Відбулась 34 сесія районної ради

Відбулась 34 сесія районної ради

Сьогодні, під керівництвом голови районної ради Романа Гринишина відбулась 34 сесія районної ради.

Відбулась 33 сесія районної ради

Відбулась 33 сесія районної ради

В четвер, 25 червня, під керівництвом голови районної ради Романа Гринишина відбулась 33 сесія …

Відбулася 32 сесія районної ради

Відбулася 32 сесія районної ради

Злагоджено та оперативно, під керівництвом голови районної ради Романа Гринишина, сьогодні, 14 травня 2020 року, відбулось …

Рогатинську районну лікарню підтримали місцеві меценати

Рогатинську районну лікарню підтримали місцеві меценати

За підтримки райдержадміністрації та районної ради було налагоджено співпрацю між меценатами Рогатинщини і комунальним …

Відбулася 31 сесія районної ради

Відбулася 31 сесія районної ради

Сьогодні, 23 квітня, під керівництвом голови районної ради Романа Гринишина відбулась 31 сесія районної ради. Зважаючи на …

Попередня
Наступна

Голова ради вітає!

Шановні друзі!

     Щиро вітаю Вас на офіційному сайті Рогатинської районної ради.
Рогатинська земля – це край багатих національних традицій, високого рівня культури, батьківщина талановитих та працьовитих людей, колиска всесвітньовідомої Роксолани – Насті Лісовської. Тут на кожному кроці подих історії, великої і самобутньої, яка писалась мечем і вогнем, горем і радістю впродовж більше як вісімсот років.
Одним із головних принципів діяльності ради є відкритість її діяльності, забезпечення прозорості у прийнятті рішень та готовності до конструктивного діалогу з громадою.
На сайті Ви зможете отримати повну та достовірну інформацію про структуру ради, роботу депутатського корпусу, постійних комісій, рішення ради, переглянути новини та інформаційні повідомлення.
Впевнений, що наша співпраця і спільні зусилля сприятимуть всебічному розвитку Рогатинщини.

З повагою
голова районної ради
Роман Гринишин

Рогатинська районна рада > Новини > Школа чемпіонів відзначила 45-річний ювілей

Школа чемпіонів відзначила 45-річний ювілей

Сьогодні Рогатинська дитячо-юнацька спортивна школа олімпійського резерву є однією з найкращих спортивних шкіл не тільки Івано-Франківської області, а й провідним спортивним майданчиком, де з дитячих років виховуються  найсильніші спортсмени України.
13 вересня 2015 року урочистості з нагоди 45-літнього ювілею СДЮСШОР зібрали у дружньому колі вихованців та випускників школи, тренерів, ветеранів спорту, представників міської, районної та обласної влади, ЗМІ.
Хвилиною мовчання присутні вшанували світлу пам’ять тренерів та вихованців школи, котрі увійшли у вічність.
Святковий захід розпочався із виконання Державного Гімну України та Божого благословення декана Рогатинського УГКЦ митрофорного протоієрея Дмитра Бігуна.
На святі присутніх вітали начальник управління молоді і спорту Івано-Франківської ОДА Ростислав Микитюк, керівник відділення Національного олімпійського комітету в Івано-Франківській області Мирослав Карабін, голова Івано-Франківської  обласної організації ФСТ «Спартак» Михайло Стефанків, заступник голови районної державної адміністрації Микола Басараб, керівник патронатної служби районної ради Петро Брикун, випускниця школи, радник голови районної ради Уляна Верб’яна, міський голова Володимир Гусак, начальник відділу освіти райдержадміністрації Василь Трач, які у своїх виступах висловили глибоку вдячність  всьому колективу  СДЮСШОР за самовіддану любов до спорту та відданість обраній професії.
Кращі спортсмени, ветерани спорту, тренери та вихованці Рогатинської СДЮСШОР в цей день отримали Почесні грамоти, Подяки та грошові премії.
Своїми спогадами, про роки проведені у Рогатинській спортивній школі, поділились колишні випускники: голова федерації кульової стрільби Івано-Франківської області, колишній голова Рогатинської районної державної адміністрації Іван Росіцький, кандидат медичних наук Юрій Камінський, колишній гравець та тренер львівських «Карпат» Ігор Мосора, колишній начальник Відділу у справах сім’ї, молоді та спорту Подільської районної в місті Києві державної адміністрації Володимир Петрів та  майстер спорту України з настільного тенісу Олександра Гайдей.
Прекрасним доповнення до свята стали виступи творчих колективів та сольних виконавців краю.

