Відбулась 34 сесія районної ради

Відбулась 34 сесія районної ради

Сьогодні, під керівництвом голови районної ради Романа Гринишина відбулась 34 сесія районної ради.

Відбулась 33 сесія районної ради

Відбулась 33 сесія районної ради

В четвер, 25 червня, під керівництвом голови районної ради Романа Гринишина відбулась 33 сесія …

Відбулася 32 сесія районної ради

Відбулася 32 сесія районної ради

Злагоджено та оперативно, під керівництвом голови районної ради Романа Гринишина, сьогодні, 14 травня 2020 року, відбулось …

Рогатинську районну лікарню підтримали місцеві меценати

Рогатинську районну лікарню підтримали місцеві меценати

За підтримки райдержадміністрації та районної ради було налагоджено співпрацю між меценатами Рогатинщини і комунальним …

Відбулася 31 сесія районної ради

Відбулася 31 сесія районної ради

Сьогодні, 23 квітня, під керівництвом голови районної ради Романа Гринишина відбулась 31 сесія районної ради. Зважаючи на …

Попередня
Наступна

Голова ради вітає!

Шановні друзі!

     Щиро вітаю Вас на офіційному сайті Рогатинської районної ради.
Рогатинська земля – це край багатих національних традицій, високого рівня культури, батьківщина талановитих та працьовитих людей, колиска всесвітньовідомої Роксолани – Насті Лісовської. Тут на кожному кроці подих історії, великої і самобутньої, яка писалась мечем і вогнем, горем і радістю впродовж більше як вісімсот років.
Одним із головних принципів діяльності ради є відкритість її діяльності, забезпечення прозорості у прийнятті рішень та готовності до конструктивного діалогу з громадою.
На сайті Ви зможете отримати повну та достовірну інформацію про структуру ради, роботу депутатського корпусу, постійних комісій, рішення ради, переглянути новини та інформаційні повідомлення.
Впевнений, що наша співпраця і спільні зусилля сприятимуть всебічному розвитку Рогатинщини.

З повагою
голова районної ради
Роман Гринишин

Рогатинська районна рада > Новини > ЗВІТ голови Рогатинської районної державної адміністрації Й.А. Нижника щодо виконання програми соціально-економічного та культурного розвитку, бюджету району за 2013 рік, рішень ради із зазначених питань та здійснення районною державною адміністрацією делегованих їй районною радою повноважень

ЗВІТ голови Рогатинської районної державної адміністрації Й.А. Нижника щодо виконання програми соціально-економічного та культурного розвитку, бюджету району за 2013 рік, рішень ради із зазначених питань та здійснення районною державною адміністрацією делегованих їй районною радою повноважень


ЗВІТ
голови Рогатинської районної державної адміністрації
Й.А. Нижника щодо виконання програми соціально-економічного та культурного розвитку, бюджету району за 2013 рік, рішень ради із зазначених питань та здійснення районною державною адміністрацією делегованих їй районною радою повноважень

Вступ

Рогатинська районна державна адміністрація у 2013 році здійснювала виконавчу владу та реалізовувала делеговані повноваження, керуючись Конституцією, Постановами Верховної Ради України, актами Кабінету Міністрів, Указами Президента України, розпорядженнями обласної державної адміністрації, рішеннями обласної та районної рад, регламентом роботи, піврічними, квартальними і щомісячними планами роботи райдержадміністрації та спрямовувала свою діяльність на виконання Конституції, Законів України, актів Президента та Верховної Ради, Кабінету Міністрів України, інших органів виконавчої влади вищого рівня, дотримання прав, свобод, законних інтересів громадян, виконання державних регіональних програм соціально-економічного і культурного розвитку, охорони довкілля, виконання місцевих бюджетів та взаємодію з органами місцевого самоврядування на основі принципів верховенства права, законності, пріоритетності прав людини, гласності, поєднання місцевих та державних інтересів.

І. Організаційно-кадрова робота

У 2013 році проведено 12 засідань колегії районної державної адміністрації, на яких розглянуто 46 питань соціально-економічного та культурного розвитку, бюджету району, захисту прав, законних інтересів громадян, дотримання фінансово-бюджетної дисципліни, виконання актів органів вищого рівня, соціального захисту населення, благоустрою територій, оздоровлення дітей, підготовки до роботи в осінньо-зимовий період, питання кадрової роботи, взаємодії з органами місцевого самоврядування.
За результатами засідань колегії 31 питання розглянуто в порядку контролю, видано 31 розпорядження, 15 інформацій взято до відома.
Доцільність та актуальність розглянутих колегією питань обговорюється в засобах масової інформації. Практикувалося проведення тематичних прес-конференцій, інтерв’ю голови райдержадміністрації для журналістів регіональних засобів масової інформації.
Для надання практичної допомоги у діяльності виконавчих комітетів сільських, селищної, міської рад у здійсненні ними делегованих повноважень органів виконавчої влади та ведення орг-масової роботи проведено 12 семінарів-навчань голів та секретарів органів місцевого самоврядування, організовано та здійснено виїзди в населені пункти району моніторингово-консультативної групи райдержадміністрації.
Відповідно до штатних розписів чисельність працюючих в апараті, управліннях та відділах райдержадміністрації, РЦСССДМ становить 139 працівників, з них державних службовців – 122, службовців – 8, технічних працівників –9.
Кадровою службою апарату райдержадміністрації  ведеться контроль за присвоєнням державним службовцям чергових рангів та встановлення надбавок за вислугу років.
У 2013 році скеровано на навчання 104 державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування, з них:
– державних службовців – 81;
– посадових осіб місцевого самоврядування – 23.
В магістратурі державної служби при Івано-Франківському національному технічному університеті нафти і газу на заочній формі навчання навчається 5 державних службовців.
У райдержадміністрації працює три магістри державного управління та 8 магістрів державної служби.
Робота з особами, що зараховані до кадрового резерву, проводилась згідно з індивідуальними планами під керівництвом начальників структурних підрозділів.
На протязі березня – квітня 2013 року проведено конкурс “Кращий державний службовець”.
Протягом 2013 року надавалась практична допомога щодо дотримання законодавства про державну службу структурним підрозділам райдержадміністрації та сільським радам з кадрових питань та питань проходження служби в органах місцевого самоврядування.

ІІ. Стан виконання повноважень щодо соціально-економічного розвитку району 

Виконання надходжень до бюджетів всіх рівнів

За 2013 рік до бюджету району надійшло доходів загального та спеціального фондів (без врахування трансфертів) в сумі 31507,6 тис.грн., що становить 101,7 % до уточнених показників. Понадпланові надходження бюджету склали 537,0 тис.грн. В порівнянні з минулим роком надходження зросли на 556,8 тис.грн. (1,8%). Міжбюджетні трансферти склали 136870,3 тис.грн. або 76,4%.
За звітний період до загального фонду бюджету району надійшло 28185,1 тис.грн. В порівнянні з відповідним періодом минулого року надходження до місцевих бюджетів загального фонду зросли на 1084,8 тис.грн. (4,2 %). Водночас виконання уточнених планових показників склало 94,9 %.
За темпами росту до минулого року значно наростили доходи загального фонду Кліщівнянська сільська рада (141,6%), Жовчівська (120,5%), Луковець-Вишнівська (125,2 %), Стратинська (127,6%), Уїздівська (131,0%), Пуківська  (119,0%). Водночас, із 46 місцевих бюджетів району виконання планових показників по загальному фонду не забезпечено лише по районному бюджету та 3 сільських бюджетах: Вербилівському (79,0%), Конюшківському (98,0%), Черченському (98,0%).
Виконання планових показників, доведених Міністерством фінансів України та затверджених місцевими радами по доходах, що враховуються при  визначенні міжбюджетних трансфертів, за звітний період забезпечено відповідно на 92,7% (-1507,5 тис.грн.) та на 89,8%(-2152,0 тис.грн.). Проти 2012 року доходи зросли на 4,8% (+876,6 тис.грн.).
Основною причиною невиконання планових показників є зниження темпів росту надходжень податку на доходи фізичних осіб, питома вага якого в доходах загального фонду складає 71,0%, що зумовлено зниженням обсягів виробництва на основних бюджетоформуючих підприємствах району, скорочення працівників та переведенням роботи підприємств на неповний робочий тиждень. Суттєво зменшили сплату цього податку в порівнянні з відповідним періодом минулого року: ДП “Рогатинська птахофабрика” – 98,9 тис.грн., ТОВ “Скло-Пак” – 108,9 тис.грн., ДП мясопереробний комплекс “Росана” ТзОВ “Росан-Агро” на 26,6 тис.грн., Філія “Управління магістральних газопроводів” – 45,1 тис.грн..
За 2013 рік до бюджету району надійшло податку на доходи фізичних осіб в сумі 18982,3 тис.грн., що становить 89,8% до уточненого плану. Проти відповідного періоду минулого року надходження зросли на 935,5 тис.грн. або на 5,2 %.
Водночас, завдяки вжитим заходам, спрямованим на детенізацію економіки, пошуку нових джерел наповнення місцевих бюджетів та дії в районі комплексної програми заходів з легалізації заробітної плати до місцевих бюджетів додатково залучено 581,3 тис.грн.
Суттєвим джерелом доходів місцевих бюджетів є плата за землю, якої за звітний період надійшло 6886,9 тис.грн., або 108,8 % (559,2 тис.грн.) до планових показників і на 171,0 тис.грн. більше минулого року. Найбільшими платниками цього податку є: ТзОВ “Агрокультура Рогатин”, ФГ “Персей-Агро”, СФГ “Тиблевич”.
До спеціального фонду бюджету району за 2013 рік надійшло податків і зборів в сумі 4760,3 тис.грн., що становить 170,9% до уточненого плану. В порівнянні з аналогічним періодом минулого року надходження спеціального фонду зменшились на 528,0 тис.грн.
До бюджету розвитку району надійшло 2781,0 тис.грн. при плані 1789,3 тис.грн. Зверхпланово надійшло 991,7 тис.грн.
За січень-грудень 2013 року забезпечено надходження до Зведеного бюджету в сумі – 52042,92 тис.грн., в порівнянні з відповідним періодом минулого року надійшло коштів більше на 4348,59 тис.грн.
До Місцевого бюджету з початку року станом на 01.01.2014р. забезпечено надходження в сумі – 37574,0 тис.грн. що становить 106,4%, в порівнянні з відповідним періодом минулого року надійшло коштів більше на 1486,85 тис.грн.
До Державного бюджету України за звітний період мобілізовано 14468,92 тис.грн, що становить 96,4% та на 2861,74 тис.грн. більше минулорічного періоду .
По податку на прибуток, за січень-грудень 2013 року забезпечено виконання надходжень від підприємств району в сумі 2568,0 тис.грн. при плані 1995,0 тис.грн. виконання прогнозних показників становить 128,7%.
По податку на додану вартість на січень-грудень 2013 року, доведено завдання в сумі – 6871,0 тис.грн., фактичні поступлення склали 6513,38 тис.грн., що складає 94,8% виконання розрахункової бази. В порівнянні з відповідним періодом минулого року надійшло платежу більше на 907,37 тис.грн (фактичні поступлення у січні-грудні 2012 році склали 5606,01 тис.грн.).
При прогнозному показнику січня-грудня 2013 року в сумі 24743,8 тис.грн., надходження по податку з доходів фізичних осіб склали 25309,75 тис.грн., що складає 102,3 % виконання.

