Визначено переможців регіонального конкурсу дитячого малюнка присвяченого Дню Незалежності України

Визначено переможців регіонального конкурсу дитячого малюнка присвяченого Дню Незалежності України

04 серпня 2020 року визначили переможців регіонального конкурсу дитячого малюнка присвяченого Дню Незалежності України.
Для участі в …

Відбулась 34 сесія районної ради

Відбулась 34 сесія районної ради

Сьогодні, під керівництвом голови районної ради Романа Гринишина відбулась 34 сесія районної ради.

Відбулась 33 сесія районної ради

Відбулась 33 сесія районної ради

В четвер, 25 червня, під керівництвом голови районної ради Романа Гринишина відбулась 33 сесія …

Відбулася 32 сесія районної ради

Відбулася 32 сесія районної ради

Злагоджено та оперативно, під керівництвом голови районної ради Романа Гринишина, сьогодні, 14 травня 2020 року, відбулось …

Рогатинську районну лікарню підтримали місцеві меценати

Рогатинську районну лікарню підтримали місцеві меценати

За підтримки райдержадміністрації та районної ради було налагоджено співпрацю між меценатами Рогатинщини і комунальним …

Попередня
Наступна

Голова ради вітає!

Шановні друзі!

     Щиро вітаю Вас на офіційному сайті Рогатинської районної ради.
Рогатинська земля – це край багатих національних традицій, високого рівня культури, батьківщина талановитих та працьовитих людей, колиска всесвітньовідомої Роксолани – Насті Лісовської. Тут на кожному кроці подих історії, великої і самобутньої, яка писалась мечем і вогнем, горем і радістю впродовж більше як вісімсот років.
Одним із головних принципів діяльності ради є відкритість її діяльності, забезпечення прозорості у прийнятті рішень та готовності до конструктивного діалогу з громадою.
На сайті Ви зможете отримати повну та достовірну інформацію про структуру ради, роботу депутатського корпусу, постійних комісій, рішення ради, переглянути новини та інформаційні повідомлення.
Впевнений, що наша співпраця і спільні зусилля сприятимуть всебічному розвитку Рогатинщини.

З повагою
голова районної ради
Роман Гринишин

Рогатинська районна рада > Новини > Вшанування пам’яті жертв голодомору

Вшанування пам’яті жертв голодомору

Вісімдесят один рік пройшов відтоді, як нашу землю спустошив один із найстрашніших в історії людства голодоморів – 1932-1933 років. То була жахлива сторінка для нашого народу.
З метою вшанування пам’яті жертв тих подій, які забрали життя мільйонів співвітчизників, 20 листопада 2014 року, в Рогатині, у приміщенні актової зали школи естетичного виховання учнів, відбувся концерт-реквієм.
Ще перед початком заходу, учні міських шкіл, гімназії ім. Володимира Великого та активна молодь м. Рогатина вшанували жертв голодомору, виклавши символічні хрести та прочитавши молитви за невинно убієнних біля пам’ятника Борцям за волю України та скульптури Матері Божої.
Вшанувати пам’ять загиблих прийшли голова районної ради Володимир Штогрин, заступник голови райдержадміністрації Олена Мороховська, працівники виконавчого апарату районної ради, керівники структурних підрозділів РДА,  підприємств, установ та організацій району, школярі, громадськість, ЗМІ.
Зі словами благословення до присутніх звернувся отець Іван Левчук. Нікого не залишили байдужими віршовані рядки про ті події учнів шкіл району.
Сповненими хвилювання та скорботи словами звернувся до присутніх голова районної ради Володимир Штогрин. «Необхідно згадувати про такі трагедії не лише у День пам’яті. Пам’ятати треба завжди, аби таке не повторилося ніколи» – зазначив у своєму виступі голова районної ради.
Пам’ять про загиблих від голоду вшановано хвилиною мовчання.

Вперше пам’ятна дата була встановлена ​​в 1998 р. указом Президента Леоніда Кучми і називалася Днем пам’яті жертв Голодомору. У 2000 р. назву було змінено на “День пам’яті жертв Голодомору та політичних репресій”. У 2007 р., згідно змінам, внесеними Указом Президента Ющенка, став називатися Днем пам’яті жертв голодоморів. Відзначається щорічно в четверту суботу листопада.
Голодомор 1932-1933 рр.., що став наслідком організованих заходів керівників УРСР та СРСР, викликав масову загибель сільського населення України і півдня Росії, переважну більшість якого становили українці. На думку сталінського режиму, українське селянство становило серйозну загрозу Радянської влади на території України. Під час голодомору, за офіційними даними, загинули близько 9 млн, а за неофіційними – до 13 млн жителів всієї країни. Крім Голодомору 1932-1933 рр.. в історії України були зафіксовані голодомори 1921-1923 та 1946-1947 рр.
У деяких дослідженнях (у тому числі західних фахівців) автори доводять, що Голодомор відповідає загальноприйнятому визначенню геноциду. Голодомор як геноцид українського народу сталінським режимом у 1932-1933 рр.. офіційно визнаний урядами України, Австралії, Угорщини, Ватикану, Латвії, Литви, Естонії, Італії, Аргентини, Канади, Грузії, Польщі, США, Іспанії, Перу, Чехії, Колумбії, Андорри, Бразилії, Еквадору, Мексики, Парагваю, Словаччини, Чехії, Чилі.