Відбулась 34 сесія районної ради

Відбулась 34 сесія районної ради

Сьогодні, під керівництвом голови районної ради Романа Гринишина відбулась 34 сесія районної ради.

Відбулась 33 сесія районної ради

Відбулась 33 сесія районної ради

В четвер, 25 червня, під керівництвом голови районної ради Романа Гринишина відбулась 33 сесія …

Відбулася 32 сесія районної ради

Відбулася 32 сесія районної ради

Злагоджено та оперативно, під керівництвом голови районної ради Романа Гринишина, сьогодні, 14 травня 2020 року, відбулось …

Рогатинську районну лікарню підтримали місцеві меценати

Рогатинську районну лікарню підтримали місцеві меценати

За підтримки райдержадміністрації та районної ради було налагоджено співпрацю між меценатами Рогатинщини і комунальним …

Відбулася 31 сесія районної ради

Відбулася 31 сесія районної ради

Сьогодні, 23 квітня, під керівництвом голови районної ради Романа Гринишина відбулась 31 сесія районної ради. Зважаючи на …

Попередня
Наступна

Голова ради вітає!

Шановні друзі!

     Щиро вітаю Вас на офіційному сайті Рогатинської районної ради.
Рогатинська земля – це край багатих національних традицій, високого рівня культури, батьківщина талановитих та працьовитих людей, колиска всесвітньовідомої Роксолани – Насті Лісовської. Тут на кожному кроці подих історії, великої і самобутньої, яка писалась мечем і вогнем, горем і радістю впродовж більше як вісімсот років.
Одним із головних принципів діяльності ради є відкритість її діяльності, забезпечення прозорості у прийнятті рішень та готовності до конструктивного діалогу з громадою.
На сайті Ви зможете отримати повну та достовірну інформацію про структуру ради, роботу депутатського корпусу, постійних комісій, рішення ради, переглянути новини та інформаційні повідомлення.
Впевнений, що наша співпраця і спільні зусилля сприятимуть всебічному розвитку Рогатинщини.

З повагою
голова районної ради
Роман Гринишин

Рогатинська районна рада > Новини > ТАМ, ДЕ ПАНУЮТЬ ВІРА, НАДІЯ І ЛЮБОВ

ТАМ, ДЕ ПАНУЮТЬ ВІРА, НАДІЯ І ЛЮБОВ

Віра, надія, любов – одвічні християнські та людські цінності, котрі супроводжують кожного з нас на стежині життя. Так, незавжди ця стежина вкрита пелюстками троянд, рівна і гладка, а часто, буває, доводиться йти до світла крізь колюче терня, долаючи прірву зла, ненависті і підлості. Та все-таки, як у тій добрій казці: коли у серці плекати віру, то правда, бодай би, гірка, а таки перемагає.

Саме таку чарівну казку з дитинства, але на сучасний манер, із нагоди новорічно-різдвяних свят подарували вихованці Черченського навчально-реабілітаційного центру разом із старшими наставниками – педагогами, вихователями своїм батькам та  гостям. Приємно, що таке запрошення на свято отримав і районний часопис «Голос Опілля». Напередодні, беручи в руки власноруч виготовлену діточками центру листівку-запрошення з напрочуд красивою та ніжною аплікацією – малим янголятком, сніжинками-бусинками, ялиночкою з кольорових ниток, ми мимоволі пригорнули її до людей, щоби відчути теплоту серця дитини, яка її нам подарувала.

Відвідуючи неодноразово Черченський НРЦ, щоразу дивуємося з якою любов»ю та повагою тут ставляться до кожної дитини. Направду, це нелегка кропітка щоденна праця дружнього високопрофесійного колективу, одержимого своїм покликанням, насамперед.

Сьогодні тут навчаються і проходять реабілітацію 35 діток (хоча заклад розрахований на 20) із порушенням опорно-рухового апарату, які отримують ефективне лікування на базі санаторію «Черче», фахову реабілітацію – масажі, розробки, лікувальну фізкультуру. Також усі діти двічі у тиждень плавають у басейні Рогатинської ДЮСШ обласної ради. Та, найголовніше, зауважує у коментарі для читачів «Голосу Опілля» директор НРЦ Надія Шемберко: їхні вихованці живуть повноцінним життям: їздять не екскурсії, у музеї, бувають на прем»єрах фільмів в м.Івано-Франківську.

Відрадно, що зовсім недавно Черченський НРЦ обласної ради отримав доволі значну фінансову допомогу з Республіки Болгарії в рамках реалізації проєкту “Дитячий крок до щасливого майбутнього”. Зазначимо, що цей проєкт покликаний забезпечити права дітей з особливими потребами на повноцінний доступ до освіти та оздоровлення в безпечному середовищі. За кошти проєкту в НРЦ облаштують спеціалізовані приміщення для реабілітації: універсальну кабіну для підвісної терапії, дитячу смугу перешкод, інтерактивні підлогу та дошку, обладнання для сенсорної кімнати (світловий дощ та бульбашкові колони) тощо.

Не без задоволення керівник закладу акцентує на добре налагодженій корекційній роботі логопеда, психолога та соціального педагога, а також  на тому, що у центрі завжди знаходять точки дотику з головою Рогатинської районної ради та сільським головою с.Черче, які підтримують їх у вирішенні злободенних справ. Виступаючи на новорічно-різдвяному святі, голова районної ради Роман Гринишин подякував колективу за титанічну працю, а, звертаючись до вихованців центру, наголосив, що вони «найталановитіші, найщиріші та найдобріші діти». Окрім того, очільник депутатського корпусу району запевнив колектив, що допомагатиме Черченському НРЦ й надалі.

Болюче питання сьогодні – добудова другого корпусу освітнього закладу.

– Довгобуд – наша біда, хоча раніше це були наші великі очікування, – відверто каже Надія Тарасівна і додає, що дуже багато державних  коштів пішло на виготовлення проєктно-кошторисної документації, її експертизу та ін. Що ж у результаті? А наразі – нічого. Після відвідин цього будівельного об»єкта головою облдержадміністрації Денисом Шмигалем під час робочого візиту-знайомства з районом ніяких конкретних зрушень, на жаль, не відбулося. Чи зреагував департамент освіти і науки ОДА на лист Черченського НРЦ із проханням внести завершення будівництва 2-ої черги центру у план фінансування на 2020 р. – поки що невідомо.

… Хочеться вірити, що в реальному житті,  як і у казці-феєрії, яку малі артисти майстерно представили щедрим на аплодисменти глядачам, буде щасливий кінець. Віримо, що такий затребуваний в соціумі спеціальний освітній заклад, який дарує дітям радість життя, здоров»я та щасливе дитинство, врешті-решт отримає довгоочікуваний другий корпус. Сподіваємося, що цією публікацією в народній газеті краю достукаємося до високих чиновницьких кабінетів, і у цегляних стінах недобудови, що нині сиротиною мокне під дощем, завирує життя та лунатимуть дзвінкі дитячі голоси, вітаючи новий день та готуючи нову казку зі щасливим кінцем, де панують ВІРА, НАДІЯ та ЛЮБОВ.

Ольга КОНОПАДА. (Рогатинська районна газета «Голос Опілля», 27.12.2019 р., № 50).