У Рогатині відбувся IX обласний відкритий фестиваль “Пісні Опілля” (відео)

У Рогатині відбувся IX обласний відкритий фестиваль “Пісні Опілля” (відео)

В неділю, 23 червня, в місті Рогатин відбувся IX обласний відкритий фестиваль народної творчості «Пісні Опілля».

Відбулась 25 сесія районної ради

Відбулась 25 сесія районної ради

Сьогодні, 06 червня2019 року, під головуванням голови районної ради Романа Гринишина, відбулася …

В районі відзначили День захисту дітей

В районі відзначили День захисту дітей

Щаслива днина.
Сонце пестить небеса.
В центрі всесвіту ДИТИНА –
Цвіт …

Свято Матері

Свято Матері

Другої неділі травня, який вважається місяцем Пречистої Діви Марії, до якої звертаються християни, просячи заступництва та …

Рогатинці вшанували День пам’яті та примирення, День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні та 75-ту річницю вигнання нацистів з України

Рогатинці вшанували День пам’яті та примирення, День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні та 75-ту річницю вигнання нацистів з України

В Україні, так само як і в світі, відзначається День пам’яті та примирення, який встановлено згідно з Законом України «Про …

Попередня
Наступна

Голова ради вітає!

Шановні друзі!

     Щиро вітаю Вас на офіційному сайті Рогатинської районної ради.
Рогатинська земля – це край багатих національних традицій, високого рівня культури, батьківщина талановитих та працьовитих людей, колиска всесвітньовідомої Роксолани – Насті Лісовської. Тут на кожному кроці подих історії, великої і самобутньої, яка писалась мечем і вогнем, горем і радістю впродовж більше як вісімсот років.
Одним із головних принципів діяльності ради є відкритість її діяльності, забезпечення прозорості у прийнятті рішень та готовності до конструктивного діалогу з громадою.
На сайті Ви зможете отримати повну та достовірну інформацію про структуру ради, роботу депутатського корпусу, постійних комісій, рішення ради, переглянути новини та інформаційні повідомлення.
Впевнений, що наша співпраця і спільні зусилля сприятимуть всебічному розвитку Рогатинщини.

З повагою
голова районної ради
Роман Гринишин

Рогатинська районна рада > Новини > Відбулась регіональна науково-практична конференція «Василь Івахів – військовий, політичний та громадський діяч»

Відбулась регіональна науково-практична конференція «Василь Івахів – військовий, політичний та громадський діяч»

В рамках реалізації проекту – переможеця другого обласного конкурсу проектів (програм), розроблених інститутами громадянського суспільства, поданого на конкурс Рогатинською районною організацією Спілки офіцерів України, сьогодні, 26 вересня 2018 року в Рогатинській гімназії імені Володимира Великого відбулася регіональна науково-практична конференція «Василь Івахів – військовий, політичний та громадський діяч», присвячена 110-й річниці від дня народження та 75-річчя від дня геройської загибелі Василя Івахіва –  організатора і першого командира УПА на Волині.
Перед початком пленарного засідання конференції, біля меморіальної дошки В.Івахіву о. Дмитро Шиманський відправив поминальну панахиду, участь в якій взяли керівництво району, вчителі та учні Рогатинської гімназії імені Володимира Великого, в якій свого часу навчався Василь Івахів, громадськість,  учасники конференції та гості міста.
Робота конференції розпочалася з вітальних слів до учасників конференції голови районної ради Романа Гринишина, заступника голови районної державної адміністрації Оксани Канюки, депутата обласної ради Ігоря Триніва, секретаря міської ради Галини Богун, заступника голови Перемишлянської районної ради Тараса Мартиняка, директора Івано-Франківського обласного відділення МАН, доцента Прикарпатського університету ім. В.Стефаника, заслуженого працівника освіти Надії Дерев’янко.
Доповіді учасників конференції були на теми:

 • Боротьба за молодь: ідеолого-пропагандистське протистояння радянського режиму з ОУН (б) у овоєнні роки.
 • Рогатинщина в українському національно-визвольному русі першої половини ХХ ст.
 • Процес створення УПА. 1942 рік – від ідеї до реалізації.
 • Реалізація концепції національно-патріотичного виховання із слухачами МАН на прикладах відомих особистостей краю.
 • Військова діяльність Василя Івахіва: міфи і спекуляції.
 • Оцінка постаті Василя Івахіва – крайового референта ОУН, командира УПА на Волині – рідними, друзями, співробітниками.
 • Абсольвенти Станіславської гімназії в проводі ОУН, УПА.
 • Семеро героїв на Кулебах життя за Україну віддали.
 • Сучасні родинні зв’язки Василя Івахіва в Опіллі.
 • Військова діяльність Василя Івахіва.
 • Вшанування пам’яті Василя Івахіва у незалежній Україні.
 • Виховання пластунів на прикладі життя Василя Івахіва.

 Всі учасники конференції, як доповідачі, так і слухачі почерпнули багато інформації про постать Василя Івахіва – військового референта проводу ОУН (б) на Північно-Західних Українських Землях, організатора і першого командира УПА на Волині.
Варто відзначити, що за результатами конференції буде видано за кошти обласного бюджету на суму 40 000 грн. збірник статей «ВАСИЛЬ ІВАХІВ – ВІЙСЬКОВИЙ, ПОЛІТИЧНИЙ ТА ГРОМАДСЬКИЙ ДІЯЧ». Всі до цього часу розрізнені статті, наукові матеріали про Василя Івахіва –  організатора і першого командира УПА на Волині, будуть зібрані в одному друкованому виданні для викладачів предмету «Захист Вітчизни», педагогічної громадськості, бібліотек та музеїв, членів Спілки офіцерів України, Пласту-НСОУ, членів Всеукраїнського братства ОУН-УПА та інших громадських організацій, які займаються військово-патріотичним вихованням молоді.