Промисловість

За січень-листопад 2013 року промисловими підприємствами Рогатинського району реалізовано продукції (товарів, послуг) на суму 400,7 млн.грн., що склало 2,2% загальнообласного показника.
В обсязі реалізованої продукції за основними промисловими групами 51,8% становили товари проміжного споживання, 38,4% – споживчі товари короткострокового використання, 9,8%-енергія.
Обсяг реалізованої промислової продукції на одну особу населення району склав 9,2 тис.грн. і відповідає 8 місцю серед міст обласного значення та районів області. 

Сільське господарство
Рослинництво

У 2013 році в районі оброблялося 37640 га ріллі, що становить 86,8% від загальної площі (43370 га).
У галузі рослинництва працювало 104 сільгосппідприємства різних форм власності, із них 27 сільгосппідприємств оперативно звітуючі, а 77 – малі фермерські господарства.
Сільгосппідприємствами було засіяно 24252 га ріллі, або 64,4% усієї посівної площі району.
Структура посівних площ раону по всіх категоріях господарств

Культури

Площа, га

% до загальної площі

зернові

20412

54,2

технічні

9032

24

картопля і овочі

4438

11,8

кормові культури

3757

10

Застосування новітніх технологій вирощування сільськогосподарських культур, посів високоякісним насінням, використання нової сучасної техніки дало можливість зібрати зерна, разом із кукурудзою – 107 тисяч тонн при середній врожайності 52,4 ц\га.
Найкращий врожай цього року зібрали агроформування: ТзОВ СП “Пуків-Агро” – 105,1 ц\га, ТзОВ АФ “Світанок” – 97,8 ц\га, ФГ “Агро стандарт” – 57,6ц\га, ПСП “Вишнів” – 53,8 ц\га, ФГ “Фруктово-Трейд” – 52,4 ц\га, ФГ “Чагрів-Агро” – 53 ц\га.
В структурі зернових культур найбільшу питому вагу займає озима пшениця 45% від посіву зернових. Найвищу врожайність озимої пшениці в 2013 році одержали господарства: ТзОВ АФ “Світанок” – 56 ц\га, ТзОВ СП “Пуків-Агро” – 56 ц\га, ФГ “Фруктово-Трейд” – 62 ц\гап, ТзОВ “Агропродсервіс” – 46 ц\га, ТзОВ “Агрокультура” – 44 ц\га.
В агроформуваннях району зібрано гречку на площі 1122 га при врожайності 10,4 ц\га. Найбільша врожайність гречки 13,2 ц\га в ТзОВ “Агропродсервіс” (на площі 300 га намолочено 396 тонн).
В 2 господарствах району вирощувався соняшник на площі 1665га, його зібрано 4376 тонн, з середньою врожайністю 26,2 ц\га.
Господарства ПП “Нові Волиняни”, ФГ “Ярослав” займалися вирощуванням льону-кудряш (одержали 698 тонн при середній врожайності 14,7 ц\га). В 2013 році площі його посіву збільшились із 30 до 475 га.
В сільгосппідприємствах району зібрано 2684 тонн картоплі при врожайності 338ц\га, а саме: ФГ “Савицький” – 402 ц\га; ФГ “Фруктово-Трейд”- 350 ц\га; ФГ “Лен-Пром” – 345 ц\га.
Провідне місце з вирощування очів займає ФГ “Фруктово-Трейд” (45 га). Господарство займається вирощуванням овочів в асортименті: капуста (білоголова, червона, брюссельська, пекінська), морква, столові буряки, петрушка, селера. Середня врожайність овочів в господарстві складає 319 ц\га.
По всіх категоріях господарств під озимий клин задіяно 17,3 тис.га, що становить 39,9% від наявної в районі ріллі, в тому числі озимі зернові посіяно на площі 11379 га, що на 373 га більше ніж у минулому році.
Станом на 1 грудня 2013 року по всіх категоріях господарств проведено зяблеву оранку на площі 18240 га, в тому числі в сільгосппідприємствах 9690 га.
Збереження та відтворення родючості грунтів є основою для сталої врожайності сільськогосподарських культур. Важливим фактором підвищення родючості земель і отримання високих врожаїв сільгоспкультур є внесення органічних і мінеральних добрив, вапнування грунтів у господарствах всіх форм власності.
Господарствами району в 2013 році на 1га ріллі внесено по 151 кг поживних речовин, 0,8 тонн органічних добрив, в тому числі господарствами району внесено на 1 га посівної площі озимих по 68 кг діючої речовини мінеральних добрив.
В 2013 році проведено вапнування на площі 647 га, в ТзОВ “Агрокультура” – 215га (882тонни вапняків), ФГ “Фруктово-Трейд” – 432 га (внесено 1730 тонн вапняків).
Проводилися агромеліоративні та агротехнічні заходи на які використані кошти в сумі 128,5 тис.грн. (вирубка кущів і дерев по каналах, очистка каналів від намулу, ремонт гідротехнічних споруд, обкошування вручну і механізовано).
Станом на 01.01.2014 року агроформування району виплатили орендну плату за земельні частки (паї) на суму 10780 тис.гривень, або 99 %. Загальна сума нарахованої орендної плати відповідно договорів оренди становить 10886тис.гривень, що складає не менше 3 % грошової вартості орендованих земельних часток (паю). Із орендодавцями земельних часток (паю) укладено 22680 договорів.

Тваринництво

Питома вага валової продукції тваринницької галузі за 2013 рік становить 42,6% від усієї валової продукції сільського господарства.
В районі збережено тенденцію по нарощуванні поголів’я ВРХ та збільшення обсягів виробництва продукції тваринництва. Протягом року чисельність худоби в сільськогосподарських підприємствах збільшилась на 47,8% і становить 1875 голів в тому числі поголів’я корів відповідно зросло на 18,9 % і складає 472. На фермах району утримується 563 гол. м’ясного напрямку продуктивності, або в 2,5 рази більше до початку 2013 року.
Значно зросла чисельність поголів’я свиней на ТзОВ “Росан-Агро”, де протягом року збільшилось поголів’я на 18% та складає 23376 голів.
В районі проводиться робота щодо реконструкції тваринницьких приміщень для утримання ВРХ та свиней. Фермерськими господарствами “Торо” та “Тиблевич” в с.Колоколин викуплено 5 тваринницьких приміщень, де проведено реконструкцію і капітальний ремонт. На початок 2014 року тут утримується 517 голів ВРХ. Повністю закінчено реконструкцію приміщення для вирощування молодняка ВРХ української чорно-рябої молочної породи в с.Чагрів на 200 скотомісць. Крім того проведено ремонти в тваринницькому приміщенні ТзОВ “Уїзд” (приміщення для вирощування та відгодівлі ВРХ). В ТзОВ “Росан-Агро” проведено реконструкцію та відповідні ремонти двох тваринницьких приміщень (для утримання основних свиноматок на 170 скотомісць та родильне відділення на 160 основних свиноматок).
За звітний період по всіх категоріях господарств вироблено – 23671 тонну молока,  в тому числі по агроформуваннях цей показник збільшено на 38,5 % і складає – 1412 тонн. В цілому по с\г підприємствах вперше по району надоєно на одну корову 5194 кг. молока проти 3481 кг за 2012 рік, а в СВГК ім.Грушевського на кожну корову, наявну на початок року продуктивність становить 6434 кг.
По всіх категорія господарств на скотомісце вироблено 208 кг. м’яса, в тому числі в агроформуваннях – 211 кг. при забезпечені середньодобових приростів на вирощуванні та відгодівлі кожної голови ВРХ 578грм. (СГВК ім.Грущевського 762 гр, ФГ «Торо» 552гр., ТОВ АФ «Світанок» 498 гр,  ТзОВ Уїзд 495гр, ФГ «Тиблевич» 411гр.).
На виконання розпорядження обласної державної адміністрації від 10.04.2012 року №237 «Про ситуацію у тваринницькій галузі та шляхи її розвитку в області» в індивідуальному секторі створюються ферми сімейного типу, де протягом 2013 року було в наявності 47 особистих селянських господарств, що утримують по 3 і більше корів. Для полегшення трудомістких процесів за 2 останні роки закуплено 11 індивідуальних установок (8 закуплено в 2012 році при завданні 6 та 3 закуплено в 2013 році).
В галузі тваринництва проведено роботу з питань покращення показників по відтворенню стада. Для поліпшення генетичних ресурсів в районі працюють племрепродуктори по розведенню ВРХ української чорно-рябої молочної породи (СГВК ім.Грушевського, ТзОВ «Уїзд» та симентальської м’ясної породи (ТОВ АФ «Світанок»).
В 2013 році рибогосподарською діяльністю займались 9 приватних підприємців та 3 юридичних особи (ТзОВ КСП «Рибгосп «Княгиничі», ФГ «Ярослав», ФГ «Агростандарт»). Валове виробництво товарної риби за 2013 рік складає 530,45цнт, або на 65,3% більше до попереднього року.
По всіх категоріях господарств протягом звітного періоду було в наявності 3887 бджолосімей, в тому числі в сільськогосподарських підприємствах 233. Виробництво меду за звітний період становить  995,3цнт. меду. Від однієї бджолосім’ї по району одержано  25,6кг меду, а у фермерському господарстві «Люклян Б.Д.» цей показник складає 40,0кг. На базі Букацівської міської лікарні (головний лікар Кучинський З.В.) та за сприяння голови районної асоціації бджолярів «Опілля» п. Люклян Б.Д. створено центр нетрадиційної народної медицини з нахилом до бджолотерапії. Тут розпочато лікування серцево-судинних захворювань, хвороб суглобів, хребта, м’язів та інших органів.
В районі працює програма виплати спеціальної бюджетної дотації за утримання та збереження молодняка ВРХ в приватному секторі. За 2013 рік нараховано дотації 4392 особистим селянським господарствам за утримання та збереження молодняка ВРХ до 15 місячного віку на загальну суму 1,8 млн.грн. За вирощені та продані на забій молодняк ВРХ нараховано дотацій 449 фізичним особам на загальну суму 558,2 тис.грн. За утримання 112 корів симентальської м’ясної породи ТОВ АФ «Світанок» нараховано 112 тис.грн. спеціальної бюджетної дотації.
Управлінням ветеринарної медицини в Рогатинському районі посилено профілактику щодо занесення на територію району інфекційних захворювань та вживаються заходи з питань недопущення забою маловагового поголів’я ВРХ в індивідуальному секторі.
В районі працюють 6 сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів. За видами діяльності вони надають селянам послуги з обробітку землі, збиранню врожаю та заготівлі і збуту молока.
– СОК “Липівський” (голова Савіцький В.Ф.
– СОК “Сад” ( голова  Клемпоуз М.Я)
– СОК “Мукачівський” (голова   Тиблевич О.В).
– СОК “Лучинці” (голова  Кравець М. М.)
– СОК “Агро-Пуків” (голова  Бариляк Т.І.)
– СОК “ЕКОМ” (голова Журавінський О.В.)
За результатами роботи даних кооперативів до місцевого бюджету поступило 68,4 тис.грн. податків і зборів.
За підсумками роботи агропромислового комплексу у 2013 році виробництво валової продукції сільського господарства по всіх категоріях господарств становить 493,2 тис.гривень або 100,3% в порівнянні до 2012 року. Через зменшення виробництва яєць із-за заміни, (омолодження) поголів’я курей, виробництво валової продукції тваринництва дещо знизилось у порівнянні до минулого року і становить 209,9 тис.грн. проти 241,2 тис.грн. Проте виробництво валової продукції рослинництва зросло на 32,5 тис.грн. і становить 113 % до 2012 року, що не дало спаду виробництва валової продукції сільського господарства проти минулого року. 