Фото: Дмитро Падучак

Довідка:

Рогатинська дитячо-юнацька спортивна школа (далі – СДЮСШОР) заснована 5 серпня 1970 року. Перший її директор –  Заслужений тренер України Леськів Северин Михайлович. З 1985 по 1992 рік школу очолював Пелюшкевич Гнат Степанович, а з 1992 по 2014 рік – Заслужений тренер України Даниляк Ігор Миколайович. З червня 2015 року і по сьогоднішній день директором Рогатинської СДЮСШОР є Верб’яний Зеновій Михайлович.
На момент заснування в спортивній школі працювало чотири відділення: кульова стрільба, легка атлетика, велоспорт та футбол.
Відділення велоспорту при Рогатинській СДЮСШОР діяло з 1970 по 1975 рік, заняття вели тренери: Бурій Мирон Васильович, Росоловський Северин Михайлович, Павлів Олег Володимирович та Петрів Володимир Теодозійович. За цей період було підготовлено велику кількість чемпіонів та призерів України і області по лінії ФСТ «Колос». На відділені велоспорту вагомих успіхів досягли Пастернак Василь, Полудніцин Олександр, Падляк Ігор, Кислінський Юрій, Козак Ігор, Воляк Микола, Чемеринський Ігор, Мазур Степан, Пацірук Володимир та багато інших.
З 1970 по 1974 рік в спортивній школі функціонувало відділення легкої атлетики, заняття з якої вели Даниляк Ігор Миколайович та Тищенко Леонід, які підготували чемпіонів України і області по лінії ФСТ «Колос». Вагомих успіхів у легкій атлетиці  в свій час досягли Камінський Юрій, Мартиненко Любомир, Фендунь Ольга, Войтович Людмила, Наконечна Надія, Чех Юрій, Конопада Ігор, Проць Мар’ян, Стечак Степан та інші.
За період функціонування відділення футболу у Рогатинській СДЮСШОР (з 1970 по 1982 рік) тренерами Долотком Михайлом, Дарміцем Любомиром та Паньківським Володимиром було підготовлено збірників Івано-Франківської області, які захищали честь області на Всеукраїнських змаганнях. Вагомих успіхів у футболі досягли Мосора Ігор, Карпюк Віктор, Гуріненко Петро, Квасневський Василь. Виступаючи в складі львівських «Карпат» Ігор Мосора здобув звання «Майстра спорту СРСР».
З 1970 року і по сьогоднішній день у Рогатинській СДЮСШОР працює відділення кульової стрільби. Першими тренерами з цього виду спорту були: Леськів Северин Михайлович, Курець Михайло, Пазюк Роман Володимирович, сумісниками працювали Гривнак Остап Васильович та Тихий Йосип Васильович.
Першою вихованкою школи, котра в 1975 році стала Майстром спорту СРСР, була Тетяна Костюк (тренер – Пазюк Роман Володимирович).
Поряд з Тетяною, успішно виступали Майстри спорту СРСР Грушецький Ігор, Леськів Богдан та Гелей Юрій, кандидати в майстри спорту Тиха Зоряна та Гусак Володимир, які були призерами України та СРСР.
З 1976 по 1986 рік успішно виступала в стрільбі з пістолета Майстер спорту СРСР, чемпіонка України Костишин Галина.
В цей період чемпіонами і призерами України та області із стрільби з гвинтівки були: Майстер спорту СРСР Круцик Галина, яка 1979 році виступала в складі збірної команди України на Спартакіаді школярів СРСР в Ташкенті, кандидати в майстри спорту Кузик Леся, Янко Таїсія, Країнська Уляна, Пазюк Тетяна, Пазюк Володимир, Панчук Ігор, Польова Ірин, Антоневич Ліля, Журавчак Олег, Пелюшкевич Богдан.
Чемпіонами України та області зі стрільби з пістолета були: Майстри спорту СРСР Бичинський Віктор та Коцаба Володимир, кандидати в майстри спорту Росіцький Іван, Рудницький Леонід, Плекан Ігор, Вагіла Тарас, Винник Ярослав, Тринько Світлана, Процайло Надія, Кащук Леся.
