На Рогатинщині відзначили День захисника України та 77-у річницю створення УПА

На Рогатинщині відзначили День захисника України та 77-у річницю створення УПА

Нехай ніхто не половинить, твоїх земель не розтина,
Бо ти єдина, Україно, бо ти на всіх у нас одна.
Одна …

Невручені нагороди Лицарів ОУН та УПА отримали їхні нащадки

Невручені нагороди Лицарів ОУН та УПА отримали їхні нащадки

У 1944 році наказом Головного військового штабу УПА було створено систему нагород і заохочень. Цими нагородами за бойові …

Відбулася 26 сесія районної ради

Відбулася 26 сесія районної ради

12 вересня 2019 року, під головуваннямголови районної ради Романа Гринишина, відбулася 26 сесія …

Відбулось засідання районної комісії з проведення обласного конкурсу «Краща етнокультурна громада»

Відбулось засідання районної комісії з проведення обласного конкурсу  «Краща етнокультурна громада»

Відповідно до Положення про обласний конкурс проектів та програм розвитку місцевого самоврядування, заходів …

Визначено лауреата районної педагогічної премії імені Михайла Галущинського 2019 року

Визначено лауреата  районної педагогічної премії імені Михайла Галущинського 2019 року

10 вересня 2019 року під керівництвом голови районної ради Романа Гринишина, відбулося засідання комісії з присвоєння …

Попередня
Наступна

Голова ради вітає!

Шановні друзі!

     Щиро вітаю Вас на офіційному сайті Рогатинської районної ради.
Рогатинська земля – це край багатих національних традицій, високого рівня культури, батьківщина талановитих та працьовитих людей, колиска всесвітньовідомої Роксолани – Насті Лісовської. Тут на кожному кроці подих історії, великої і самобутньої, яка писалась мечем і вогнем, горем і радістю впродовж більше як вісімсот років.
Одним із головних принципів діяльності ради є відкритість її діяльності, забезпечення прозорості у прийнятті рішень та готовності до конструктивного діалогу з громадою.
На сайті Ви зможете отримати повну та достовірну інформацію про структуру ради, роботу депутатського корпусу, постійних комісій, рішення ради, переглянути новини та інформаційні повідомлення.
Впевнений, що наша співпраця і спільні зусилля сприятимуть всебічному розвитку Рогатинщини.

З повагою
голова районної ради
Роман Гринишин

Рогатинська районна рада > Новини > Відбулась 25 сесія районної ради

Відбулась 25 сесія районної ради

Сьогодні, 06 червня 2019 року, під головуванням голови районної ради Романа Гринишина, відбулася 25 сесія районної ради. В роботі пленарного засідання взяли участь: перший заступник голови районної державної адміністрації Олена Мороховська, заступник голови районної ради Олег Вовкун, керівники управлінь та відділів райдержадміністрації, голови місцевих рад району, керівники установ, підприємств та організацій, політичних партій та громадських організацій, засоби масової інформації.

На початку роботи пленарного засідання голова районної ради Роман Гринишин привітав усіх присутніх в залі з великим святом Вознесіння Господнього та побажав міцного всім здоров’я та плідної конструктивної роботи депутатському корпусу.

Перед розглядом питань порядку денного депутати надали слово заступнику головного редактора газети «Галичина» Ігорю Лазоришину, який символічно, в День журналіста, запросив підтримати і передплачувати газету «Галичина» та разом творити обличчя Рогатинщини.

Крім того, перед присутніми виступила начальник відділу культури райдержадміністрації Ольга Рибій, яка анонсувала обласний відкритий фестиваль народної творчості «Пісні Опілля», що відбудеться 23 червня цього року і є своєрідною візитівкою і рекламою Рогатинщини туристичної. Голова районної ради Роман Гринишин висловив сподівання, що районні депутати, сільські голови долучаться до організації проведення фестивалю, який втілиться добрим обміном здобутками культурних традицій громад району.