Капітальне будівництво

І.   За підсумками третього обласного конкурсу проектів та програм розвитку місцевого самоврядування при співфінансуванні із обласного, місцевих бюджетів та коштів інвесторів проведено:

  1. Заміну вікон і дверей в Григорівській ЗОШ І-ІІ ст. на суму 120,0 тис.грн.
  2. Заміну вікон і дверей у Воскресинцівському НВК на суму 122,2 тис.грн.
  3. Заміну вікон і дверей у клубі с. Козарі на суму 90,0 тис.грн.
  4. Заміну вікон і дверей у Чернівській ЗОШ І-ІІ ст. на суму 90,0 тис.грн.

ІІ.  За кошти меценатів при співфінансуванні із місцевих бюджетів для проведення поточних і капітальних ремонтів закладів бюджетної сфери району проведено:
–  Світанківська ЗОШ І-ІІ ст. -54,985 тис.грн. (заміна вікон).
– Підгородська ЗОШ І-ІІ ст. – 50,0 тис.грн. для придбання огорожі, капітальний ремонт приміщень для дошкільної групи, влаштування теплих туалетів (в тому числі районний бюджет – 15,0 тис.грн.).
– Козарівська ЗОШ І-ІІ ст. -31,3 тис. грн. (облаштування внутрішніх туалетів).
– Липівська ЗОШ І-ІІ ст. 50,0 тис. грн. (капітальний ремонт приміщень для дошкільної групи).
– Помонятська ЗОШ І-ІІ ст. – 25,0 тис.грн. (придбання будівельних матеріалів для проведення капітального ремонту приміщень для дошкільної групи).
– Нижньолипицька ЗОШ І-ІІ ст. 70,0 тис.грн. для придбання матеріалів на проведення реконструкції опалювальної системи (в тому числі обласний бюджет -30,0 тис.грн.).
– За кошти обласного бюджету (48,5 тис.грн.) при співфінансуванні із місцевого бюджету (18,0 тис. грн.) завершено влаштування теплих туалетів у Рогатинській ЗОШ І-ІІІ ст. №2 кошторисною вартістю 66,5 тис.грн.
– За кошти обласного бюджету (40,0 тис.грн.) проведено заміну 16 вікон на металопластикові у Рогатинській СЗОШ І-ІІІ ст.
– За кошти обласного бюджету завершено капітальний ремонт дорожнього полотна на площі Роксолани в м.Рогатині кошторисною вартістю 1,2 млн.грн.

ІІІ. На виконання у регіонах завдань Президента України щодо відкриття у населених пунктах дошкільних навчальних закладів у 2013 році на території Рогатинського району:

  1. Завершено капітальний ремонт приміщень для дошкільної групи Лучинецької ЗОШ І-ІІ ст. кошторисною вартістю 150,8 тис.грн. (в тому числі районний бюджет – 20,0 тис.грн.).
  2. Завершено капітальний ремонт приміщень для дошкільної групи Чагрівської ЗОШ І-ІІ І ст. кошторисною вартістю 74,0 тис.грн. (в тому числі районний бюджет – 20,0 тис.грн.).

ІV. За кошти меценатів при співфінансуванні із обласного та місцевих бюджетів
1.   За період 2012-2013 років проведено заміну 21 вікна (на суму 76,5 тис.грн.), реконструкцію системи опалення (на суму 70,0 тис.грн.) та ремонт покрівлі (на суму 34,0 тис.грн.) клубу в с.Пуків на суму 195,2 тис. грн. (в тому числі за  звітний період 2013 року – на суму 34,1 тис. грн.).
2.   Завершено відбудову клубу в с.Руда кошторисною вартістю 292,5 тис.грн.
3. Завершено капітальний ремонт клубу в с.Воскресинці кошторисною вартістю 180,0тис.грн.

V.  Відповідно до програми зовнішнього освітлення селищних та сільських населених пунктів області на 2013-2017 роки за кошти обласного бюджету при спів фінансуванні із місцевих бюджетів у 2013 році проведено:

  1. Влаштування зовнішнього вуличного освітлення в с. Княгиничі, Загір’я (встановлено 45 світильників) кошторисною вартістю 31,4 тис. грн.
  2. Влаштування зовнішнього вуличного освітлення в с.Козарі (встановлено 25 світильників) кошторисною вартістю 20,0 тис. грн.
  3. Реконструкцію зовнішнього вуличного освітлення в селах Вербилівці, Залужжя (встановлено 25 світильників) кошторисною вартістю 62,5 тис.грн.

VІ.    У виробничій сфері:
1.   Завершено будівництво І-ої черги елеватора для збереження 52 тис. тонн зерна у с.Воскресинці (ТзОВ “Агрокультура Рогатин”).
2.   ПАТ “Укрлендфармін” розпочато будівництво зернового елеватора потужністю 100 тис.тонн та виробництва 240 тонн за добу комбікормів в м.Рогатин орієнтовною кошторисною вартістю 60 млн.дол.
3.   ТзОВ “Росан-агро” завершено реконструкцію тваринницького приміщення на утримання 250 основних свиноматок в с.Підгороддя кошторисною вартістю 1,7 млн.грн. Встановлено технологічне обладнання польського виробництва на суму 1,0 млн.грн.
4.   Фермерськими господарствами “Торо” та “Тиблевич” проводиться реконструкція 5-ти тваринницьких приміщень місткістю 1060 скотомісць в с.Колоколин. Станом на 01.12.2013 року за власні кошти  року виконано:
– ФГ “Торо” – ремонт покрівель, заміна вікон та дверей, влаштування бетонної підлоги та жолобів 3-х тваринницьких приміщень на суму 980,0 тис.грн.
– ФГ “Тиблевич” – внутрішній ремонт 2-х тваринницьких приміщень на суму 120,0 тис.грн.
VІІ.  Підприємствами району за січень-вересень 2013р. виконано будівельних робіт на суму 586 тис.грн. Індекс будівельної продукції порівняно з відповідним періодом 2012р. становив 99,3%.
Будівельні роботи виконувалися з нового будівництва, реконструкції та технічного переозброєння.
За 2013р. у районі прийнято в експлуатацію 21 індивідуальний житловий будинок загальною площею 4498,1 м2. Порівняно з 2012р. обсяги прийнятого в експлуатацію житла у районі зменшились на 4,3% (4750 м2– в 2012 році). 

Інвестиційна діяльність

За січень-вересень 2013р. у розвиток економіки району вкладено 30,9 млн.грн. капітальних інвестицій у матеріальні активи.
У транспортні засоби було спрямовано 28,5% загального обсягу капітальних інвестицій у матеріальні активи, нежитлові будівлі – 28,2%, житлові будівлі – 16,3%, машини, обладнання та інвентар – 14%, інженерні споруди – 8%, довгострокові біологічні активи тваринництва – 3,8%, інші матеріальні активи – 1,2%.
У придбання та створення нових активів було спрямовано 75,9% загального обсягу капітальних інвестицій, на розширення, реконструкцію, модернізацію, вдосконалення активів – 13,7%, на придбання активів, які були у використанні – 8,4%, на капітальний ремонт – 2%.
У розрахунку на одну особу освоєно 710,6 грн. інвестицій.
Станом на 1 жовтня 2013р. в економіку району іноземними інвесторами з 10 країн світу вкладено 27,2 млн.дол.США прямих іноземних інвестицій (акціонерного капіталу), з них у січні-вересні 2013р. – 177,1 тис.дол. у формі грошових внесків. Приріст іноземного акціонерного капіталу порівняно з обсягом на початок 2013р. склав 0,9%.
Лідерами серед інвесторів залишаються нерезиденти сусідньої Польщі (98,3% загального обсягу вкладень).
Найбільш інвестиційно привабливими для іноземних інвесторів є підприємства сільського, лісового та рибного господарства, куди спрямовано 97% іноземного капіталу.
Частка прямих іноземних інвестицій, зосереджених в районі, становить 3,7% загальнообласного показника, що відповідає 5 місцю серед міст та районів області.

