Грошове забезпечення військовослужбовця військової служби за контрактом

Грошове забезпечення військовослужбовця військової служби за контрактом

В Сухопутних військах Збройних Сил України розмір грошового забезпечення в середньому стрільця складає від 10 200 грн., командира …

Роковини розстрілів на Майдані. Герої не вмирають!

Роковини розстрілів на Майдані. Герої не вмирають!

З болем в серці вся Україні згадує в ці дні події чотирирічної давнини та вшановує пам’ять Героїв Небесної Сотні. …

Депутати прийняли районний бюджет на 2018 рік

Депутати прийняли районний бюджет на 2018 рік

21 грудня 2017 року, під головуванням Романа Гринишина,  відбулось засідання 14 сесії  районної ради сьомого скликання, у …

Польська громада урочисто передала пожежну машину Рогатинському району (відео)

Польська громада урочисто передала пожежну машину Рогатинському району (відео)

На початку цього тижня Рогатинщину з робочим візитом відвідала представницька делегація з ґміни Стрілецькі на чолі з …

Відбулось засідання 13 сесії Рогатинської районної ради

Відбулось засідання 13 сесії Рогатинської районної ради

Під головуванням Романа Гринишина, 26 жовтня 2017 року, відбулось засідання 13 сесії районної ради сьомого скликання, в …

Попередня
Наступна

Голова ради вітає!

Шановні друзі!

     Щиро вітаю Вас на офіційному сайті Рогатинської районної ради.
Рогатинська земля – це край багатих національних традицій, високого рівня культури, батьківщина талановитих та працьовитих людей, колиска всесвітньовідомої Роксолани – Насті Лісовської. Тут на кожному кроці подих історії, великої і самобутньої, яка писалась мечем і вогнем, горем і радістю впродовж більше як вісімсот років.
Одним із головних принципів діяльності ради є відкритість її діяльності, забезпечення прозорості у прийнятті рішень та готовності до конструктивного діалогу з громадою.
На сайті Ви зможете отримати повну та достовірну інформацію про структуру ради, роботу депутатського корпусу, постійних комісій, рішення ради, переглянути новини та інформаційні повідомлення.
Впевнений, що наша співпраця і спільні зусилля сприятимуть всебічному розвитку Рогатинщини.

З повагою
голова районної ради
Роман Гринишин

Рогатинська районна рада > Новини > Як не у грошах, то у чому проблема?

Як не у грошах, то у чому проблема?

