Районна рада ухвалила рішення щодо реорганізації закладів загальної середньої освіти району

Районна рада ухвалила рішення щодо реорганізації закладів загальної середньої освіти району


Сьогодні, 13 лютого 2020 року, під головуванням голови районної ради Романа Гринишина, відбулася 30 сесія районної ради. В …

Депутати прийняли звернення до Президента України щодо скасування плати за розподіл (доставку) природного газу

Депутати прийняли звернення до Президента України щодо скасування плати за розподіл (доставку) природного газу

Більше трьох годин, 06 лютого 2020 року, під керівництвом голови районної ради Романа Гринишина тривало пленарне засідання 29 …

У Рогатині духовенство, влада та громадськість вшанували пам’ять Героїв Крут

У Рогатині духовенство, влада та громадськість вшанували пам’ять Героїв Крут

Сьогодні в Рогатині вшанували пам’ять юних героїв Крут, які понад сто років тому полягли у нерівному протистоянні із більшовицькими …

В Рогатині відзначили День Соборності України

В Рогатині відзначили День Соборності України

Сьогодні в школі естетичного виховання учнів відбулися урочистості та патріотичний концерт, присв'ячений 101-ій річниці Соборності …

Шановні краяни! Щиросердечно вітаю Вас із Різдвом Христовим та Новим 2020 Роком!

Шановні краяни! Щиросердечно вітаю Вас із Різдвом Христовим та Новим 2020 Роком!

В ці Різдвяні свята від усієї душі бажаю міцного здоров’я, великогощастя, добра і благополуччя Вам, Вашим рідним і …

Попередня
Наступна

Голова ради вітає!

Шановні друзі!

     Щиро вітаю Вас на офіційному сайті Рогатинської районної ради.
Рогатинська земля – це край багатих національних традицій, високого рівня культури, батьківщина талановитих та працьовитих людей, колиска всесвітньовідомої Роксолани – Насті Лісовської. Тут на кожному кроці подих історії, великої і самобутньої, яка писалась мечем і вогнем, горем і радістю впродовж більше як вісімсот років.
Одним із головних принципів діяльності ради є відкритість її діяльності, забезпечення прозорості у прийнятті рішень та готовності до конструктивного діалогу з громадою.
На сайті Ви зможете отримати повну та достовірну інформацію про структуру ради, роботу депутатського корпусу, постійних комісій, рішення ради, переглянути новини та інформаційні повідомлення.
Впевнений, що наша співпраця і спільні зусилля сприятимуть всебічному розвитку Рогатинщини.

З повагою
голова районної ради
Роман Гринишин

Рогатинська районна рада > Новини > З ініціативи депутата районної ради в селі Світанок встановлено пам’ятний знак українським січовим стрільцям

З ініціативи депутата районної ради в селі Світанок встановлено пам’ятний знак українським січовим стрільцям

Пам’ять… Таке коротке слово. Вона нетлінна й вічна… Гірка пам’ять! Вона ніколи не згасне! Пам’ять! Що ти залишила? Пам’ятники, як символ про тих, хто пройшов війну, хто своїми грудьми прикривав рідну землю.
20 серпня в селі Світанок відбулося відкриття пам’ятного знака українським січовим стрільцям, який встановлений біля могили січових стрільців при в’їзді у село. У цій могилі поховано невідомих стрільців, яких не довезли до Свистільницького Коша після боїв на Бережанщині. Кіш у селі перебував з листопада 1915 по червень1916 року, а згодом перенесений до села Потік. У лави усусусів з села Свистільники вступили такі хлопці: Гаврилюк Стах, Голод Петро, Костів Іван, Денега Іван, Голод Іван,Денега Матвій, Куций Сафат, Паньків Михайло та невідомі добровольці.
Встановити такий знак громада хотіла давно та, на жаль, не було коштів. Лише у минулому році з ініціативи депутата районної ради, вчителя історії Іоніли Тіцької ,громада взяла участь в обласному проекті «Краща етнокультурна громада (регіон Опілля)», де і виграла 200 тисяч. Тому одним із завдань реалізації проекту стало встановлення пам’ятного знака УСС.
Чому саме такого знака? lоніла Богданівна пояснила: «Ми хотіли завершити справу,яку розпочав покійний директор школи Косьмій Василь Михайлович. Будучи вчителем історії він зібрав багато матеріалів про УСС в селі. З його ініціативи встановлено меморіальну дошку на честь перебування у Коші Дмитра Вітовського на стіні школи у 2009 році. А от пам’ятний знак січовим стріпьцям – не встиг. Та любов до історії та рідного краю він передав своїм учням. Саме нам і слід продовжувати справу свого наставника».
У неділю біля могили було людно. Сюди зійшлося усе село та приїжджі. Зняти полотно зі знака дозволили підростаючому поколінню Олегу Тіцькому та Марії Хрептик.
Отець УАПЦ Михайло Кудла, освятивши знак та відслуживши поминальну панахиду,звернувся до усіх з напутніми словами: «На нашій землі чорноземи, які политі кров’ю наших дідів та прадідів. Незважаючи на це вони рясно родять. А нам потрібно цінувати людей за життя, а не лише після смерті». До присутніх з привітальними словами звернулися жителі села, учасники АТО Косьмій Роман та Рудий Роман, сільський голова Кулеша Михайло.
У виконанні НАФЕК «Червона калина» звучали пісні: «Світить сонце. світить ясне», «Як з Бережан до Кадри». А під слова пісні «Заквітчали дівчатонька» молодь поклала вінок з барвінку до знака.