Міжнародна фінансова та технічна допомога

Протягом звітного періоду чотирма пілотними громадами (смт.Букачівці, с.Нижня Липиця, с.Пуків, с.Путятинці) завершено реалізацію 4 мікропроектів в рамках Проекту МРГ-2:
– “Енергозберігаючі заходи в Пуківській ЗОШ І-ІІІ ступенів Рогатинського району Івано-Франківської області (заміна вікон)”;
– “Енергозберігаючі заходи в Нижньолипицькій ЗОШ І-ІІ ступенів Рогатинського району Івано-Франківської області (заміна вікон та дверей)”;
– “Покращення водовідведення в Путятинській ЗОШ І-ІІ ступенів Рогатинського району, Івано-Франківської області (влаштування внутрішніх туалетів)”;
– “Влаштування внутрішніх туалетів у Букачівській ЗОШ 1-3 ступенів”.
Загальна вартість мікропроектів склала 591,38 тис.грн.
В с.Чесники за ініціативою громади Західноукраїнським ресурсним центром за фінансової підтримки Фонду Чарльза Стюарта Мотта реалізовано проект “Сільське молоко”, в результаті чого в селі створено обслуговуючий кооператив із заготівлі та реалізації молока “Еком”. Бюджет проекту склав 65,840 тис.грн., де 38,0 тис.грн. – фінансова підтримка очікувана від ЗУРЦ, 12,390 тис.грн. – внесок від організації-заявника (СОК “ЕКОМ”), 15,450 тис.грн. – кошти районного та сільського бюджетів.
У 2013 році загальноосвітні навчальні заклади району (с.Пуків, Рогатинська СЗОШ 1-3 ст.№1, Рогатинська ЗОШ 1-3 ст. №2, Рогатинська гімназія ім.Володимира Великого) у партнерстві із Західноукраїнським ресурсним центром за підтримки Швейцарського бюро співробітництва в Україні продовжують приймати участь у другій фазі Проекту “Попередження торгівлі людьми шляхом розвитку соціальної роботи та мобілізації громад”.

Дорожньо-транспортна інфраструктура

Обслуговуванням доріг району займається Філія “Рогатинська ДЕД”, а саме:
– державного значення 76,0 км:
– Мукачеве-Львів – 29,7 км.
– Стрий-Тернопіль – Знам’янка – 33,1 км
– Куровичі-Рогатин – 13,2 км.
– місцевого значення -247,4 км.
Протягом року проведено роботи з:
– експлуатаційного утримання а/д державного значення- 8845,3 тис.грн. (в т.ч. неприйняті 1235,7 тис.грн);
– експлуатаційного утримання а/д місцевого значення- 1236,0 тис.грн.;
– ремонту вулиць і доріг комунальної власності (субвенції)- 311,3;
– ремонтних робіт по угодах (транспортний збір та інші замовники) на суму 544,1тис.грн.

Автотранспортне обслуговування

На території району працює автотранспортне підприємство ПрАТ “Рогатинавто”, що здійснює пасажирські перевезення автобусами різних модифікацій, які обслуговують 10 міжобласних маршрутів, 19 міжміських внутріобласних та 18 приміських маршрути. В приміському сполученні підприємство обслуговує 76 населених пунктів району.
Об’єми пасажирських перевезень за 2013 рік зросли на 1,2 % за рахунок відкриття додаткових рейсів в міжміському внутріобласному сполученні.
Підприємство оснащено відповідною матеріально-технічною базою, що дає змогу підтримувати автотранспорт в належному стані.
ПрАТ “Рогатинавто” у 2013 році відшкодовано субвенцій з державного бюджету за перевезення пільгових категорій громадян кошти в сумі 544,2 тис.грн.
Крім ПрАТ “Рогатинавто” в районі здійснюють пасажирські перевезення приватні підприємці Л.Бучма, В.Пилипій, а також ТзОВ “Євро-Авто-Бан”, ТзОВ “АТП 12629”.

Підприємництво

З метою спрощення системи отримання суб’єктами господарської діяльності документів дозвільного характеру, мінімізації витрат часу на участь в дозвільному процесі в районі діє дозвільний центр.
Станом на 01.01.2014 року до державного адміністратора дозвільного центру звернулося 72 суб’єкти господарювання і видано 72 документи дозвільного характеру, а саме:
– погодження дорожнього перевезення небезпечних вантажів – 31;
– висновок державної санітарно-епідеміологічної експертизи діючих об’єктів, у тому числі військового та оборонного призначення – 15;
– експлуатаційний дозвіл операторам потужностей (об’єктів), що здійснюють в Україні діяльність з виробництва та/або обігу харчових продуктів, підконтрольних санітарній службі – 13;
– експлуатаційний дозвіл для потужностей (об’єктів) з виробництва, переробки або реалізації харчових продуктів, підконтрольних ветеринарній службі – 2;
– дозвіл на початок роботи об’єкта – 5;
– декларація про відповідність об’єкта вимогам законодавства з питань пожежної безпеки – 6.
До автоматизованої інформаційної системи “Реєстр документів дозвільного характеру” внесено 51 дозвільну справу.
Значне місце серед заходів активної політики зайнятості в районі займає орієнтація безробітних громадян на зайняття підприємницькою діяльністю. З цією метою районним центром зайнятості проводилися зустрічі безробітних громадян, які бажають відкрити власний бізнес, із представником Бізнес-інкубатора.
За 2013 рік 37 осіб отримали одноразову виплату допомоги по безробіттю для організації підприємницької діяльності, з них 15 – жителі сільської місцевості. Основними видами діяльності відкриття власної справи є: заготівля та реалізація продукції кролівництва, плодоовочевої продукції, вирощування кролів, ремонт побутової техніки.

Освіта

В районі у 2013 році функціонує 55 загальноосвітніх шкіл, в яких навчається 3758 дітей; 2 – позашкільні заклади; 8 – дошкільних закладів.
Протягом звітного періоду проведено реорганізацію Чагрівської ЗОШ I-III ст. та Лучинецької ЗОШ I-II ст. у навчально-виховні комплекси із відкриттям дошкільних груп. Додатково охоплено 50 дітей дошкільним вихованням. Відновлено роботу Верхньолипицького ДНЗ “Колосок”, у якому займається 30 вихованців.
З програми розвитку освіти Івано-Франківщини на 2008-2015 роки для покращення матеріальної бази закладів виділено 269,2 тис.грн. (Рогатинська СЗОШ І-ІІІ ст. №1 – 40,0 тис.грн. (замінено 16 вікон), Рогатинська ЗОШ І-ІІІ ст. №2 – 18,5 тис.грн. (встановлено перегородки для внутрішніх туалетів, Фразька ЗОШ І-ІІ ст. – 19,7 тис.грн.(придбання котла), Чернівський НВК – 10,0 тис.грн. (меблі для дошкільної групи), Чесниківський НВК – 10,0 тис.грн. (меблі для дошкільної групи), Заланівська ЗОШ І-ІІ ст. – 14,0 тис.грн.(меблі для класу), Козарівська ЗОШ І-ІІ ст. – 50,0 тис.грн. (меблі для дошкільної групи, облаштування внутрішніх туалетів), Лучинецький НВК – 20,0 тис.грн. (меблі для дошкільної групи), Букачівська ЗОШ І-ІІІ ст. – 14,0 тис.грн. (меблі для класу), Нижньолипицька ЗОШ І-ІІ ст. – 30,0 тис.грн.(облаштування внутрішніх туалетів), Княгиницький НВК – 25,0 тис.грн.(придбання дитячого майданчика), Бабухівська ЗОШ І-ІІ ст. – 18,0 тис.грн. (облаштування внутрішніх туалетів).
Протягом звітного періоду 2013 року відбулося відкриття 4 котелень на альтернативному паливі в Рогатинській ЗОШ І-ІІІ ст. №1, Рогатинській ЗОШ І-ІІІ ст. №2, Пуківській ЗОШ І-ІІІ ст., Нижньолипицькій ЗОШ І-ІІ ст.