Хочете знати, чому дороги в нашому районі, крім загальнодержавної “Львів – Івано-Франківськ”, здебільшого в плачевному стані? Скажете, бо немає грошей на ремонт. Ні – ви помиляєтесь. Цільові кошти є: їх виділили з держбюджету на Івано-Франківщину у цьому році більше 280 млн. грн. І враховуючи факт, що частка наших автомобільних доріг в обласній структурі загалом становить майже 8 %, то й нам із цієї суми щось таки, та мало перепасти. Але ж надворі вже середина липня, та ніхто й досі “ні кує, ні меле”. Парадоксальна ситуація, чи не так?
Щоб з’ясувати суть проблеми з перших уст ми звернулися за комен­тарями до голови районної ради Романа ГРИНИШИНА.
– Так, з огляду на цільові кошти, виділені для області з держбюджету, ми мали з початку року великі надії на покращення стану доріг обласного та місцевого значень, який нині є жахливим. Однак, досі ці фінансові ресурси не освоюють, а вони акуму­льовані в обласному бюджеті, та відповідає за них й ремонтні роботи на дорогах департамент житлово-комунального будівництва ОДА. Виявляється, що згідно з розпо­рядженням ОДА до 1 липня цього року дороги обласного та місцевого значень обслуговувала Служба автомобільних доріг в області, а вже з 1 липня ці роботи не будуть ніким  проводитися до завершення тен­дерних процедур, за результатами яких визначать фірму-підрядника. Відповідно, дочірнє підприємство САД в області – Рогатинська ДЕД,  не має сьогодні дозволу на прове­дення ремонту доріг обласного та місцевого значень. Та вже літо поволі спливає, однак конкурсну докумен­тацію у чиновницьких кабі­нетах лише готують.
До мене звернувся керівник доволі великого підприємства, який захотів вкласти 250 тис. грн. у ремонт 5-кілометрового відрізку однієї із доріг у районі. Але із-за такої невиз­наченості поки що навіть немає з ким укласти договір про співпрацю в цій сфері дорожнього господарства. Із тієї ж причини нині ми не маємо змоги використовувати кошти район­ного бюджету за програмою “Сіль­ські дороги”.
Про що, на Вашу думку, свідчить така парадоксальна ситуація?
– Вона ще раз підтверджує той факт, на якому я наголошував раніше: чим далі гроші перебувають від органів місцевого само­вря­дування районного рівня, тим не­прозоріше їх розподіляють. А у нашому випадку – практично не розподіляють.
Між тим, місцеві дороги на Рога­тинщині – в занедбаному стані: уз­біччя заросли травами так, мовби їх взагалі немає, їдеш, наче в лісі чи тунелі, просвітку невидно. Із цим щось треба негайно робити. А питання зависло в повітрі. Невже, дочекаємось до того, що вкотре кластимуть асфальт в калюжі під час осінньої сльоти? Навіщо це? Щоб знову вислуховувати справедливі нарікання людей?
Мене дивує й таке. Кожен власник транспортного засобу сплачує ве­ликий автомобільний збір (з літра бензину – близько 6 грн., літра дизпалива – 4 грн., а з газу – 1.50 грн.). Враховуючи насичений трафік автотранспорту, що транзитує що­ден­но через нашу територію, стан доріг мав би бути абсолютно іншої якості. Чиновники зверху озвучують шалені мільярдні суми гривень, які вкладають в дорожню інфра­струк­туру,  а ми в районі цього не бачимо.
Яка ситуація з ремонтом до­ро­ги державного значення з Рога­тина до Липівки? Які дії влади на Від­критий лист мешканців Рогатина від 4 липня ц.р.?
– Ямковий ремонт цієї дороги проведено, як мовиться, для від­воду очей. Кожен, хто їде туди, може побачити: з гіршого зроблено. А як буде з іншими дорогами місцевого значення, яких на Рогатинщині більше 240 км? Вони та дороги державного значення є головними магістралями, які забезпечують у структурі економіки жит­тє­діяль­ність краю.
У катастрофічному стані об’їзна дорога м.Рогатина від с.Вербилівці, якою мали б спрямовувати важ­коваговий транспорт. Ми систе­матично зверталися від району до структур, в обов’язки яких входить ремонт доріг, з проханням допомогти коштами в ремонті цієї дороги. І за зверненням рогатинців, що міститься у їхньому Відкритому листі, спільно з головою РДА направили такого листа до обласного керівництва та народного депутата України від нашого виборчого округу з про­ханням терміново вжити заходів щодо ремонту об’їзної дороги в райцентрі.
Дороги в селах. Чи є приклади, коли сільські ради беруться за їх ремонт?
– Назву хоча б село Чернів. Тут сільська голова Олександра Вітер-Любевич разом із приватним під­приємцем Любомиром Боднаром, а можливо, ще й інші представники громади долучилися коштами, про­вели ямковий ремонт дороги міс­цевого значення від смт Букачівці до Чернева. Сільська рада виділила 30 тис. грн., решту грошей – благочинні, за що, користуючись нагодою, вис­лов­люю вдячність усім, хто долу­чився до цієї важливої для людей справи.
Утім, цю дорогу мала б ремон­тувати область, а місцеві фінансові ресурси та добру волю підприємців можна було б спрямувати на сільські дороги, відповідальність за утри­мання яких покладено законодавством безпосередньо на сільські ради.
“Готуй сани влітку” – гласить відома всім народна мудрість. Із огляду на сказане Вами, у нинішний час підготовки до роботи в осінньо-зимовий період, як виглядає карти­на з підготовки автомагістралей місцевого значення?
– У зв’язку з невизначеністю ситуації мене турбує як ці дороги утримуватимемо до січня. Від по­чатку цього року до березня ми виділяли кошти на паливо-мастильні матеріали для обслуговування всіх доріг – державного, обласного, місце­вого значень. А такі витрати мали б іти за рахунок коштів держбюджету, що надійшли в область, яка, своєю чергою, зобов’язана спрямувати їх на місця, в райони. На жаль, досі не знаємо скільки цих грошей буде у нас і чи вистачить їх на утримання доріг узимку.
Усе, що могли в попередні роки, ми спільно з сільськими радами робили мізерними коштами, оскільки Рогатинщина – далеко не найбагатша серед районів Івано-Франківщини. Але цьогоріч ситуація набагато складніша і пов’язана з фінансовими проблемами у виплаті зарплати медикам та освітянам. А коли немає належних надходжень від ПДФО, а отже, перевиконання районного бюджету, то і спрямування коштів на інші видатки надто обмежене.

 Олена КУЛИНЧАК. (Для «Голосу Опілля»).