З 1975  року на відділені стрільби з гвинтівки почала тренуватись Леся Леськів, яку тренував її батько Северин Михайлович. В 1979 році Леся виконала норматив Майстра спорту СРСР і її було включено в склад збірної команди Збройних сил України. В 1980 році переїхала у м. Львів, де навчалася у Львівському інституті фізичної культури та виступала на міжнародних змаганнях за збірну команду СРСР, а потім і України. В 1990 році на Чемпіонаті Світу вона завоювала 2 золоті та 2 срібні медалі. Випускниця Рогатинської СДЮСШОР Леся Леськів учасниця 4-х Олімпійських іграх в складі збірної команди України, заслужений майстер спорту України, рекордсменка Європи.
На даний час Леся Леськів є тренером збірної команди України, проте сама й надалі продовжує виступати в складі збірної команди України. Так в липні 2015 року на Чемпіонаті Європи в Словенії в змаганнях із стрільбі з гвинтівки на 300 м завоювала бронзову нагороду.
Майстер спорту України міжнародного класу Магмет Тарас (тренери – Іванців Мирослав та Даниляк Ігор) член збірної команди України, рекордсмен Світу, п’ятикратний чемпіон Європи, багаторазовий чемпіон і призер України у стрільбі із швидкісного пістолета.  В 1985 році в м. Осієк (Югославія) він завоював золоту медаль Чемпіонату Європи серед юніорів, встановивши рекорд Світу.
Дроб Антон – Майстер спорту України міжнародного класу, чемпіон Європи, багаторазовий чемпіон України із стрільби з пістолета (тренери – Дарміць Любомир та Даниляк Ігор).
Майстер спорту України міжнародного класу Кізима Юрій (тренери – Періг Зеновій та Грушецький Іван) – срібний призер міжнародного турніру м. Нітра (Словаччина), багаторазовий чемпіон і призер України серед юніорів, рекордсмен України серед юніорів  із стрільби з пневматичної гвинтівки.
Майстер спорту України міжнародного класу Запотічний Лев (тренер – Коваль Ярослав) в 2009 році став чемпіоном Європи в стрільбі по рухомій мішені, а в 2010 році  здобув 4 бронзові медалі на чемпіонаті Світу.
Майстер спорту України Марків Олена (тренер – Коваль Ярослав) 2012 році здобула  2 золоті медалі на чемпіонаті Європи серед юніорів в стрільбі по рухомій мішені.
Майстер спорту України України Іванців Олег (тренер – Іванців Мирослав) бронзовий  призер Чемпіонату Європи  1995 року в Швейцарії у стрільбі із швидкісного пістолета, багаторазовий чемпіон і призер України серед юніорів.
Майстер спорту України Даниляк Роман (тренер – Даниляк Ігор) – срібний призер Чемпіонату Європи 1997 р. м. Талін, бронзовий призер Чемпіонату Європи 1998 р. багаторазовий чемпіон і призер України серед юніорів з пістолета.
Кандидат в майстри спорту Зуб Олег (тренер – Іванців Мирослав) – чемпіон України , переможець Євроліги 2013 року в Сербії, бронзовий призер чемпіонату Європи 2013 р. в Хорватії, в 2014 році переможець Кубка Світу у двох вправах в Німеччині.
Вагомих успіхів в період 1982-1992 р.р. здобула Майстер спорту України Андрейців Орися, яка в складі збірної команди Збройних сил України у вправі МП-10 стала чемпіонкою СРСР, встановивши рекорд СРСР і України, який тримається і до сьогодні.
В період 1982-1990 р.р. успішно виступали Ворона Володимир, Плекан Ігор, Вергун Ігор, Антоневич Ірина, Василик Леся, які ставали багаторазовими чемпіонами і призерам України серед юніорів із з пістолета.
