У Рогатині відбувся IX обласний відкритий фестиваль “Пісні Опілля” (відео)

У Рогатині відбувся IX обласний відкритий фестиваль “Пісні Опілля” (відео)

В неділю, 23 червня, в місті Рогатин відбувся IX обласний відкритий фестиваль народної творчості «Пісні Опілля».

Відбулась 25 сесія районної ради

Відбулась 25 сесія районної ради

Сьогодні, 06 червня2019 року, під головуванням голови районної ради Романа Гринишина, відбулася …

В районі відзначили День захисту дітей

В районі відзначили День захисту дітей

Щаслива днина.
Сонце пестить небеса.
В центрі всесвіту ДИТИНА –
Цвіт …

Свято Матері

Свято Матері

Другої неділі травня, який вважається місяцем Пречистої Діви Марії, до якої звертаються християни, просячи заступництва та …

Рогатинці вшанували День пам’яті та примирення, День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні та 75-ту річницю вигнання нацистів з України

Рогатинці вшанували День пам’яті та примирення, День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні та 75-ту річницю вигнання нацистів з України

В Україні, так само як і в світі, відзначається День пам’яті та примирення, який встановлено згідно з Законом України «Про …

Попередня
Наступна

Голова ради вітає!

Шановні друзі!

     Щиро вітаю Вас на офіційному сайті Рогатинської районної ради.
Рогатинська земля – це край багатих національних традицій, високого рівня культури, батьківщина талановитих та працьовитих людей, колиска всесвітньовідомої Роксолани – Насті Лісовської. Тут на кожному кроці подих історії, великої і самобутньої, яка писалась мечем і вогнем, горем і радістю впродовж більше як вісімсот років.
Одним із головних принципів діяльності ради є відкритість її діяльності, забезпечення прозорості у прийнятті рішень та готовності до конструктивного діалогу з громадою.
На сайті Ви зможете отримати повну та достовірну інформацію про структуру ради, роботу депутатського корпусу, постійних комісій, рішення ради, переглянути новини та інформаційні повідомлення.
Впевнений, що наша співпраця і спільні зусилля сприятимуть всебічному розвитку Рогатинщини.

З повагою
голова районної ради
Роман Гринишин

Рогатинська районна рада > Новини > Тарас Шевченко у творчості художників-графіків

Тарас Шевченко у творчості художників-графіків

9 березня 2014 року український народ відзначав 200-у річницю з дня народження Тараса Григоровича Шевченка. Ця визначна особистість залишила нам свої неоціненні духовні надбання – твори і світлу пам’ять про себе. Він пробуджував любов до своєї Батьківщини, закликав сильних до подвигів, вселяв у слабких надію і віру. Тарас Шевченко був не тільки поетом, а й художником. На відміну від небесних світил, які даленіючи, дають нам все менше світла і маліють самі, світила духу людського віддаляючись роками, виростають і посилають все більше і більше променів. Саме такою є наша духовна зоря – Тарас Шевченко. Він був і залишається зі своїм народом, з Україною, він навічно оселився в серці кожного з нас.
Цьогоріч, у рік Шевченка, музейний комплекс м. Рогатин – філія Музею мистецтв Прикарпаття долучилась до вшанування пам’яті великого співця українського народу та організувала виставку «Тарас Шевченко у творчості художників-графіків», відкриття якої відбулось сьогодні. Перед присутніми виступили юні бандуристи – вихованці Рогатинської школи мистецтв ім. Бориса Кудрика, у виконанні яких прозвучав музичний твір “Кобзареві” на слова С. Мартинюка та музику С. Галябарди (керівник – Наритник М.Б.).

                                                      IMAG1734

Учні Рогатинської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 2 Олег Петрів та Христина Побуцька продемонстрували інсценізацію твору Спиридона Черкасенка «Як Тарас ходив до залізних стовпів» (керівник – Яновська О.Б.).

                                                                              IMAG1758

Поезії Тараса Шевченка читали провідні екскурсоводи музейного комплексу м. Рогатин – Марія Баглай та Мар’яна Пушкар, завідувач музейного комплексу м. Рогатин – Тетяна Петрів. Про Тараса Шевченка, як художню особистість, розповідав старший науковий співробітник музейного комплексу м. Рогатин – Степан Пушкар.

                                    IMAG1779 IMAG1764

                                    IMAG1766IMAG1770
В експозиції представлено оригінальні друки провідних українських художників ХХ століття. Демонструються 30 творів випускників Київського та Харківського державних інститутів (В.Касіян, В.Куткін, В.Якубич, М.Родін, В.Панфілов, О.Данченко, М.Маловський, Б.Гінзбург, В.Новиківський, Г. Гавриленко, В.Авраменко, Г.Зубковський, І.Філонов, М.Дерегус, Ф.Глущук, А.Базилевич), виконаних у техніках офорту, ліногравюри, кольорової ліногравюри, та літографії. Художники намагались за своїм баченням проілюструвати твори Тараса Шевченка і зобразити людей, з якими був знайомий Шевченко та місця, в яких перебував.
На виставці також представлена ілюстрація до твору «Гамалія» вихідця із нашого краю, художника-графіка Василя Касіяна, якому ще у 1964 році, першому серед художників, присуджено Державну премію України ім. Т.Г. Шевченка за створення численних портретів, плакатів та ілюстрування п’яти видань «Кобзаря».