Відбулась 34 сесія районної ради

Відбулась 34 сесія районної ради

Сьогодні, під керівництвом голови районної ради Романа Гринишина відбулась 34 сесія районної ради.

Відбулась 33 сесія районної ради

Відбулась 33 сесія районної ради

В четвер, 25 червня, під керівництвом голови районної ради Романа Гринишина відбулась 33 сесія …

Відбулася 32 сесія районної ради

Відбулася 32 сесія районної ради

Злагоджено та оперативно, під керівництвом голови районної ради Романа Гринишина, сьогодні, 14 травня 2020 року, відбулось …

Рогатинську районну лікарню підтримали місцеві меценати

Рогатинську районну лікарню підтримали місцеві меценати

За підтримки райдержадміністрації та районної ради було налагоджено співпрацю між меценатами Рогатинщини і комунальним …

Відбулася 31 сесія районної ради

Відбулася 31 сесія районної ради

Сьогодні, 23 квітня, під керівництвом голови районної ради Романа Гринишина відбулась 31 сесія районної ради. Зважаючи на …

Попередня
Наступна

Голова ради вітає!

Шановні друзі!

     Щиро вітаю Вас на офіційному сайті Рогатинської районної ради.
Рогатинська земля – це край багатих національних традицій, високого рівня культури, батьківщина талановитих та працьовитих людей, колиска всесвітньовідомої Роксолани – Насті Лісовської. Тут на кожному кроці подих історії, великої і самобутньої, яка писалась мечем і вогнем, горем і радістю впродовж більше як вісімсот років.
Одним із головних принципів діяльності ради є відкритість її діяльності, забезпечення прозорості у прийнятті рішень та готовності до конструктивного діалогу з громадою.
На сайті Ви зможете отримати повну та достовірну інформацію про структуру ради, роботу депутатського корпусу, постійних комісій, рішення ради, переглянути новини та інформаційні повідомлення.
Впевнений, що наша співпраця і спільні зусилля сприятимуть всебічному розвитку Рогатинщини.

З повагою
голова районної ради
Роман Гринишин

Рогатинська районна рада > Новини > “Здаємо кров – спасаємо чиєсь життя”

“Здаємо кров – спасаємо чиєсь життя”

14 червня весь світ віддає шану донорам крові. За даними Всесвітньої асамблеї охорони здоров`я, щосекунди в усьому світі виникає необхідність в переливанні крові. Однак потреба в крові набагато більша, ніж кількість добровільних донорів.

   Кров – необхідне для життя внутрішнє середовище організму. Кров може лікувати багато хворіб і навіть спасти життя. Ці особливі ”живі” ліки не можна виготовити штучно. Єдиним джерелом цього лікувального засобу є тільки донор. Слово “донор” походить від латинського слова “дарувати”, “давати”. Донор – людина, яка дарує свою кров, а з нею здоров`я хворому, життя вмираючому.

  В наш час з лікувальною метою застосовують плазму крові, еритроцитарну і лейкоцитарну масу, суміш кров`яних пластинок. Із донорської крові виготовляють також дуже цінні медичні препарати: альбумін, протеїн, імуноглобуліни та інші. Донором може бути кожна здорова людина в віці від 18 до 60 років. Нешкідливість процедури забезпечується ретельним медичним контролем. На всіх підприємствах, в установах і учбових закладах бажаючих здати кров зобов’язані безперешкодно відпускати на огляд, який вони проходять позачергово. За час втрачений на медогляд та здачу крові, зберігається середня заробітна плата. Крім того, донор має право на додатковий день відпочинку після кожної здачі крові. За бажанням цей день може бути приєднаний до чергової відпустки.

  Кожна кров перевіряється на СНІД, гепатити “В” і “С”, сифіліс. Всі результати строго конфіденційно повідомляють кожному донору особисто. Для заготівлі кров використовують тільки одноразові контейнери.

  Донору, який здав кров сорок і більше разів (19,5л), присвоюють звання “Почесний донор України”, видають посвідчення і дають надбавку до пенсії 10% від мінімальної пенсії, 50% скидку на ліки і безкоштовне зубопротезування.

  Ми, медики, чекаємо розуміння, допомоги від усіх людей, від кожного зокрема. На нас з Вами з надією дивляться хворі, які хочуть, як і ми знову відчути красу світу, жити повноцінним життям, робити добро іншим людям. Допоможімо ж їм у цьому.  

Заступник головного лікаря КНМП «Рогатинська ЦРЛ»
Оксана Кліщ