Відбулась 34 сесія районної ради

Відбулась 34 сесія районної ради

Сьогодні, під керівництвом голови районної ради Романа Гринишина відбулась 34 сесія районної ради.

Відбулась 33 сесія районної ради

Відбулась 33 сесія районної ради

В четвер, 25 червня, під керівництвом голови районної ради Романа Гринишина відбулась 33 сесія …

Відбулася 32 сесія районної ради

Відбулася 32 сесія районної ради

Злагоджено та оперативно, під керівництвом голови районної ради Романа Гринишина, сьогодні, 14 травня 2020 року, відбулось …

Рогатинську районну лікарню підтримали місцеві меценати

Рогатинську районну лікарню підтримали місцеві меценати

За підтримки райдержадміністрації та районної ради було налагоджено співпрацю між меценатами Рогатинщини і комунальним …

Відбулася 31 сесія районної ради

Відбулася 31 сесія районної ради

Сьогодні, 23 квітня, під керівництвом голови районної ради Романа Гринишина відбулась 31 сесія районної ради. Зважаючи на …

Попередня
Наступна

Голова ради вітає!

Шановні друзі!

     Щиро вітаю Вас на офіційному сайті Рогатинської районної ради.
Рогатинська земля – це край багатих національних традицій, високого рівня культури, батьківщина талановитих та працьовитих людей, колиска всесвітньовідомої Роксолани – Насті Лісовської. Тут на кожному кроці подих історії, великої і самобутньої, яка писалась мечем і вогнем, горем і радістю впродовж більше як вісімсот років.
Одним із головних принципів діяльності ради є відкритість її діяльності, забезпечення прозорості у прийнятті рішень та готовності до конструктивного діалогу з громадою.
На сайті Ви зможете отримати повну та достовірну інформацію про структуру ради, роботу депутатського корпусу, постійних комісій, рішення ради, переглянути новини та інформаційні повідомлення.
Впевнений, що наша співпраця і спільні зусилля сприятимуть всебічному розвитку Рогатинщини.

З повагою
голова районної ради
Роман Гринишин

Рогатинська районна рада > Новини > Управління статистики у Рогатинському районі інформує

Управління статистики у Рогатинському районі інформує

Стан виплати заробітної плати на
підприємствах, в організаціях міст і
районів області на 1 квітня 2015 року

Загальна сума заборгованості із виплати заробітної плати в цілому по економіці області (включаючи підприємства-банкрути та економічно неактивні підприємства) на 1 квітня 2015 р. становила 9,3 млн.грн., що складає 1,4 % фонду оплати праці, нарахованого за березень поточного року.
Порівняно з 1 березня п.р.  борг із виплати заробітної плати зменшився на 6,4 %. Зменшилась заборгованість у Городенківському (на 60,6 %), Коломийському (на 57,7 %) районах та м. Івано-Франківську (на 0,8 %). Водночас на підприємствах міст Коломиї та Калуша заборгованість зросла на 1 % і 4,9 % відповідно.
Основна частина боргу утворена підприємствами міста Івано-Франківська (7,1 млн.грн., або 76,4 % від загальної суми по області), Коломиї (895,8 тис.грн., або 9,7 %) та Калуша (883,7 тис.грн., або 9,5 %).
Відсутня заборгованість із виплати заробітної плати на підприємствах Болехівської, Бурштинської, Яремчанської міських рад, Богородчанського, Верховинського, Галицького, Долинського, Косівського, Надвірнянського, Рожнятівського, Тисменицького і Тлумацького районів.
У структурі загальної суми заборгованості по економіці області 62,8 % припадає на підприємства, щодо яких реалізовуються процедури відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом, при цьому у Калуському, Коломийському і Рогатинському районах увесь борг із виплати заробітної плати утворено на зазначених підприємствах, у містах Коломиї та Івано-Франківську – 74,5 % і 68,1 %, відповідно.
На економічно активні підприємства припадає 30,5 % загальної суми боргу по області: у містах Коломиї, Івано-Франківську, Калуші, Городенківському районі (від 25,5 % до 51 % від загальної суми по місту, району).
Серед економічно неактивних підприємств, на які припадає 6,7 % від загальної суми по економіці, найбільша частина (0,6 млн.грн.) утворена на підприємствах м. Калуша.

Інноваційна діяльність
промислових підприємств
міст та районів області за 2014 рік

Протягом 2014 р. в області інноваційною діяльністю займалися 22,8 % загальної кількості обстежених промислових підприємств.
Серед міст та районів вищою, ніж в цілому по області, частка інноваційно активних підприємств була у містах Болехові, Калуші, Долинському, Косівському, Тлумацькому, Тисменицькому районах (25-40,9%).
Менш сприйнятливими до нововведень були промислові підприємства міста Коломиї, Богородчанського, Верховинського, Галицького, Городенківського, Калуського, Коломийського, Рогатинського, Рожнятівcького, Снятинського районів, де частка інноваційно активних підприємств коливалась від 8,3% до 19%.
Не проводили інноваційну діяльність промислові підприємства міста Бурштина,  та Надвірнянського району.
На інноваційні заходи у 2014 р. витрачено 95,8 млн.грн., з них власні кошти підприємств склали  82,8 %,  кредити банків – 14,3 %,  кошти  іноземних інвесторів – 2,5 %, кошти інших джерел – 0,4 %.
Виключно власними коштами забезпечувалось фінансування інноваційних витрат у промисловості більшості міст та районів області. Кредити для здійснення інноваційної діяльності використали підприємства міст Івано-Франківська (10,2 % загального обсягу інноваційних витрат), Калуша (38,9 %), та Галицького району (14,2 %), кошти іноземних інвесторів – підприємства міст Івано-Франківська (0,6 %) та   Калуша (9,1 %).
У 2014 р. в області обсяг поставленої на ринок інноваційної продукції склав 883,2 млн.грн., або 3,8% реалізованої промислової продукції. В цьому напрямку найбільш активно працювали підприємства міста Калуша, Городенківського, Калуського, Косівського, Тлумацького та Тисменицького районів, де частка інноваційного продукту у загальному обсязі реалізованої промислової продукції перевищила аналогічний показник по області і склала 8–24,4 %.

