У Рогатині відбувся IX обласний відкритий фестиваль “Пісні Опілля” (відео)

У Рогатині відбувся IX обласний відкритий фестиваль “Пісні Опілля” (відео)

В неділю, 23 червня, в місті Рогатин відбувся IX обласний відкритий фестиваль народної творчості «Пісні Опілля».

Відбулась 25 сесія районної ради

Відбулась 25 сесія районної ради

Сьогодні, 06 червня2019 року, під головуванням голови районної ради Романа Гринишина, відбулася …

В районі відзначили День захисту дітей

В районі відзначили День захисту дітей

Щаслива днина.
Сонце пестить небеса.
В центрі всесвіту ДИТИНА –
Цвіт …

Свято Матері

Свято Матері

Другої неділі травня, який вважається місяцем Пречистої Діви Марії, до якої звертаються християни, просячи заступництва та …

Рогатинці вшанували День пам’яті та примирення, День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні та 75-ту річницю вигнання нацистів з України

Рогатинці вшанували День пам’яті та примирення, День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні та 75-ту річницю вигнання нацистів з України

В Україні, так само як і в світі, відзначається День пам’яті та примирення, який встановлено згідно з Законом України «Про …

Попередня
Наступна

Голова ради вітає!

Шановні друзі!

     Щиро вітаю Вас на офіційному сайті Рогатинської районної ради.
Рогатинська земля – це край багатих національних традицій, високого рівня культури, батьківщина талановитих та працьовитих людей, колиска всесвітньовідомої Роксолани – Насті Лісовської. Тут на кожному кроці подих історії, великої і самобутньої, яка писалась мечем і вогнем, горем і радістю впродовж більше як вісімсот років.
Одним із головних принципів діяльності ради є відкритість її діяльності, забезпечення прозорості у прийнятті рішень та готовності до конструктивного діалогу з громадою.
На сайті Ви зможете отримати повну та достовірну інформацію про структуру ради, роботу депутатського корпусу, постійних комісій, рішення ради, переглянути новини та інформаційні повідомлення.
Впевнений, що наша співпраця і спільні зусилля сприятимуть всебічному розвитку Рогатинщини.

З повагою
голова районної ради
Роман Гринишин

Рогатинська районна рада > Новини > Як не у грошах, то у чому проблема?

Як не у грошах, то у чому проблема?

