У Рогатині відбувся IX обласний відкритий фестиваль “Пісні Опілля” (відео)

У Рогатині відбувся IX обласний відкритий фестиваль “Пісні Опілля” (відео)

В неділю, 23 червня, в місті Рогатин відбувся IX обласний відкритий фестиваль народної творчості «Пісні Опілля».

Відбулась 25 сесія районної ради

Відбулась 25 сесія районної ради

Сьогодні, 06 червня2019 року, під головуванням голови районної ради Романа Гринишина, відбулася …

В районі відзначили День захисту дітей

В районі відзначили День захисту дітей

Щаслива днина.
Сонце пестить небеса.
В центрі всесвіту ДИТИНА –
Цвіт …

Свято Матері

Свято Матері

Другої неділі травня, який вважається місяцем Пречистої Діви Марії, до якої звертаються християни, просячи заступництва та …

Рогатинці вшанували День пам’яті та примирення, День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні та 75-ту річницю вигнання нацистів з України

Рогатинці вшанували День пам’яті та примирення, День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні та 75-ту річницю вигнання нацистів з України

В Україні, так само як і в світі, відзначається День пам’яті та примирення, який встановлено згідно з Законом України «Про …

Попередня
Наступна

Голова ради вітає!

Шановні друзі!

     Щиро вітаю Вас на офіційному сайті Рогатинської районної ради.
Рогатинська земля – це край багатих національних традицій, високого рівня культури, батьківщина талановитих та працьовитих людей, колиска всесвітньовідомої Роксолани – Насті Лісовської. Тут на кожному кроці подих історії, великої і самобутньої, яка писалась мечем і вогнем, горем і радістю впродовж більше як вісімсот років.
Одним із головних принципів діяльності ради є відкритість її діяльності, забезпечення прозорості у прийнятті рішень та готовності до конструктивного діалогу з громадою.
На сайті Ви зможете отримати повну та достовірну інформацію про структуру ради, роботу депутатського корпусу, постійних комісій, рішення ради, переглянути новини та інформаційні повідомлення.
Впевнений, що наша співпраця і спільні зусилля сприятимуть всебічному розвитку Рогатинщини.

З повагою
голова районної ради
Роман Гринишин

Рогатинська районна рада > Новини > Рогатинщина вшанувала пам’ять Героїв Небесної Сотні

Рогатинщина вшанувала пам’ять Героїв Небесної Сотні

Саме в ці дні п’ять років тому під час Революції Гідності протистояння між українським народом і тодішнім режимом сягнуло свого апогею.
20 лютого 2014 загинуло найбільше активістів Євромайдану. Загалом революційні події зими 2013-2014 років забрали життя понад ста активістів Майдану.
З метою увічнення великої людської, громадянської і національної відваги та самовідданості, сили духу і стійкості громадян, завдяки яким змінено хід історії нашої держави, гідного вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя під час Революції гідності (листопад 2013 року — лютий 2014 року), захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України,  20 лютого указом Президента України встановлений пам’ятний день – День Героїв Небесної Сотні.
Окрім українців, жертвами режиму Януковича стали білоруси, вірмени та грузини. Усі вони увійшли до меморіалу борців за українську Незалежність – до Небесної Сотні. 104-м Героям Небесної Сотні посмертно присвоєно звання Героїв України, а троє іноземців (громадянин Білорусі Михайло Жизневський, Грузії – Зураб Хурція і Давид Кіпіані) посмертно нагороджені орденами Героїв Небесної Сотні.
Сьогодні, на центральній площі міста Рогатина військовий капелан о. Дмитро Бігун спільно із громадськістю помолились за упокій душ, загиблих на Майдані.
Живі квіти до стели Героїв Небесної Сотні поклали голова Рогатинської районної ради Роман Гринишин, голова районної державної адміністрації Петро Білінський та Рогатинський міський голова Сергій Насалик. Учні та студенти запалили свічки пам’яті у підніжжі стели.
«Пригадаймо, що майже кожен з нас стояв на наших майданах в селах і містах нашої країни. Пригадую, як студенти, діти вийшли тоді на наш майдан міста Рогатина. Я пригадую, як ми всі з вами також турбувалися, для того молитовно просили Бога, щоб не стало гірше. Гірше стало, тому що по сьогоднішній день йде війна у нас на Сході України.  Тож нехай, дорогі браття і сестри, цей день, в який ми зібралися, був для нас великою пам’яттю, тому що час швидко йде –  ось і сьогодні вже п’ята річниця. Небесна Сотня – чисті духом Герої. Тож нехай ця молитва, яка лунає по цілій нашій Україні і за кордоном, де українці проживають, була пам’яттю для України. Щоб були ми ще більше згуртовані і вірили в майбутнє. Вірили в те, за що боролися наші герої Небесної Сотні та продовжують боротися добровольчі війська та наша армія. Україна є і буде, і ніколи не буде підкорена тому ворогу, який зазіхає на нашу державу!» – зазначив у своєму виступі військовий капелан о. Дмитро Бігун.
Перед громадськістю виступили також активні учасники революційних подій в Києві – волонтер, учасник АТО Василь Байда та депутат районної ради Михайло Маслій.
Віче супроводжувалось поетично-пісенними патріотичними композиціями у виконанні молоді.