В 1984 році в стрільбі по рухомій мішені «Кабан» срібним призером Чемпіонату СРСР серед юніорів  став Майстер спорту СРСР Вовчук Ярослав (тренер – Горбусь Володимир).
В період 1990-1995 р.р. успішно виступав в стрільбі з гвинтівки  Майстер спорту України Грушецький Іван, який став призером Всеукраїнських змагань.
В період 2000-2010 р.р. успішно виступали в стрільбі з пістолета на Всеукраїнських змаганнях серед юніорів Майстри спорту України, Чемпіони та призери України Венгринович Тетяна та Коцаба Олег, кандидати у майстри спорту Білоус Іван, Нищук Василь,  Мацигон Ігор, Мельник Андрій.
Чемпіонами та призерами України у стрільбі з гвинтівки стали кандидати у майстри спорту Грушецька Оксана та Войтків Ірина.
За останні п’ять років учні школи здобули вагомі перемоги:
Майстер спорту України Салій Анастасія (тренер – Іванців Мирслав) – чемпіонка України серед юніорів (пневматичний пістолет);
Кандидат у майстри спорту України Тихоступ Уляна (тренер – Іванців Мирслав) – 2-х разова чемпіонка молодіжних ігор України  (МК пістолет).
Кандидати у майстри спорту України Ворона Олег, Смагула Олег, Ворона Денис (тренери – Ворона В.М., Бичинський Віктор)– чемпіони України в командному заліку  (швидкісна стрільба з пістолета ).
Майстер спорту України Коваль Назар – чемпіон України в командному заліку серед юніорів (рухома мішень).
Кандидат у майстри спорту України Луців Василь – чемпіон України в командному заліку серед юніорів (рухома мішень).
Відділення настільного тенісу відкрито в 1985 році. Перші тренери – Верб’яний Зеновій Михайлович, Костів Василь Іванович, Довбняк Світлана Василівна., сумісники – Сенишин Богдан Михайлович, Паньківський Володимир Михайлович.
Найбільших успіхів добилися на відділенні настільного тенісу вихованці:
Майстер спорту України Гайдей Олександра (тренер – Верб’янй Зеновій) –  член збірної команди України, трьохразова чемпіонка України серед юніорів і кадетів, бронзова призерка клубного Чемпіонату України серед жіночих команд Супер-ліги сезону 2014-2015 в складі команди «Роксолана» – Рогатин. В 2011 році в складі збірної команди України Олександра Гайдей брала участь в Чемпіонаті Європи серед юніорів в м. Казань (Росія). В липні 2012 р. в складі юніорської збірної команди України виступала на чемпіонаті Європи в Австрії, де посіла 10-е загальнокомандне місце.
Майстер спорту України Верб’яний Василь (тренер – Костів Василь) – Чемпіон та призер чемпіонату України серед юніорів та кадетів, учасник Чемпіонату Європи серед юніорів 2002 р. в  м. Москві.
Майстер спорту України Костів Оксана (тренер – Костів Василь) – Чемпіонка та призер чемпіонату України серед юніорів та кадетів, срібна призерка клубного Чемпіонату України серед жіночих команд Супер-ліги  в складі команди «Львівська Політехніка».
Майстер спорту України Богач Антоніна (тренер – Верб’янй Зеновій) – Чемпіонка та призер чемпіонату України серед юніорів та кадетів, золота медалістка клубного Чемпіонату України серед жіночих команд Вищої-ліги, учасник Супер-ліги  в складі команди ІФНТУНГ-Івано-Франківськ сезонів 2006-2010 р.р.
Майстер спорту України Кушнір Василь (тренер – Верб’янй Зеновій) – Чемпіон та призер чемпіонату України серед юніорів та кадетів, бронзовий призер клубного чемпіонату України вищої-ліги в складі команди ІФНТУНГ-Івано-Франківськ, на сьогоднішній день тренер юнацької збірної команди України.
