Відбулась 34 сесія районної ради

Відбулась 34 сесія районної ради

Сьогодні, під керівництвом голови районної ради Романа Гринишина відбулась 34 сесія районної ради.

Відбулась 33 сесія районної ради

Відбулась 33 сесія районної ради

В четвер, 25 червня, під керівництвом голови районної ради Романа Гринишина відбулась 33 сесія …

Відбулася 32 сесія районної ради

Відбулася 32 сесія районної ради

Злагоджено та оперативно, під керівництвом голови районної ради Романа Гринишина, сьогодні, 14 травня 2020 року, відбулось …

Рогатинську районну лікарню підтримали місцеві меценати

Рогатинську районну лікарню підтримали місцеві меценати

За підтримки райдержадміністрації та районної ради було налагоджено співпрацю між меценатами Рогатинщини і комунальним …

Відбулася 31 сесія районної ради

Відбулася 31 сесія районної ради

Сьогодні, 23 квітня, під керівництвом голови районної ради Романа Гринишина відбулась 31 сесія районної ради. Зважаючи на …

Попередня
Наступна

Голова ради вітає!

Шановні друзі!

     Щиро вітаю Вас на офіційному сайті Рогатинської районної ради.
Рогатинська земля – це край багатих національних традицій, високого рівня культури, батьківщина талановитих та працьовитих людей, колиска всесвітньовідомої Роксолани – Насті Лісовської. Тут на кожному кроці подих історії, великої і самобутньої, яка писалась мечем і вогнем, горем і радістю впродовж більше як вісімсот років.
Одним із головних принципів діяльності ради є відкритість її діяльності, забезпечення прозорості у прийнятті рішень та готовності до конструктивного діалогу з громадою.
На сайті Ви зможете отримати повну та достовірну інформацію про структуру ради, роботу депутатського корпусу, постійних комісій, рішення ради, переглянути новини та інформаційні повідомлення.
Впевнений, що наша співпраця і спільні зусилля сприятимуть всебічному розвитку Рогатинщини.

З повагою
голова районної ради
Роман Гринишин

Рогатинська районна рада > Новини > Життя району зсередини: яку роботу виконують депутати районної ради і сільські голови

Життя району зсередини: яку роботу виконують депутати районної ради і сільські голови

Сьогодні «Рогатка» разом з читачами вивчає роботу Рогатинської районної ради зсередини. Про порозуміння між депутатами, децентралізацію і перевиконання бюджетурозповів голова представницького органу влади Роман Гринишин. А от враженнями від роботи у новій команді та про велику перспективу маленьких сіл ми поцікавились безпосередньо у депутатів ради та сільських голів.

Степан Шиманський, депутат районної ради:

«Протягом цього року в нас було дуже багато задуманої роботи і практично все ми змогли виконати на благо села. Звісно, завдяки підтримці голови і депутатів районної ради. Ми всі тісно дружимо, чітко працюємо і жодного разу вони мені не відмовили при потребі будь-якої допомоги.
Коштами з сільського та районного бюджету ми замінили в школі вікна, двері, піднавіс, сходову клітку та багато іншого. Люди допомагають, підтримують, і, я думаю, задоволені.
Щодо децентралізації – громада налаштована позитивно. Ми спілкувались з головою сільської ради Василем Стиславським і повністю погоджуємось на це об’єднання громад. Оскільки наше село одне з сіл з малим бюджетом, маємо надію, що фінансове становище з цими змінами покращиться. Бо в нас багато труднощів не тільки з  коштами, а ще й з водопроводом і головною  проїзною частиною дороги. Нам  допомогли деякі політики, серед них Микола Гошовський, який виділив 50 тис. грн. на водопровід. Окрім того, селяни зібрались по 500 грн., тому питання з водопроводом майже вирішено.
Щодо дороги, то це питання на рівні району вирішити складно, воно потребує багато коштів. Маємо надію на допомогу Львівщини, яка від Перемишлян на 8 км заасфальтували дорогу в наш бік».