Культура

В районі діє 111 закладів культури, до яких входять: 51 бібліотека, 59 клубних закладів, дитяча школа мистецтв ім.Бориса Кудрика.
Головним завданням закладів культури є збереження і розвиток культури Опілля, традицій і звичаїв Опільського краю, зміцнення матеріальної бази, організація культурного відпочинку населення.
Протягом 2013 року в районі: проведено обласний відкритий фестиваль “Пісні Опілля” за участю народних аматорських колективів Львівської, Тернопільської та Івано-Франківської областей, на якому продемонстровано фольклорні подвір’я “Опільські газди” (представлялося декоративно-ужиткове мистецтво, опільські страви та вишивка); 10 листопада 2013 року в Івано-Франкіській обласній філармонії відбувся творчий звіт аматорських колективів району; вже традицією стало проведення свят “Різдвяна роз коляда”, “Великодний розмай на Рогатинщині”, Івана  Купала, Андрія, Миколая, районного молодіжного фестивалю естрадної пісні “Опільські роси” та фестивалю обдарованої творчої молоді “Прикарпатський зорепад”.
Організовувались виїздні обмінні  концерти аматорських колективів.
Активізації діяльності закладів культури сприяв районний огляд-конкурс сільських закладів культури клубного типу, переможцем якого визнано клуб с.Підгороддя, який в обласному огляді-конкурсі зайняв 3-є місце серед клубних закладів області.
Громади сіл взяли участь у проектах “Краща етнокультурна громада”. Перемогу у цьому конкурсі отримали громади сіл Липівка, Нижня Липиця і Черче. Будинок культури с.Липівка здобув перемогу в обласному конкурсі (100 тис.грн.).
200-річчю від дня народження Т.Шевченка присвячувались кущові творчі звіти аматорських  колективів району перед  населенням, в яких взяли участь клубні установи. З нагоди цієї визначної дати проведено районний  огляд-конкурс  читців та  огляд  драматичних  колективів району.
Кращі народні аматорські колективи району брали участь у святах та фестивалях районного,обласного та всеукраїнського та  рівнів, а саме:
– фольклорний колектив “Любисток” районного будинку культури – учасник обласного фестивалю народної творості “Різдво в Карпатах” (смт. Богородчани);
– фольклорний колектив с.Верхня Липиця – учасник обласного фестивалю “Коляда  на Майзлях” (м.Івано-Франківськ);
– будинок  культури с.Конюшки (Іванна Сас) – учасниця обласного конкурсу читців, присвяченому 199-ій річниці  Т. Шевченка;
– зразковий драматичний колектив “Мандрівник” клубу с.Пуків – учасник фестивалю мистецтв “Театральна весна-2013”  (м.Калуш);
– фольклорний колектив “Молодичка” клубу с.Путятинці – учасник Всеукраїнського фестивалю “Писанка-2013” (м. Коломия);
– хореографічний колектив “Роксолана” районного будинку культури – учасник обласного фестивалю народного танцю “Арканове  коло”;
– фольклорний колектив БК с.Липівка – учасник обласного фестивалю с.Лолин  Долинського району;
– чоловічий хор стрілецької пісні “Сурма” – учасник обласної Галицької хорової  Академії (м. Галич), регіонального фестивалю стрілецької та повстанської пісні “Дзвони  Лисоні” (м. Бережани);
– сімейний дует братів Зварчуків клубу с.Пуків – учасник у Всеукраїнському фестивалі сучасної пісні та популярної музики “Червона рута” (м. Київ), ставши  дипломантами фестивалю;
– фольклорний колектив клубу с.Світанок – учасник у огляді-конкурсі Вертепів та Маланок (м.Івано-Франківськ).
В бібліотеках району організовувалися  книжкові виставки літератури, літературні читання, вечори, поетичні години до ювілейних  дат письменників та визначних діячів.
Учні дитячої школи мистецтв ім. Б.Кудрика брали участь в обласних конкурсах творчих колективів та дитячому конкурсі “Дивоцвіт” (смт.Богородчани), “Водограй” (смт.Брошнів), обласному відкритому фестивалі “Золотий тік” (смт.Бурштин), “Танцює юнь Прикарпаття”.
З метою зміцнення  матеріально-технічної бази проведено ремонти 28 закладів культури на суму 660,0 тис.грн. (клубних установ сіл Пуків, Підгороддя, Княгиничі, Сарники, Підвиння, Васючин, Залужжя, Беньківці, Букачівці, Приозерне, Стратин, Юнашків, Заланів, Дички, Лук.Вишнівський).
Здійснено заміну вікон та дверей на енергозберігаючі в клубних закладах сіл Верхня Липиця, Княгиничі, Путятинці, Конюшки, Козара, Підвиння, Васючин, Помонята, Беньківці та бібліотеках сіл  Помонята, Княгиничі, Бабухів.
На території району знаходиться 20 пам’яток архітектури національного значення, 52 пам’ятки містобудування і архітектури місцевого значення, 52 пам’ятки археології, 70 пам’яток історії та монументального мистецтва. Церкву Зішестя Святого Духа занесеного до Списку світового  значення  ЮНЕСКО. В районі діє 5 садиб сільського зеленого туризму. 

Охорона здоров’я

В районі функціонує 60 лікувально-профілактичних закладів, з них:
– центральна районна лікарня з поліклінікою на 500 відвідувань в зміну і стаціонаром на 205 ліжок, в т.ч. 6 реанімаційних ліжок;
– Букачівська міська лікарня з поліклінікою на 50 відвідувань в зміну і стаціонаром на 20 ліжок;
– 11 сільських лікарських амбулаторій, в тому числі 9 амбулаторій лікаря загальної практики-сімейної медицини.
Витрати бюджетних коштів з розрахунку на одного жителя – 712,23 грн. За 2013 рік залучено 453,1 тис.грн. позабюджетних коштів. Для медикаментозного забезпечення державних, регіональних і територіальних програм виділено 250 тис.грн. за 2013 рік використано 178,5 тис.грн., що становить 71%.
За 2013 рік придбано і введено в експлуатацію:
– Холтерівська система ЕКГ “УС-24” (ІГ8В кабель ЗНУ-03) вартістю 52,9 тис.грн;
– Добовий монітор артеріального тиску “АВ РМ-04” 21,5 тис.грн.
– Стерилізатор ГП 40 вартістю 4,3 тис.грн.
Демографічна ситуація в районі є депресивна, залишається високою смертність населення і низькою народжуваність. За 2013 рік народилось 399 дітей. Показник народжуваності 9.1%. Померло 5 дітей, показник дитячої смертності 11,4%.
Померло по району всього 926 осіб, з них 108 осіб в працездатному віці. Показник загальної-смертності становить 21,2%. Природний приріст становить (- 12,1).
В районі розгорнуто 67 ліжок денного стаціонару, забезпеченість населення стаціонарними ліжками на 10 тис. населення становить 51,4%. За 2013 рік зайнятість ліжка становить 331,0.
Рівень первинної інвалідності осіб працездатного віку за 2013 рік збільшився і становить на 10 тис. населення – 61,9% проти 59,3% за 2012 рік.
Рівень первинної інвалідності дітей на 10 тис. населення зменшився з 21,9% за 2012 рік до 17,2% за 2013 рік.
Профілактичними флюорографічними оглядами охоплено 20 465 осіб, виявлено 32 хворих туберкульозом легень, 173 хворих з онкологічними захворюваннями – з них 25 осіб в ІV стадії.Ї
Протягом 2013 року надавалась виїзна планово-консультативна допомога населенню району. Здійснено 64 бригадних виїздів спеціалістів центральної районної лікрні. Оглянуто 3866 осіб, направлено на стаціонарне лікування 167 осіб.
Медичними працівниками проводилась санітарно-просвітницька й роз’яснювальна робота серед населення району з питань профілактики захворювань, пропаганди здорового способу життя та реформування галузі.
Розроблено єдину систему інформаційного забезпечення закладів охорони здоров’я. Впроваджено комп’ютерну обробку медичної інформації по амбулаторно-поліклінічній та стаціонарній службах, В центральній районній лікарні впроваджена комп’ютерна база даних по матеріально-технічному забезпеченню та оснащенню ЛПЗ.
В районі розроблено проект поетапної оптимізації мережі лікувально-профілактичних закладів, де особлива увага приділена фонду стаціонарних ліжок, зокрема шляхом перепрофілювання і скорочення зайвих ліжок. За 2013 рік скорочено 23 ліжка:
Програма медико-соціального розвитку передбачає ряд заходів направлених на забезпечення здоров’я населення району, зміцнення матеріально-технічної бази лікувально-профілактйчних закладів.

Фізична культура і спорт

В сферу діяльності фізичної культури і спорту району входять 103 колективи фізкультури. Фізкультурно-оздоровчу роботу в районі забезпечують 77 працівників. Для занять фізичною культурою і спортом та надання жителям району послуг спортивно-оздоровчого спрямування функціонують 194 одиниці спортивних споруд, в тому числі один майданчик зі штучним покриттям.
Свою діяльність здійснюють спортивні клуби “Роксолана” (настільний теніс), Боксерський клуб “Техно-Центр”, “Футбольний клуб “Техно-Центр”, “Джерело” (мотокрос) та районна федерація футболу.
За 2013 рік організовано та проведено спортивно-масові заходи:
– міжнародний турнір з настільного тенісу;
– чемпіонат області з гандболу‚ футболу‚ плавання‚вільної боротьби та дзюдо;
– чемпіонат та кубок району з футболу ( 44 команди);
– зимовий чемпіонат з футзалу (24 команди);
– районний турнір з баскетболу (12 команд );
– районні змагання з кульової стрільби, шахів, настільного тенісу;
спартакіада серед дітей сиріт та дітей інвалідів;
– районна спартакіада серед державних службовців та працівників державних установ;
– районна спартакіада серед учнів загальноосвітніх шкіл;
– районні турніри з футболу в с.Черче та с.Верхня Липиця‚ с.Пуків;
– юнацькі турніри з футболу в с.Залужжя;
– районний чемпіонат із шахів;
– районні змагання з велосипедного спорту “Байк-шоу” с.Залужжя;
– турнір з волейболу серед вуличних команд в с.Васючин;
– юнацький турнір з міні-футболу серед вуличних команд в с.Пуків.
В спортивно-масових заходах взяло участь близько 5 тис. осіб району. В м.Рогатині в приміщенні управління агропромислового розвитку з ініціативи начальника управління Б.Мельника відкрито спортивну кімнату‚ де всі бажаючі мають можливість займатися такими видами спорту‚ як настільний теніс‚ гирьовий спорт‚ шахи і шашки. Відновлено роботу фізкультурно-спортивного товариства “Колос”. Вперше за останні роки сільська громада с.Юнашків взяла участь в обласних змаганнях на краще спортивне село області.