Розгляд питань порядку денного розпочався зі звіту щодо виконання програми соціально-економічного та культурного розвитку району за І-й квартал 2019 року, по якому доповідав Володимир Штогрин – начальник відділу економічного розвитку і торгівлі та інфраструктури районної державної адміністрації, котрий коротко зупинився на основних показниках району. Особливо звернув увагу депутатів на негативній тенденції до зменшення наявного населення району, яка за попередніми даними, на 1 березня 2019 року становила 39,2 тис. осіб, з яких 4200 осіб зайнятого населення. Район займає 6 місце в області по реєстрації суб’єктів підприємницької діяльності. Продукція, виготовлена в районі, користується попитом в світі, адже експорт (близько 10 млн.дол.) переважає над імпортом (близько 2 млн.дол.). Капітальні інвестиції в район склали 109 млн.грн., частка яких в області збільшилась на 5% та ін. Після доповіді депутатами було прийняте відповідне рішення.

Депутати затвердили звіт щодо виконання районного бюджету за І-й квартал 2019 року та внесли зміни до районного бюджету на 2019 рік. Левову частку коштів з перевиконання районного бюджету, який склав близько 1 млн. 800 тис.грн., депутатами було спрямовано на освіту та медицину. Приємно було відзначити, що на сьогодні простроченої заборгованості по виплаті заробітної плати ні в галузі освіти, ні в галузі медицини немає.

В ході роботи сесії, депутатами було взято до уваги інформацію Рогатинського відділення поліції Тисменицького відділу поліції Головного управління Національної поліції в Івано-Франківській області про діяльність у сфері охорони та захисту прав і свобод людини, протидії злочинності, забезпечення публічної безпеки і порядку на території Рогатинського району.

Про хід виконання районної цільової соціальної програми з оздоровлення та відпочинку дітей на 2016-2020 роки доповідав начальник відділу освіти, молоді та спорту районної державної адміністрації Василь Трач.

З огляду на зміни у законодавстві, на виконання законів України «Про освіту» та «Про загальну середню освіту», депутатами було прийнято рішення про перейменування трьох закладів освіти району на ліцеї.

Було перейменовано Рогатинську загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів № 2 на Рогатинський ліцей та присвоєно даному закладу імені Братів Рогатинців. Також перейменовано Рогатинську гімназію імені Володимира Великого – на Академічний ліцей «Рогатинська гімназія імені Володимира Великого», Пуківську загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів – на Пуківський ліцей, до якого  було приєднано дві філії І-ІІ ступенів, а саме Добринівську та Стратинську, які були утворені, шляхом реорганізації Добринівської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів та Стратинської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів. Депутатами були затверджені статути даних ліцеїв та положення філій.

Голова районної ради Роман Гринишин подякував Стратинській та Добринівській громадам, їхнім сільським головам, трудовим колективам шкіл за те, що з розумінням поставились до питань утворення філій та оперативно відреагували на дані потреби.

До слова, перед пленарним засіданням сесії відбулося засідання президії районної ради, на якому голови комісій та фракцій в районній раді розглянули лист районної державної адміністрації щодо реорганізації ще 26 закладів освіти району, шляхом пониження їх ступенів. Однак дані питання президія не внесла в порядок денний 25 сесії, оскільки на даний час відсутнє правове підґрунтя для здійснення такої обов’язкової реорганізації.

Одним з прийнятих рішень було рішення щодо передачі в безоплатне користування громадській організації «Рогатинське товариство пластових опікунів «ДоброДій» частину підвальних приміщень навчального корпусу Рогатинської гімназії імені Володимира Великого та внесено зміни до окремих рішень районної ради, що стосуються управління майном територіальних громад району. Голова районної ради Роман Гринишин принагідно зазначив те, що Верховною Радою України нещодавно було прийнято Закон України «Про державне визнання і підтримку «Пласту», тож допомога цій громадській організації в районі на сьогодні є більш як доречною, адже навколо «Пласту» гуртується весь молодіжний рух, який виховується в дусі патріотизму до рідного краю та України.

Всього на пленарному засіданні депутатами розглянуто 19 питань порядку денного сесії, по яких одноголосно були прийняті рішення.

Після розгляду всіх питань порядку денного, вчергове депутатати районної ради підняли питання стану доріг в районі. Особлива увага була звернена на стан дороги Стрий – Знам’янка в Рогатинському районі, а саме на ділянках Рогатин – Пуків – Лопушня та вул. Д.Галицького в місті Рогатині. Також задавались питанням призупинення робіт на ділянках дороги Рогатин – Куровичі в селі Липівка.

Крім того, депутатів стурбувала ситуація з активною обробкою полів засобами захисту рослин, що не може не впливати на здоров’я населення району та ін.