Андрій Санагурський, депутат районної ради:

«Я вважаю, якщо людина вирішила йти на вибори, щоб представляти інтереси своєї громади в районі, то з перемогою її робота тільки починається. Тому на сесійних засіданнях не соромлюсь порушувати наболілі проблеми, що є на моєму окрузі. Може, хтось за це мене критикує, але ж ми, депутати, є своєрідним голосом людей, котрі живуть у селах району.
Вже втретє громада довірила мені бути депутатом, і можу сказати, що 80% народних обранців цього скликання – це нові люди, тішить, що є багато молоді. Водночас дивує, що дехто з тих, хто дуже прагнув мандата, тепер трохи збайдужів.
Основні проблеми, про які я говорю з року в рік, – це стан сільських доріг, боротьба з борщівником Сосновського, медикаментозне забезпечення. Тобто актуальні проблеми для кожного села. Але з огляду на те, що район дотаційний, їх важко вирішити раз і назавжди. Є й інші фактори. Наприклад, борщівника Сосновського на теренах району в рази більше, ніж декларує управління АПР. Я звернувся з депутатським запитом, аби отримати достовірну інформацію, однак дали чергову бюрократичну відписку. Від того, що хтось применшить цифри, отруйної рослини менше не стане, тому не маю наміру відступати».

Іван Туз, голова Сарниківської сільської ради:

«Села Сарники та Діброва – на околиці Рогатинського району. Але це тільки мотивує нас, бо жодна людина не повинна вважати себе покинутою чи відштовхнутою. Впродовж останніх років наша сільська рада виграла та втілила у життя чотири масштабних проекти. Два останні стосуються лікарської амбулаторії у Діброві. Зокрема, у 2015 році вдалось замінити вікна, двері та провести євроремонт в усіх 5 кімнатах медичного закладу. Цьогоріч ми знову перемогли, завдяки чому перекрили дах будівлі і утеплили її знадвору. Вартість проекту у 2016 році – 190 тисяч гривень. З них: 120 тисяч виділила область, 50 тисяч – сільська рада, 10 тисяч – районна рада і стільки ж – товаровиробник «Світанок». Сьогодні впевнено можу сказати, що наша установа цілком відповідає назві проекту, бо це «лікарська амбулаторія майбутнього».
Звичайно, успіх лише додає нам натхнення і мотивації, тому попереду ще багато планів. Першочергово, мене болить стан дороги у селах. Через це багато людей не хочуть їхати у Сарники чи Діброву, і вогник життя тут потихеньку пригасає. Натомість у гарну погоду тут чути гомін діток і веселий сміх від зустрічі цілих родин. Тож прагну облаштувати дорогу  у наші села з Бурштина через Озеряни. Ця справа потребує значних затрат. Нещодавно вивезли КрАЗ шутру, як-тільки поліпшаться погодні умови завезуть іще дві машини. Поступово будемо старатись, щоб довести цю справу до ладу».

Ірина Іванова, голова Явченської сільської ради:

«Закінчується напружений робочий 2016 рік. Звертаюсь з вдячністю до громади села, в першу чергу, за підтримку в роботі та активну допомогу. Вчитись працювати та виконувати усі тонкощі роботи місцевого самоврядування допомагає апарат районної ради, підтримка депутатів сільської ради, за що складаю велику подяку.
Це мальовниче красиве розвинене село, багате землями, яке обробляють орендарі «ЗАХІД-АГРО МХП», «ПЕРСЕЙ-АГРО», фермерське господарство «Городьків». Завдяки їхньому наполегливому кмітливому ставленню та розумінню проблем села ще ніколи не відмовили у наданні допомоги. За допомогою «Захід-Агро МХП» відремонтовані дороги, засвітилось так довго очікуване вуличне світло. За допомогою техніки «МХП» ми змогли побороти частину борщівників, бур’янів придорожніх смуг, було обкошено декілька разів сільський цвинтар. Надано допомогу селу – дошки для церкви. Радіють з вдячністю подарункам маленькі школярі, так і дошкільнята до дня Св. Миколая. Вагомим є закупівля сітки для огорожі цвинтаря. Також ялинки до школи, клубу, церкви села Йосипівки «ПЕРСЕЙ-АГРО».
Надано матеріали для ремонту молокоприймального пункту. З вдячністю звертаюсь до міського голови Сергія Насалика за подаровані школі нові двері. Своїми силами ми змогли закупити матеріали для ремонту фасаду клубу, огорожі пам’ятника, провести гроші за харчування дітей в школі, облаштувати лавки на футбольному полі, зремонтувати автобусну зупинку. І вся ця робота робилася людьми села, які вірять у добрі зміни, за що я складаю велику подяку.
Вагомим є ще те, що з розумінням до моєї роботи поставились в управлінні агропромислового розвитку, яке очолює Мельник Б.Ф. Він допоміг знайти співпрацю із Львівською дорадчою службою щодо розвитку ВРХ у селі та зробити культурне пасовище для випасання корів громади села за канадським проектом SOKODEWI.
Я люблю своє село і наших жителів. Нехай Новий рік принесе усім нам здоров’я, більше добра, розуміння до усіх починань, збагатить нас щирими спонсорами, а я із своєї сторони не заведу вас у блуд, буду з вами до того часу, допоки у вас буде бажання. Міцного здоров’я, миру вам мої односельчани! Любім свою землю, свою Україну! Ми – сильні, ми здолаємо усі негаразди».