Оцінка власного здоров’я
жителями Прикарпаття

Сьомого квітня світова спільнота відзначає Всесвітній день здоров’я. Його мета – допомогти людям зрозуміти цінність свого здоров’я та необхідність його збереження, незалежно від віку та місця проживання, статку та професії.
Наприкінці 2014 року органами державної статистики в області проведено опитування домогосподарств з метою вивчення їх думки щодо стану свого здоров’я та доступності медичних послуг.
Результати опитування свідчать, що 63 % населення області оцінює стан свого здоров’я як «добрий», 28 % – як «задовільний» та 9 % – як «поганий». Кожні дев’ятеро із десяти прикарпатців повідомили, що хворіли упродовж останнього року, з них 14 % вважали, що перенесені захворювання мали негативні довготермінові наслідки і вплинули на повсякденну працездатність, 35 % – на життєву активність, тобто можливість займатися фізичною працею, відвідувати культурні заклади, вести активний спосіб життя.
Із загальної кількості опитаних осіб, 32 % повідомили про наявність у них  хронічних захворювань або проблем зі здоров’ям. Найбільш поширеними хворобами вже традиційно були названі гіпертонія (62 % хронічно хворих) та серцеві захворювання (46 %). Кожна восьма особа хворіє на артоз або артрит (у тому числі ревматоїдний), кожна десята – на хронічний бронхіт або емфізему легенів, кожна двадцята – на катаракту, по 4 % опитаних мають остеохондроз, захворювання печінки або жовчного міхура, виразку шлунку або дванадцятипалої кишки, страждають від мігрені або частого головного болю, потерпають від наслідків отриманих травм.
Більшість хворих (98 %) зверталися за допомогою до поліклініки, 7 % – до сімейного лікаря в поліклініці. Стоматолога у державній медичній установі відвідали 39 % опитаних, у приватній установі – 4 %. Кожна двадцята особа скористалася послугами швидкої медичної допомоги. Основною причиною останнього візиту до лікаря у 64 % випадків була названа хвороба або проблеми зі здоров’ям, у 35 % – проходження профілактичного огляду і лише один відсоток – у зв’язку з нещасним випадком або травмою.
За останній рік майже в кожній сім’ї області хоча б один із її членів потребував медичної допомоги чи придбання ліків та медичного приладдя. Проте для 30 % з них отримання послуг з охорони здоров’я виявилось недоступним. Однією з основних причин і надалі залишається їх висока вартість.

Викиди забруднюючих речовин у
атмосферу 
від стаціонарних джерел забруднення підприємств
Рогатинського району у 2014 році

У 2014 р. в результаті діяльності 13 підприємств району у повітряний басейн надійшло 652,1 т забруднюючих речовин, що на 25 % менше, ніж у 2013 р. та складає 0,3 % загальнообласних викидів. Із загальної кількості забруднюючих речовин 334,3 т (51,3 %) складають парникові гази, зокрема, метан – 332,8 т та оксид азоту – 1,5 т.
У складі викинутих забруднюючих речовин було 263 т (40,3 %) сполук азоту, 46,8 т (7,2 %) оксиду вуглецю, 4,0 т (0,6 %) речовин у вигляді суспендованих твердих частинок, 0,6 т (0,1 %) неметанових летких органічних сполук.
Щільність викидів у розрахунку на квадратний кілометр території району склала 0,8 т забруднюючих речовин проти 1,1 т у 2013 р., на одну особу – 15,5 кг проти 20,3 кг.

Народжуваність дітей на
Прикарпатті

Головним управлінням статистики наприкінці 2014 року проведено вибіркове опитування населення щодо стану його здоров’я та доступності медичної допомоги, в рамках якого вивчалося питання  народжуваності дітей жінками у віці 15 років і старшому. За результатами даного дослідження, 85% жінок Івано-Франківщини зазначеного віку повідомили, що хоч раз у житті народжували. З них більше половини народили двох дітей, троє із десяти – одну дитину, кожна дев’ята – трьох, 4 % – чотирьох та понад 3 % жінок – п’ятьох і більше дітей.
Найчастіше першу дитину жінки народжували у віці 20–24 років. Про це повідомили 61 % матерів області. У віці 15–19 років свого первістка народили 22 % жінок, 25–29 років – 14 %, у віці 30 років і старшому – 3% опитаних.
За останній рік зросла частка жінок, які народили чотирьох і більше дітей (від 6 % у 2013 році до 7 % у 2014 році), та питома вага матерів, які народили первістка у віці 15–19 років (відповідно від 18 % до 22 %).
На Прикарпатті частка багатодітних матерів (які народили троє і більше дітей) становить 18 %, тоді як у державі в цілому – 10 %. Жінки Івано-Франківщини посідають друге місце серед регіонів України за часткою тих, які народили чотирьох дітей, третє – п’ятьох і більше дітей.  У більшості областей переважає питома вага жінок, які народили двох дітей.