У Рогатині відбувся IX обласний відкритий фестиваль “Пісні Опілля” (відео)

У Рогатині відбувся IX обласний відкритий фестиваль “Пісні Опілля” (відео)

В неділю, 23 червня, в місті Рогатин відбувся IX обласний відкритий фестиваль народної творчості «Пісні Опілля».

Відбулась 25 сесія районної ради

Відбулась 25 сесія районної ради

Сьогодні, 06 червня2019 року, під головуванням голови районної ради Романа Гринишина, відбулася …

В районі відзначили День захисту дітей

В районі відзначили День захисту дітей

Щаслива днина.
Сонце пестить небеса.
В центрі всесвіту ДИТИНА –
Цвіт …

Свято Матері

Свято Матері

Другої неділі травня, який вважається місяцем Пречистої Діви Марії, до якої звертаються християни, просячи заступництва та …

Рогатинці вшанували День пам’яті та примирення, День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні та 75-ту річницю вигнання нацистів з України

Рогатинці вшанували День пам’яті та примирення, День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні та 75-ту річницю вигнання нацистів з України

В Україні, так само як і в світі, відзначається День пам’яті та примирення, який встановлено згідно з Законом України «Про …

Попередня
Наступна

Голова ради вітає!

Шановні друзі!

     Щиро вітаю Вас на офіційному сайті Рогатинської районної ради.
Рогатинська земля – це край багатих національних традицій, високого рівня культури, батьківщина талановитих та працьовитих людей, колиска всесвітньовідомої Роксолани – Насті Лісовської. Тут на кожному кроці подих історії, великої і самобутньої, яка писалась мечем і вогнем, горем і радістю впродовж більше як вісімсот років.
Одним із головних принципів діяльності ради є відкритість її діяльності, забезпечення прозорості у прийнятті рішень та готовності до конструктивного діалогу з громадою.
На сайті Ви зможете отримати повну та достовірну інформацію про структуру ради, роботу депутатського корпусу, постійних комісій, рішення ради, переглянути новини та інформаційні повідомлення.
Впевнений, що наша співпраця і спільні зусилля сприятимуть всебічному розвитку Рогатинщини.

З повагою
голова районної ради
Роман Гринишин

Рогатинська районна рада > Новини > Рогатинці запозичували досвід польських партнерів

Рогатинці запозичували досвід польських партнерів

Днями делегація району у складі восьми чоловік, представників різних сфер суспільного життя, повернулася з Польщі, де перебувала на запрошення керівників ґміни та міста Крапковіце в рамках підписаної угоди про співпрацю.
Насамперед рогатинці побували на святі обжинків, або по-їхньому – дожинків, що його традиційно проводять в одному із сіл ґміни на завершення сільськогосподарського року.
Це доволі-таки цікаве, колоритне дійство. Поляки його організовують дуже урочисто, прибираючи свої обійстя дарами хлібного лану: виплітають з колосків корони, різні композиції та прикріпляють на парканах, біля будинків. Відтак святочна колона обходить населений пункт, згодом відбуваються конкурс корон, різні виступи учасників художньої самодіяльності тощо.
Крім того, наші земляки побували на засіданні сесії ради ґміни, котру згідно регламенту проводять раз в один або два місяці. До складу тамтешнього органу управління входять 22 депутати, так, як і у нас, працюють постійні комісії. Хоча сама система самоврядування дещо відрізняється від української. На сесії Володимир Штогрин вручив польським друзям подяки за наданий нам від ґміни пожежний автомобіль і вручив запрошення на ювілейні урочистості до Рогатина.
Варто зауважити, що поїздка загалом була спрямована на продовження співробітництва у кількох, взаємно погоджених, додаткових напрямках. Передусім, рогатинські пожежники знову отримали деяке обладнання для роботи, обмундирування. А цієї неділі гості з Польщі, оперативно зреагувавши на нашу потребу, привезуть районному підрозділу МНС помпу, оскільки наявна тут нещодавно вийшла з ладу. До слова, представники опільського краю побували у кількох польських пожежних частинах, як добровільних, так і державних. Досягнуто домовленості, що до кінця нинішнього року ще один пожежний автомобіль мали б отримати наші рятувальники.
Напрацьовано також напрямки щодо обміну дитячими делегаціями, зокрема у галузях спорту, культури. Погоджено з бургомістром, що ми, як українська сторона, зможемо брати участь у реалізації європейських програм на правах партнерів, наші спеціалісти матимуть можливість навчатися написанню проектів у різних сферах. Цікаво, що на перспективу і наші студенти матимуть змогу запозичити досвід у своїх польських ровесників чи навчатися у цій європейській країні.
Під час відвідин рогатинці мали доволі широке представництво для спілкування: як от маршалок воєводства, депутат сейму, депутат-посол однієї з двох його палат, староста повіту, репортери преси, в тому числі повітової. Загалом поляки мають достовірну інформацію про суспільно-політичну ситуацію в Україні, слідкуючи за подіями, що в ній відбуваються, та  з великою долею підтримки відносяться до нас. Разом з тим, однією з серйозних на сьогодні у них є проблема великої хвилі біженців, у тому числі й в Польщу. Воєнні дії в Україні також стимулюють їх до зміцнення власної армії, підвищення її обороноздатності.
Варто зазначити й таке. Якщо процес децентралізації влади в нашій державі лише стартує, то в Польщі цю реформу вже провели давно. Поляки визнають, що отримали найкращі умови щодо співпраці в Євросоюзі. Утім, це не зняло з порядку денного кілька болючих проблем суспільства, як от демографічна ситуація (кількість дітей там також дедалі зменшується), фінансування галузі освіти, соціальних потреб громадян. Хоча унія фінансує ці галузі, однак пошук додаткових джерел все ж таки ведуть.
У нашій країні, як зауважує Володимир Штогрин, не цілком польська модель самоуправління. У них дещо по-іншому здійснюється баланс влади. Але цим шляхом нам потрібно йти. Хоча рогатинці у багатьох випадках чули пораду від польських партнерів, що не варто поспішати зі вступом в ЄС, бо це, крім, прав, означає величезні обов’язки, існують також значні обмеження. Україні треба побудувати власну модель і на партнерських умовах ставати членом євроспільноти. А для цього слід бути сильною державою. Утім іншого шляху для нашої країни не існує. Поляки це визнають, і стверджують, що їхнє життя змінилося на краще.
Важливим для нас є той факт, що польський народ відчуває перед українцями певні зобов’язання. Мовляв, їм свого часу допомагали обрати прогресивний вектор розвитку, то вони тепер цей досвід повинні передати нашому народові, причому, без жодних прохань взамін, у будь-яких варіантах, у т.ч. фінансуванні чи інших речах. Наші польські партнери хочуть це робити, стверджує голова районної ради, і нам варто цим скористатися. Володимир Штогрин висловив щиру вдячність зарубіжним колегам за запрошення відвідати їхній край та запозичити немало корисних для себе речей, котрі, сподіваємось, стануть в нагоді під час роботи. Адже, погодьтеся, хороший досвід часто не менш вартісний, ніж гроші.

«Голос Опілля», № 37, 19.09.2015 р.