Сім’я, жінки, молодь, неповнолітні

В районі діє Програма соціального захисту і підтримки дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, профілактики бездоглядності та безпритульності серед неповнолітніх на 2013-2016 роки. Реалізується Загальнодержавна програма “Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини” на період до 2016 року, програми “Молодь Опілля на 2012-2015 роки”‚ районна цільова соціальна програма розвитку фізичної культури та спорту на 2012-2016 роки та районна цільова програма модернізації та будівництва спортивних споруд на 2013-2017 роки.
Станом на 01.01.2014р в районі налічується 7561 дітей віком від 0 до 18 років. На районному обліку перебуває 56 дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування (з них – 40 проживають в сім’ях опікунів (піклувальників), 13 – на повному державному утриманні); 26 дітей, які опинились в складних життєвих обставинах. Функціонує 2 прийомні сім’ї, де виховується 2 дітей.
За звітний період надано соціально-правовий статус 3 дітям-сиротам, дітям, позбавленим батьківського піклування, яких влаштовано в сім’ї опікунів (піклувальників).
Організовано та проведено святкові заходи для дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, до Шевченківських днів, з нагоди Міжнародного Дня сім’ї, Міжнародного Дня захисту дітей, Дня усиновлення, Дня Святого Миколая.
Проведено профілактичні рейди: “Канікули”, “Діти вулиці”, “Ринок”, в місця дозвілля дітей та молоді в пізній вечірній час у вихідні та святкові дні; рейди-перевірки умов виховання та утримання дітей в сім’ях опікунів (піклувальників), прийомних сім’ях, сім’ях усиновителів, сім’ях в яких діти опинились в складних життєвих обставинах. За результатами проведених рейдів за неналежне виконання своїх батьківських обов’язків 3 батьків позбавлено батьківських прав, 26 батьків притягнуто до адмінвідповідальності. З підлітками та їх батьками проведені бесіди з метою попередження про кримінальну відповідальність за протиправні дії, а також надіслано листи-реагування адміністрації навчально-виховних закладів району, головам рад району. З метою соціального захисту дітей 3 дітей влаштовано в центральну районну лікарню. За продаж неповнолітнім алкогольних напоїв та тютюнових виробів до амінвідповідальності притягнуто 8 посадових осіб.
Здійснювала діяльність районна мобільна профілактична група у загальноосвітніх закладах району та дитячому оздоровчому таборі “Опілля” (с.Добринів), проводились профілактико-виховні заходи серед студентської та учнівської молоді у навчально-виховних закладах району, зустрічі з батьківської громадськістю.
Проведено семінари-навчання для заступників директорів шкіл з виховної роботи, педагогів-організаторів навчально-виховних закладів району, представників органів місцевого самоврядування.
Розповсюджено буклети, листівки, пам’ятки на профілактико-виховну тематику.
Рогатинським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді виявлялися, оцінювалися потреби, надавалися соціальні послуги та здійснювався соціальний супровід сімей, які перебували у складних життєвих обставинах. На обліку перебувала 301 сім“я даної категорії, в якій виховуються 573 неповнолітніх дітей. З них соціальним супроводом охоплено 189 сімей, які опинились в складних життєвих обставинах та які отримали 4710 індивідуальних і групових послуг з питань профілактики згубних звичок, належного догляду за дітьми, безробіття, відсутності документів, еміграції, психоемоційних станів, тощо. Відвідано 157 сімей, де виховується дитина-інвалід, обстежено 42 осіб з числа дітей-сиріт, дітей під опікою та піклуванням, з кими здійснено соціальну та психологічну адаптацію з метою підготовки до самостійного життя;
Понад 2560 сімей поінформовано про можливість отримання інших видів соціальної допомоги і послуг. У 412 сім’ях, де виховуються неповнолітні діти, проведено за місцем проживання інформаційно-просвітницьку роботу, спрямовану на формування стандартів позитивної поведінки, здорового способу життя шляхом розповсюдження соціальної реклами і проведення консультацій.
Знято з соціального супроводу з позитивним результатом 68 сімей. Окрім того, під соціальним супроводом перебувало 35 осіб, які опинилися у складних життєвих обставинах через проблеми інвалідності, сирітства, покарань на випробовувальний термін, засуджені умовно.
Фахівцями із соціальної роботи в районі проведено 210 групових заходів (інтерактивних лекцій, відеолекторіїв, вуличних ігротек, майстер-класів, тощо) із залученням членів кризових сімей району до Великодня, Дня Матері, Дня Перемоги, Міжнародного Дня сім’ї, Дня захисту дітей, Дня Незалежності України, Дня Державного прапора, Дня щорічної Всеукраїнської акції “16 днів проти насильства”, Дня боротьби із ВІЛ-СНІДом “Червону стрічку носять не байдужі”, Всеукраїнського благодійного проекту “Читати на рівних”, обласної профілактичної акції “Життя розквітає”, фестивалю для дітей з обмеженими фізичними можливостями “Повір у себе”, благодійної акції “Барвінкове літо”.
Відбулося 12 засідань координаційних рад з питань молодіжної політики, з питань літнього оздоровлення дітей влітку 2013 року та Міжвідомчої ради райдержадміністрації з питань сім’ї, гендерної рівності, демографічного розвитку та протидії торгівлі людьми.
Протягом року проведено 91 захід, що сприяли соціальному становленню молоді, її національному, духовному та військово-патріотичному вихованню і формуванню здорового способу життя.
Активно діють 10 молодіжних та 24 дитячих громадських організацій‚ з якими проведено 20 районних молодіжних заходів‚ 4 семінари‚ 3 різнопланових конкурси та Програму “Чорний ліс – 2013”.
Організовано 5 профілактичних акцій “Молодь Опілля обирає здоровий спосіб життя”, 3 толоки по благоустрою міста, 4 екологічні акції “Посади своє дерево”. Працюють студентські клуби  “Молода сім’я”, товариство “Марія”, “Ерудит”. Молодіжний трудовий загін “Чугайстер”, який зайняв ІI місце в обласному фестивалі.
Оздоровчими послугами влітку охоплено 2989 учнів, що становить 73% від загальної кількості дітей району (при плані 2910 дітей – 70,5%).
Протягом літа працювали 60 пришкільних таборів з денним перебуванням та тематичними змінами на базі 36 шкіл І-ІІ, І-ІІІ ст. (1825 учнів)., вишкіл “Пласту” – 1 наметовий табір (180 учнів), табір духовного спрямування “Промінчик” – 1 наметовий (226 учнів) .
В позаміському закладі оздоровлення та відпочинку дітей “Опілля” оздоровилось за чотири зміни 366 дітей. В МДЦ “Артек”‚ “Молода Гвардія” та інших всеукраїнських таборах оздоровилось 36 дітей району  пільгових категорій.
Здійснювалися заходи щодо роботи з сім’ями (Місячник сім’ї‚ День Матері‚ Всесвітній день здоров’я, робота “Школи материнства”).
З нагоди Дня Матері 38 матерів, що виховують 5 і більше неповнолітніх дітей нагороджено пам’ятними подарунками на суму 4000 грн.
Указом Президента України 323 багатодітним матерям району присвоєно Почесне звання України “Мати – героїня”. Видано багатодітним сім’ям району – 560 посвідчень багатодітної сім’ї та 1134 посвідчень дитини. 

Земельно-кадастрова діяльність

Протягом 2013 року відділом Держземагенства в Рогатинському районі виконано завдання, передбачені регіональним планом дій на 2013 рік, а саме:
– проведено державну реєстрацію 954 земельних ділянок;
– надано відомості з Державного земельного кадастру у формі витягів з Державного земельного кадастру про 1022 земельних ділянок;
– видано 922 довідки про нормативну грошову оцінку земельних ділянок:
З метою збільшення надходження коштів до місцевих бюджетів за використання земельних ділянок та відповідно до Закону України “Про оцінку земель”, проектними організаціями ДП “Івано-Франківський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою”, ТзОВ “ВААР” поновлено грошову оцінку земель по 22 населенних пунктах району. Протягом грудня 2013 року Головним управлінням Держземагенства у Івано-Франківській області проведено експертизу технічної документації по грошовій оцінці земель в межах населенних пунктів.
На виконання Закону України № 5245-VI від 6 вересня 2012 року “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розмежування земель державної та комунунальної власності” проектними організаціями Прикарпатський земельний центр та ПП “Західний континент” проведено інвентаризацію 3880,0568 га земель сільсько господарського призначення розташованих за межами населенних пунктів.
Проведена державна реєстрація 527 земельних ділянок.
В місцевому фонді документації із землеустрою обліковано:
– 34 проекти землеустрою щодо відведення земельних ділянок;
– 211 технічну документацію по встановленню меж земельних ділянок;
– 90 технічних документацій щодо складання документів, що посвідчують право власності па земельну ділянку;
– 4 техніних документації по грошовій оцінці земель в межах населенних пунктів.
Оприлюднено інформацію про земельну ділянку зареєстровану в Державному земельному кадастрі, що виставлено продаж права оренди (для комерційного використання на земельні торги площею 1,0 га на. території Вербилівської сільської ради.

Лісове господарство та лісопереробка

За 2013 рік підприємство реалізувало продукції на загальну суму 9151,0 тис.грн., в тому числі на експорт на суму 3641,0 тис.грн.. Реалізація продукції на 1 га загальної площі земель, які перебувають у постійному користуванні за 2013 рік склала 614 грн.
Протягом року заготовлено 30170 м3 деревини і реалізовано 30149 м3, в тому числі на внутрішній ринок – 19760 м3 на суму 5509,0 тис.грн., на експорт – 10389 м3 на суму 3642,0 тис.грн.
В 2013 році заготовлено 2 кг лісового насіння.
Від рубок головного користування заготовлено деревини – 16903 кб.м
Підприємством проведено формування і оздоровлення лісу на площі 1028 га, при плані 590 га. В тому числі  рубки догляду в молодняках проведено на площі 123 га, при плані 120 га.
В наслідок проведення зазначених заходів заготовлено 13267 кб.м ліквідної деревини, в т.ч. ділової – 3120 кб.м (із запланованої ліквідної деревини – 10000 м3 та ділової – 2790 м3).
Лісовою охороною складено 11 протоколів про лісопорушення на суму збитків 54886,0 грн. Винесено 10 адмінпостанов на суму 1020,0 грн.
За 2013 рік створено лісові культури на площі 54 га, в т.ч. посадка – 25 га, залишено під природне поновлення 29 га.

Зовнішньоекономічна діяльність

Обсяги експорту та імпорту товарів суб’єктами зовнішньоекономічної діяльності району за січень-вересень 2013 року склали відповідно 5,2 і 4,1 млн.дол.США.
Питома вага обсягів експорту товарів району в загальнообласних склала 1,5%, імпорту – 1,0%. Партнерами у зовнішній торгівлі товарами були нерезиденти з 34 країн світу.
Основний експортний потік з району був направлений до Лівії, Німеччини, Словаччини, Білорусі, Японії та Ізраїлю. За межі країни відвантажували деревину та вироби з деревини, зернові культури, частка яких склала майже 80% обсягів експорту району, а також продукцію хімічної і пов’язаних з нею галузей промисловості, скло та вироби зі скла.
Понад три чверті обсягів імпорту району надійшло з Польщі, Німеччини та Іспанії. Це, в основному, продукція хімічної і пов’язаних з нею галузей промисловості, деревина та вироби з деревини, механічні машини, засоби наземного транспорту (крiм залізничного), пластмаси, полімерні матеріали.

