 20 лютого 2014 року загинуло найбільше активістів Майдану. Наступного дня, 21 лютого 2014 року, офіційна влада України юридично визнала жертвами загиблих мітингувальників Майдану.

В четвер, 20 лютого 2020 року, на центральній площі міста Рогатина військовий капелан о. Дмитро Бігун, митрофорний протоієрей ПЦУ Михайло Благий, спільно із громадськістю помолились за упокій душ, загиблих на Майдані. Лампадки та живі квіти до стели Героїв Небесної Сотні поклали  очільники району, міста та представники районної молодіжної організації «Пласт». 

Із словами вдячності та побажанням мирного неба і щасливого майбутнього до присутніх звернулися голова районної державної адміністрації Володимир Труш, голова районної ради Роман Гринишин, секретар міської ради Галина Богун.

“Шановна Рогатинська громадо! Трохи більше, як шість років тому була виїзна сесія Рогатинської районної ради в місті Києві. Ніхто навіть в страшних снах не міг собі уявити, яка трагедія відбудеться через декілька тижнів. І сьогодні, бачачи ті шини, які стоять перед нами, ми ніколи б не подумали, що така проста річ може бути і стала символікою нашої боротьби за незалежність. І ті люди, які віддали своє життя – це щирі дійсні герої, які не боялися піти з дерев’яними щитами під кулі. І завдяки їхнім смертям, на жаль, а їх було близько сотні, ми змогли відстояти в такий складний час той перший етап своєї незалежності, тому що це була боротьба проти політичної банди на той час, яка хотіла завести нас в радянське минуле. І ми отримали завдяки тим героям право  здобути свою незалежність, і здобуваємо її до сьогодні на теренах нашої держави,  наших кордонів, де сьогодні гинуть молоді хлопці і дівчата. Вічна слава героям! Ми про них будемо пам’ятати, а  своїми справами ми маємо показати, що їх смерті не були марними. Слава Україні!” – звернувся до громадськості голова районної ради Роман Гринишин.

Перед громадськістю виступили також  волонтер, учасник помаранчевої революції Лев Конопада, заступник військового комісара, майор Олександр Писарук та директор історико-краєзнавчого музею «Опілля» Ольга Блага. 

В часі проведення поминального віче центральною вулицею міста Рогатина було провезено тіло загиблого учасника бойових дій, земляка з Галицького району зі села Озеряни  Михайла Турчина. Боєць ніс службу в 80-тій десантно-штурмовій бригаді та загинув на війні ще 5 вересня 2014 року. Однак тільки тепер, за результатами аналізу ДНК, змогли ідентифікувати бійця. Рогатинці віддали шану Герою, які взовж дороги, якою рухалась колона, утворили живий ланцюг і навколішки зустріли тіло.

Герої не вмирають!!! Слава Україні!!! Героям слава!!!