Кандидат у майстри спорту України Горошко Анна (тренер – Верб’янй Зеновій) – трьохразова чемпіонка клубного Чемпіонату України серед жіночих команд Супер-ліги сезонів 1997-2000 рр. в складі команди «Техно-Центр» Рогатин, учасниця Європейського кубку «Ненсі-Еванс».
В настільному тенісі вагомих успіхів також добилися кандидати в майстри спорту України: Кушнір Мирослав, Даниляк Мар’яна, Лисенко Вікторія, Колос Юрій, Кульчицька Мар’яна, Поліщук Тамара, Струк Іван, Вер’бяна Уляна, Винник Володимир, Чепіль Людмила, Сидорак Владислав, Перещук Юрій, Железнякова Наталя, Сидорак Назар, Мицак Христина, Пастер Юлія, Юган Тетяна та багато інших.  Ці виховаці  в різні часи ставали чемпіонами та призерами України серед юніорів та кадетів.
Оскільки  вагомих успіхів було досягнуто на відділені кульової стрільби , саме тому в 1986 році Рогатинська ДЮСШ була переатестована на СДЮСШОР (спеціалізована дитячо-юнацюка спортивна школа олімпійського резерву).
Наказом Мінмолодьспорту України від 13 грудня 2013 року № 1328 школі надано вищу категорію та статус «спеціалізована» з кульової стрільби та настільного тенісу терміном на 4 роки.
На даний час в Рогатинській СДЮСШОР діють два відділення: кульова стрільба та настільний теніс. В 27 групах  займаються 188 учнів  шкіл міста та району.  Директор школи – Верб’яний Зеновій Михайлович. Тренерсько-викладацький склад спортивної школи – 11 тренерів, більшість яких – вихованці цієї школи.  За період роботи школи підготовлено: 5 майстрів спорту міжнародного класу,  32 майстри спорту України, велику кількість кандидатів в майстри спорту та спортсменів першого розряду.  Вихованці нашої спортивної школи чемпіони та рекордсмени світу, чемпіони і рекордсмени Європи, чемпіони колишнього СРСР, чемпіони України, переможці міжнародних змагань.
Збірна команда спортивної школи з кульової стрільби  була  срібним та бронзовим призером першості  СРСР. Завжди займала і продовжує займати високі місця  на змаганнях різного рангу. Так 2014 р. на чемпіонаті України з кульової стрільби серед учнів ДЮСШ,СДЮШОР, УФК та УОР команда Рогатинської СДЮСШОР посіла третє загальнокомандне місце серед  42 спортивних шкіл України.
На сьогоднішній день  в кандидатський  склад збірної команди України  входять 2 учні школи: з  кульової стрільби  Олег Зуб, (тренер – Мирослав Іванців ) та  з настільного тенісу Гайдей Олександра (тренер – Зеновій Верб’янй).
В резервному склад збірної команди України 4 учні школи з кульової стрільби:  Олег Ворона та Денис Ворона (тренер – Володимир Ворона), Олег Смагула (тренер – Віктор Бичинський), Назар Коваль (тренер – Ярослав Коваль).
Рогатинська СДЮСШОР являється базовою школою в Івано-Франківській області з кульової стрільби та настільного тенісу.  Кульова стрільба  є одним з пріоритетних видів спорту в області.
Через масовість – дорога до спорту високих досягнень. І якраз Рогатинська СДЮСШОР відкрила і продовжує відкривати таку дорогу для багатьох її вихованців, що і підтверджує вся історія її розвитку.
В теперішній час, коли Україна опинилася перед загрозою війни, спорт в цілому, а  особливо такий вид спорту як кульова стрільба,  вносить вагомий внесок в обороноздатність країни.
Школа тісно співпрацює районною державною адміністрацією, районною та  міською радами, відділом освіти та сектором молоді та спорту райдержадміністрації, з  районним товариством сприяння обороні України та районною спілкою офіцерів.