Соціальний захист та пенсійне забезпечення

Протягом звітного періоду до управління соціального захисту населення райдержадміністрації за призначенням соціальних виплат та житлових субсидій звернулось 7234 жителі району.
Нараховано житлових субсидій на суму 3,1млн.грн.
Нараховано державних соціальних допомог на суму 41,8 млн.грн., що на 6563 тис.грн. більше в порівнянні з 2012 роком.
На обліку в управлінні соціального захисту населення райдержадміністрації перебуває 16389 осіб, які мають право на пільги. З державного бюджету на відшкодування витрат за надані пільги профінансовано 5239,1 тис.грн.
З місцевого бюджету на надання пільг учасникам бойових дій ОУН – УПА та інвалідам зору І та ІІ груп профінансовано 80,0 тис.грн.
Проведено виплату разової грошової допомоги до 5 травня 3004 ветеранам війни на суму 686,2 тис.грн.
За рахунок місцевого бюджету виплачено одноразову грошову допомогу 79 особам на суму 39,2 тис.грн.
Виплачено надбавку до пенсії 48 учасникам бойових дій ОУН – УПА на загальну суму 168,7 тис.грн., в тому числі з коштів:
– обласного бюджету на суму 118,1 тис.грн,;
– місцевого бюджету на суму 50,6 тис.грн.
На обліку перебуває 187 осіб, потерпілих внаслідок аварії на ЧАЕС, яким з початку року, нараховано компенсаційних виплат на суму 355,3 тис.грн., профінансовано, з врахуванням заборгованості за 2012 рік, 385,2 тис.грн.
Управлінням Песійнго Фонду України в Рогатинському районі забезпечено своєчасну виплату пенсій, загальна сума видатків за 2013 рік склала 216,7 млн.грн., що на 12 млн.грн. більше відповідного періоду минулого року
Станом на 01.01.2014 р. на обліку перебуває 15961 одержувачів пенсій. За звітний період управлінням призначено пенсій 503 особам, проведено перерахунок пенсій 520 особам, середня пенсійна виплата склала 1221,40 грн.
Проведено роботу з залучення пенсіонерів до отримання пенсій через установи банків їх чисельність склала 4976 осіб, що на 201 осіб більше за відповідний період минулого року. В зв’язку з цим розрахункова економія коштів з початку року склала 736,9 тис.грн.
На виконання Законів України, постанов та розпоряджень уряду України, наказів головного управління Пенсійного фонду України в області з початку року управлінням Пенсійного фонду в районі проведена робота з мобілізації коштів до бюджету фонду по забезпеченню своєчасного та повного фінансування пенсій та допомог в районі.
Здійснювався контроль за скороченням заборгованості за страховими внесками та надходження до бюджету Пенсійного фонду коштів, адміністрування яких перебуває у віданні Пенсійного фонду.
Управлінням забезпечено надходження власних доходів бюджету Пенсійного фонду в районі за січень-вересень 2013 року в сумі 44310,8 тис.грн. в жовтні-грудень 2013року – 167,9 тис.грн.
Станом на 01.01.2014 року заборгованість економічно-активних платників району до бюджету Пенсійного фонду страхових внесків становить 263,6 тис.грн., або зменшився в порівнянні з початком року на 3,9 тис.грн., та 203,8 тис.грн. обліковується в боржників, які перебувають в процедурі банкрутства, або зменшився на 45 тис.грн. в порівнянні з початком року, заборгованість підприємств з відшкодування витрат на виплату пільгових пенсій склала 57,2 тис.грн., або в порівнянні з початком року збільшився на 23,6 тис.грн.

Зайнятість населення

Протягом 2013 року на обліку в районному центрі зайнятості перебувало 2523 громадян, статус безробітного отримали 1544 особи. Кількість зареєстрованих безробітних станом на 01.01.2014 року становить 490 осіб, в т.ч. жінок 243 особи, молоді віком до 35 років -197, жителів сільської місцевості – 344.
Рівень зареєстрованого безробіття в районі станом на 01.01.2014 року склав 2,0%. На аналогічну дату минулого року рівень безробіття складав 2,1%.
За сприянням районного центру зайнятості працевлаштовано 1473 особи, в т ч. 508 зареєстрованих безробітних громадян. До професійного навчання залучено 404 особи. Після проходження професійного навчання за звітний період працевлаштовано 455 осіб.
Районним центром зайнятості проводилися зустрічі безробітних громадян, які бажають відкрити власний бізнес із представником Рогатинського осередку громадської організації “Бізнес-Інкубатор” та проведено 56 тематичних семінарів з питань підприємницької діяльності, в яких взяли участь 429 осіб.
37 осіб отримали одноразову виплату допомоги по безробіттю для зайняття підприємницькою діяльністю, із них 15 жителі сільської місцевості. Основними видами діяльності відкриття власної справи є: заготівля та реалізація продукції кролівництва, плодоовочевої продукції, вирощування кролів, ремонт побутової техніки.
Протягом 2013 року 4444 особи охоплено профорієнтаційними послугами, із них 1469 осіб, які мали статус безробітного та 1703 особи, які навчаються у навчальних закладах різних типів.
За звітний період громадські та інші тимчасові роботи були організовані у 32 сільських радах, на яких працювало 1093 безробітних громадян. Використано кошти на оплату праці із місцевого бюджету та Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття 106,4 тис грн.
Протягом 2013р. із школярами загальноосвітніх навчальних закладів Рогатинського району проведено профконсультаційні семінари на теми: “Школа реального життя”, “Твій орієнтир у світі професій, “Моє професійне майбутнє”, інформаційні та консультаційні послуги отримали 1536 старшокласників. З метою допомогти молодій людині визначитися у виборі професії та навчального закладу Рогатинський районний центр зайнятості організував і провів дні відкритих дверей в: Бурштинському ВПУ торгівлі та ресторанного сервісу, Івано-Франківському професійному політехнічному ліцеї, Івано-Франківському ліцеї автомобільного транспорту і будівництва. 5 березня 2013 року для соціальнонезахищеної молоді проведено семінар на тему “Соціальна реабілітація молоді, що шукає роботу”.
У квітні місяці на базі Калуського районного будинку культури відбувся турнір знавців професій у форматі конкурсу винахідливих та кмітливих (КВК). В заході взяла участь команда учнів Рогатинської школи естетичного виховання, яка зайняла 1-ше місце. На виконання угоди про співпрацю між Рогатинським районним центром зайнятості та районною організацією спілки офіцерів України організовано і проведено екскурсії школярів 10-11 класів Рогатинської ЗОШ 1-3 ст. № 1 та № 2, Рогатинської гімназії ім.В.Великого, Конюшківської ЗОШ 1-3 ст. до Галицько-Рогатинського об’єднаного військомату, військової частини А 4604 м.Івано-Франківськ, 114 Івано-Франківської бригади тактичної авіації.
Протягом 2013 року на обліку в центрі зайнятості перебувало 586 осіб, які не здатні на рівних конкурувати на ринку праці, із них 180 працевлаштовані на вакантні місця.
Для підвищення конкурентоспроможності осіб на ринку праці осіб віком старше 45 років 16 осіб отримали одноразовий ваучер та проходять перепідготовку за іншою професією.
З метою забезпечення ефективної зайнятості населення значна увага приділяється роботі з підприємствами, установами та організаціями, представниками органів влади і місцевого самоврядування з метою роз’яснення послуг, які надає служба зайнятості.
На протязі 2013 року центром зайнятості проведено 49 семінарів, 6 круглих столів та 2 конференції з роботодавцями з числа керівників та працівників кадрових служб підприємств, представників органів місцевого самоврядування.
Протягом 2013 року 12 роботодавцям надана компенсація фактичних витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за працевлаштованих 22 безробітних громадян за направленням районного центру зайнятості на новостворені робочі місця.
Протягом 2013 року  в усіх сферах економічної діяльності створено 615 нових робочих місць, з них:
– 208 – для найманих працівників на підприємствах району;
– 250 – для найманих працівників у фізичних осіб-суб’єктів підприємницької діяльності;
– 157- новореєстровані фізичні особи суб‘єкти господарювання.

Оплата праці

Заборгованість із виплати заробітної плати на підприємствах, в установах та організаціях району станом на 01.01.2014 року складає 122,9 тис.грн. З початку року заборгованість зменшилась на 232,1 тис.грн., або на 65,4 %.
Середньомісячна заробітна плата по району на 01.10.2013 року становить 2178,0 грн. (103% у порівнянні до початку року).

Споживчий ринок. Ринок послуг

Через роздрібну торгову мережу підприємств, фізичних осіб-підприємців та мережу ринків району у січні-листопаді 2013р. населенню реалізовано товарів на 416 млн.грн., що на 17,3% більше обсягу відповідного періоду попереднього року. За темпом росту обороту роздрібної торгівлі до січня-листопада 2012р. район посів перше місце серед міст обласного значення та районів області.
Оборот ресторанного господарства (з урахуванням обороту фізичних осіб-підприємців) у січні-листопаді 2013р. склав 8,4 млн.грн.
Майже третину загального обороту забезпечили підприємства (юридичні особи), через  торгову мережу та мережу ресторанного господарства яких за січень-листопад 2013р. продано товарів на 138,4 млн.грн., що на 23% більше, ніж за відповідний період попереднього року.
На ринку послуг району у січні-листопаді 2013 року працювало 15 підприємств (юридичних осіб), основним видом діяльності яких є надання послуг. Обсяг реалізованих ними послуг для всіх споживачів склав 34,9 млн.грн. Обсяг послуг, реалізованих населенню, становив 8,0 млн.грн. або 23,0% від загального. У структурі реалізованих послуг найбільшу питому вагу займали послуги складського господарства та допоміжна діяльність у сфері транспорту, діяльність лікарняних закладів, діяльність пасажирського транспорту.