Хочете знати, чому дороги в нашому районі, крім загальнодержавної “Львів – Івано-Франківськ”, здебільшого в плачевному стані? Скажете, бо немає грошей на ремонт. Ні – ви помиляєтесь. Цільові кошти є: їх виділили з держбюджету на Івано-Франківщину у цьому році більше 280 млн. грн. І враховуючи факт, що частка наших автомобільних доріг в обласній структурі загалом становить майже 8 %, то й нам із цієї суми щось таки, та мало перепасти. Але ж надворі вже середина липня, та ніхто й досі “ні кує, ні меле”. Парадоксальна ситуація, чи не так?
Щоб з’ясувати суть проблеми з перших уст ми звернулися за комен­тарями до голови районної ради Романа ГРИНИШИНА.
– Так, з огляду на цільові кошти, виділені для області з держбюджету, ми мали з початку року великі надії на покращення стану доріг обласного та місцевого значень, який нині є жахливим. Однак, досі ці фінансові ресурси не освоюють, а вони акуму­льовані в обласному бюджеті, та відповідає за них й ремонтні роботи на дорогах департамент житлово-комунального будівництва ОДА. Виявляється, що згідно з розпо­рядженням ОДА до 1 липня цього року дороги обласного та місцевого значень обслуговувала Служба автомобільних доріг в області, а вже з 1 липня ці роботи не будуть ніким  проводитися до завершення тен­дерних процедур, за результатами яких визначать фірму-підрядника. Відповідно, дочірнє підприємство САД в області – Рогатинська ДЕД,  не має сьогодні дозволу на прове­дення ремонту доріг обласного та місцевого значень. Та вже літо поволі спливає, однак конкурсну докумен­тацію у чиновницьких кабі­нетах лише готують.
До мене звернувся керівник доволі великого підприємства, який захотів вкласти 250 тис. грн. у ремонт 5-кілометрового відрізку однієї із доріг у районі. Але із-за такої невиз­наченості поки що навіть немає з ким укласти договір про співпрацю в цій сфері дорожнього господарства. Із тієї ж причини нині ми не маємо змоги використовувати кошти район­ного бюджету за програмою “Сіль­ські дороги”.
Про що, на Вашу думку, свідчить така парадоксальна ситуація?
– Вона ще раз підтверджує той факт, на якому я наголошував раніше: чим далі гроші перебувають від органів місцевого само­вря­дування районного рівня, тим не­прозоріше їх розподіляють. А у нашому випадку – практично не розподіляють.
Між тим, місцеві дороги на Рога­тинщині – в занедбаному стані: уз­біччя заросли травами так, мовби їх взагалі немає, їдеш, наче в лісі чи тунелі, просвітку невидно. Із цим щось треба негайно робити. А питання зависло в повітрі. Невже, дочекаємось до того, що вкотре кластимуть асфальт в калюжі під час осінньої сльоти? Навіщо це? Щоб знову вислуховувати справедливі нарікання людей?
Мене дивує й таке. Кожен власник транспортного засобу сплачує ве­ликий автомобільний збір (з літра бензину – близько 6 грн., літра дизпалива – 4 грн., а з газу – 1.50 грн.). Враховуючи насичений трафік автотранспорту, що транзитує що­ден­но через нашу територію, стан доріг мав би бути абсолютно іншої якості. Чиновники зверху озвучують шалені мільярдні суми гривень, які вкладають в дорожню інфра­струк­туру,  а ми в районі цього не бачимо.
Яка ситуація з ремонтом до­ро­ги державного значення з Рога­тина до Липівки? Які дії влади на Від­критий лист мешканців Рогатина від 4 липня ц.р.?
– Ямковий ремонт цієї дороги проведено, як мовиться, для від­воду очей. Кожен, хто їде туди, може побачити: з гіршого зроблено. А як буде з іншими дорогами місцевого значення, яких на Рогатинщині більше 240 км? Вони та дороги державного значення є головними магістралями, які забезпечують у структурі економіки жит­тє­діяль­ність краю.
У катастрофічному стані об’їзна дорога м.Рогатина від с.Вербилівці, якою мали б спрямовувати важ­коваговий транспорт. Ми систе­матично зверталися від району до структур, в обов’язки яких входить ремонт доріг, з проханням допомогти коштами в ремонті цієї дороги. І за зверненням рогатинців, що міститься у їхньому Відкритому листі, спільно з головою РДА направили такого листа до обласного керівництва та народного депутата України від нашого виборчого округу з про­ханням терміново вжити заходів щодо ремонту об’їзної дороги в райцентрі.
Дороги в селах. Чи є приклади, коли сільські ради беруться за їх ремонт?
– Назву хоча б село Чернів. Тут сільська голова Олександра Вітер-Любевич разом із приватним під­приємцем Любомиром Боднаром, а можливо, ще й інші представники громади долучилися коштами, про­вели ямковий ремонт дороги міс­цевого значення від смт Букачівці до Чернева. Сільська рада виділила 30 тис. грн., решту грошей – благочинні, за що, користуючись нагодою, вис­лов­люю вдячність усім, хто долу­чився до цієї важливої для людей справи.
Утім, цю дорогу мала б ремон­тувати область, а місцеві фінансові ресурси та добру волю підприємців можна було б спрямувати на сільські дороги, відповідальність за утри­мання яких покладено законодавством безпосередньо на сільські ради.
“Готуй сани влітку” – гласить відома всім народна мудрість. Із огляду на сказане Вами, у нинішний час підготовки до роботи в осінньо-зимовий період, як виглядає карти­на з підготовки автомагістралей місцевого значення?
– У зв’язку з невизначеністю ситуації мене турбує як ці дороги утримуватимемо до січня. Від по­чатку цього року до березня ми виділяли кошти на паливо-мастильні матеріали для обслуговування всіх доріг – державного, обласного, місце­вого значень. А такі витрати мали б іти за рахунок коштів держбюджету, що надійшли в область, яка, своєю чергою, зобов’язана спрямувати їх на місця, в райони. На жаль, досі не знаємо скільки цих грошей буде у нас і чи вистачить їх на утримання доріг узимку.
Усе, що могли в попередні роки, ми спільно з сільськими радами робили мізерними коштами, оскільки Рогатинщина – далеко не найбагатша серед районів Івано-Франківщини. Але цьогоріч ситуація набагато складніша і пов’язана з фінансовими проблемами у виплаті зарплати медикам та освітянам. А коли немає належних надходжень від ПДФО, а отже, перевиконання районного бюджету, то і спрямування коштів на інші видатки надто обмежене.

 Олена КУЛИНЧАК. (Для «Голосу Опілля»).