 Тарас Воробець, голова Козарівської сільської ради:

«Все, що сільська рада запланувала цього року, ми успішно виконали. 8 полів винесли на аукціон, зробили опалення в клубі, розширили територію сільського цвинтаря, коштами сільради полатали дорогу, зробили вуличне освітлення по асфальтованій частині села. Громада частково допомагає, хоча хотілося б більшої підтримки. На жаль, люди стали пасивніші, більшість стоять осторонь, ніж проявляють ініціативу. Приємно дивує, що саме зацікавлена молодь допомогла у мінімальному ремонті доріг.
Весною ураган пошкодив сільський клуб та його покриття. Завдяки матеріальній допомозі районної ради та фірмі підприємця Ігоря Ковальчука ми змогли все відновити і надати клубу нове покриття в 100 кв.м».

Катерина Гладій, голова Воскресинцівської сільської ради:

 

«Я дуже задоволена співпрацею з «ЗАХІД-АГРО МХП», які допомогли фінансовою підтримкою. Навесні виділили 16 тис. грн на покриття нашого адмінбудинку,  а також 7 тис. на проведення ремонту приміщення сільради. Ми зробили вуличне освітлення по вулиці Лесі Українки, купили пральну машину в школу та проводимо ремонт церкви села. Надіємось на подальшу співпрацю і в 2017 році, оскільки прагнемо облаштувати вуличне освітлення у всьому селі..
Громада в нас активна. Разом будували клуб, прибираємо на території цвинтаря. З такою громадою легко і натхненно працювати. Щодо децентралізації, то люди не підтримують, бо вважають, що село повноцінне тоді, коли є своя школа, клуб, дитячий садочок. І всі співпрацюють,  як одне ціле. Тому жителі не в захопленні від цього об’єднання. Можливо, плюси в децентралізації і будуть, але поки що громада немає довіри до влади і не бачить в цих змінах позитиву».

 

Марія Денисюк, голова Бабухівської сільської ради:

 

«Першим роком на посаді сільського голови я задоволена. Спільно з громадою села нам вдалось багато чого зробити. Доріжка до церкви, на яку сільрада виділила кошти і матеріали,  була зроблена силами і власними руками громадян безоплатно. А це 130 метрів довжини і 1,5 метри ширини – тобто великий обсяг роботи. Також ми написали проект на ремонт клубу, і він виграв обласний конкурс, чим дуже пишаємось. Культурно облаштували парк в центрі села, упорядкували смітники, почали боротьбу з борщівником, який сягав висотою три метри.
Словом, люди відгукуються на будь-яку ініціативу. І їхня продуктивна праця та ентузіазм дає свій результат. Проте, не в кожного ентузіазму вистачає надовго. На ньому можна справу зробити один раз, два рази… А коли це вже треба робити систематично і підтримувати регулярно воно вимагає коштів.  Людей можна зрозуміти. Труднощі бувають різні – коли здається справа складна, то громада підтримає і допоможе, а коли все виглядає просто, люди не йдуть на контакт. Проблема в тому, що сільська рада не має скільки коштів, щоб оплатити ту чи іншу працю. А роботи вистачає вдосталь: прибрати цвинтар, особливо, літом косити, прибрати сміття з вулиць тощо. Та все ж таки, завдяки селянам наша спільна робота на вищому рівні».

Джерело: http://rogatka.if.ua/