III. Суспільно-політична ситуація 

Забезпечення законності, охорони прав, свобод та законних інтересів громадян

Основним завданням діяльності Рогатинського РВ УМВС є забезпечення законності, правопорядку, основних прав, свобод та законних інтересів громадян. Суспільно-політична ситуація, яка склалася в державі, зумовлює необхідність встановлення більш демократичних принципів діяльності міліції, відповідно до норм права та визначення принципово нових основних критеріїв оцінки її діяльності.
Працівники Рогатинського РВ УМВС спрямовують свої зусилля на налагодження якісно нового рівня співпраці з громадськістю. Невід’ємним елементом якості життя народу є його захищеність від злочинних посягань. А його передумовою є належне реагування на заяви й повідомлення про злочини та правопорушення. Важливий напрям роботи – своєчасне ухвалення за заявами і повідомленнями законних рішень.
Окрім повного обліку злочинів забезпечується системна робота щодо їх розкриття та розслідування.
Тож першочерговими завданнями і надалі залишатимуться розкриття тяжких злочинів, а насамперед, проти особи, цілеспрямоване виявлення злочинів, пов’язаних із незаконним обігом наркотиків та їх збутом.
Важливим орієнтиром у роботі є доручення Президента України – посилення протидії економічній злочинності.
За 11 місяців 2013 року у Рогатинському РВ УМВС зареєстровано 1634 заяви та повідомлень про вчинені кримінальні правопорушення та інші події.
З них 631 внесено в ЄРДР – (співвідношення внесення журналу єдиного обліку до єдиного реєстру до судових розслідувань становить – 34,7 %,  середньо обласний показник – 27,4 %).
По 1003 заявах та повідомленнях громадян прийнято рішення згідно Закону Україний “Про звернення громадян” в. т.ч. складено 32 адміністративних протоколи, 38 ЄО направлено в інший ОВС (згідно Закону України “Про звернення громадян”) та 3 ЄО приєднано до ЄРДР.

Робота із зверненнями громадян

Рогатинська районна державна адміністрація організовує та здійснює роботу із зверненнями громадян керуючись відповідними нормативно-правовими документами:
– Законом України “Про звернення громадян”;
– Указом Президента України “Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування”;
-розпорядженнями голів облдержадміністрації та райдержадміністрації щодо забезпечення реалізації громадянами конституційного права на звернення.
За 2013 рік на адресу райдержадміністрації та органів місцевого самоврядування району надійшло 4848 звернень громадян.
На адресу райдержадміністрації в 2013 році надійшло 296 письмових звернень громадян, 11 громадян побували на прийомі у керівництва райдержадміністрації.
Основним критерієм роботи із зверненнями громадян було і є збільшення відсотку позитивно вирішених звернень громадян.
Надаються в доступній формі об’єктивні, юридично-правильні роз’яснення громадянам по питаннях, що їх цікавили.
За 2013 рік до керівництва району звернулося 124 малозабезпечених громадян району, які внаслідок недостатньої матеріальної забезпеченості потребують  допомоги або соціальної підтримки з боку держави, з проханням про надання одноразової грошової допомоги. На виконання соціальних ініціатив Президента України 79 особам виплачено одноразову грошову допомогу на загальну суму 39,2 тис.грн.
На засіданні колегії райдержадміністрації слухалось питання “Про підсумки розгляду звернень громадян, що надійшли до райдержадміністрації в 2012 році та хід виконання в райдержадміністрації Указу Президента України від 07.02.2008 року № 109/2008 “Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування”.
По матеріалах рішення вищезгаданої колегії 02.01.2013 року за № 3 видано розпорядження голови райдержадміністрації “Про підсумки розгляду звернень громадян, що надійшли до райдержадміністрації і органів місцевого самоврядування за 2012 рік та хід виконання в райдержадміністрації Указу Президента України від 07.02.2008 року № 109/2008 “Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування”.
30 квітня 2013 року на засіданні колегії райдержадміністрації слухалось питання “Інформація про підсумки розгляду звернень громадян, що надійшли до райдержадміністрації за І квартал 2013 року та хід виконання в райдержадміністрації Указу Президента України від 07.02.2008 року № 109/2008 “Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування”.
30.07.2013 року на засіданні колегії райдержадміністрації слухалось питання “Про підсумки розгляду звернень громадян, що надійшли до райдержадміністрації в І півріччі 2013 року та хід виконання в райдержадміністрації Указу Президента України від 07.02.2008 року № 109/2008 “Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування”.
По матеріалах рішення вищезгаданої колегії 2 серпня 2013 року за № 171 видано розпорядження голови райдержадміністрації “Про підсумки розгляду звернень громадян, що надійшли до райдержадміністрації в І півріччі 2013 року та хід виконання в райдержадміністрації Указу Президента України від 07.02.2008 року № 109/2008”.
29 жовтня 2013 року на засіданні колегії райдержадміністрації слухалось питання “Інформація про підсумки розгляду звернень громадян, що надійшли до райдержадміністрації  за 9 місяців 2013 року та хід виконання в райдержадміністрації Указу Президента України від 07.02.2008 року № 109/2008 “Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування”.
Розпорядженнями райдержадміністрації затверджені:
– графік прийому громадян з особистих питань керівництвом райдержадміністрації;
– додатковий графік прийому громадян з особистих питань керівництвом райдержадміністрації у вихідні дні (щосуботи);
– графік роботи “гарячої” телефонної лінії райдержадміністрації;
– графік виїзних прийомів громадян з особистих питань керівництвом райдержадміністрації на І півріччя та ІІ півріччя 2013р.
Вищезгадані графіки опубліковані в районних газетах “Голос Опілля” та “Рогатинська земля”.
Відповідно до вищезгаданих графіків, та при потребі, головою райдержадміністрації, заступниками голови райдержадміністрації, керівником апарату райдержадміністрації протягом 2013 року проводились прийоми громадян з особистих питань в робочі та вихідні дні, виїзні прийоми громадян з особистих питань, працювала “гаряча” телефонна лінія райдержадміністрації.
Відповідно до графіку щомісячно проводяться засідання постійно діючої комісії з питань розгляду звернень громадян.
Питання роботи із зверненнями громадян систематично розглядається на колегіях райдержадміністрації, нарадах в голови районної державної адміністрації, керівника апарату райдержадміністрації.
9 лютого 2013 року в газеті “Рогатинська земля” опубліковано статтю “Найбільше звернень – з питань земельних відносин”.
9 листопада 2013 року в газеті “Рогатинська земля” опубліковано статтю “Кількість звернень громадян до керівництва РДА зменшилась”.
19 липня 2013 року в газеті “Голос Опілля” опубліковано статтю “Звернення громадян у І півріччі”.
25 жовтня 2013 року в газеті “Голос Опілля” опубліковано статтю “Звернення громадян – постійна увага”.
Питання роботи із зверненнями громадян стоїть на постійному контролі в райдержадміністрації.

Об’єднання громадян, їх участь у суспільному житті району, взаємодіяз ними місцевих органів виконавчої влади

Станом на 25 грудня 2013 р. в районному управлінні юстиції зареєстровано 63 районних організацій політичних партій, 80 громадських організацій та 13 благодійних фонди. З ініціативи райдержадміністрації спільно із політичними партіями та громадськими організаціями відбуваються “круглі столи”, зустрічі керівництва райдержадміністрації окремо з членами громадських організацій з метою вивчення стану реалізації ними статутних завдань та надання необхідного сприяння у їх вирішенні.
13 серпня в залі засідань адмінбудинку відбулася зустріч керівництва райдержадміністрації з керівниками політичних партій та громадських організацій району. Мета зустрічі: підготовка до відзначення в районі Дня Державного Прапора та 22-ї річниці Дня незалежності України.
Проведено зустрічі керівництва райдержадміністрації, районної та міської рад з учасниками бойових дій, учасниками війни, вояками ОУН-УПА, інвалідами війни, вдовами загиблих та померлих ветеранів війни – членами ветеранських організацій, колишніми воїнами-афганцями, чорнобильцями, активістами молодіжних громадських організацій.
Протягом року з ініціативи райдержадміністрації організовано два тематичних “круглих столи” з учасниками ліквідації аварії на ЧАЕС, спрямованих на відзначення 80-роковин Голодомору в Україні 1932-1933 років, за участю представників політичних партій та громадських організацій району.
Серед спільних заходів, які проведено за участю представників політичних партій та громадських організацій району протягом року:
– відзначення на державному рівні пам’ятних історичних дат, державних свят, зокрема Дня незалежності України, Дня Конституції України, Дня Соборності України, Дня створення УПА, Дня пам’яті Героїв Крут, вшанування пам’яті Українських Січових Стрільців, Дня Перемоги, Дня Героїв, вшанування пам’яті Головнокомандувача УПА Романа Шухевича, Провідника української нації Степана Бандери;
– проведення молодіжних заходів за участю членів молодіжних громадських організацій.
Найбільш активними в громадсько-політичному житті району є такі районні організації:
– політичних партій: Партія Регіонів, УНП, “Батьківщина”, НРУ, Українська партія, ВО “Свобода”;
– громадських організацій: “Просвіта” ім. Т.Шевченка, Братство ОУН-УПА, Союз українок, “Пласт”, товариство політв’язнів та репресованих, Спілка офіцерів України, Українська Спілка ветеранів Афганістану, Спілка Чорнобильців України, СКТ “Надсяння”.

Профспілковий рух

В районі діють 175 первинні профспілкові організації. Здійснюється контроль за виконанням умов колективних договорів. Голова райкому профспілки працівників державних установ та голова профспілкового комітету райдержадміністрації є членами конкурсної комісії райдержадміністрації. Протягом року спірних питань між адміністрацією установ, організацій, підприємств і первинними профспілковими організаціями на районному рівні не виникало. Члени профспілок є активними учасниками всіх заходів суспільного життя району, керівництво місцевих органів влади підтримує ініціативи профспілок щодо покращення умов праці працюючих, організації дозвілля, задоволення духовних потреб тощо.

Роль молодіжних об’єднань

В районі функціонують 12 молодіжних громадських організацій, які нараховують понад 600 членів та 19 дитячих громадських організацій, загальна чисельність яких понад 1400 членів. Серед них активними є: “Пласт”, “Молодий Рух”, “Молода Українка”, “Діти Марії”, “Промінчик”. Традиційно щороку райдержадміністрацією проводиться творчий огляд-звіт діяльності молодіжних громадських організацій. Протягом року спільно з молодіжними громадськими організаціями організовано “круглі столи”, огляд-звіт роботи молодіжних громадських організацій, зустрічі з цікавими людьми різних професій, різнопланові акції (екологічні, патріотичні), догляд за пам’ятними місцями історії, вишколи, мандрівки та екскурсії, діяльність студентських клубів “Райдуга”, “Студентська сім’я”, “Товариство Марії”. При місцевих радах працюють 32 молодіжні ради, найактивнішими з яких є : Рогатинська, Помонятська, Чесниківська, Липівська та Букачівська.

Стан міжнаціональних відносин

Протягом 2013 року проблем у питанні міжнаціональних відносин в районі не виникало.
З метою попередження проявів ксенофобії, расової та етнічної дискримінації відділ освіти проводить інформаційно-просвітницьку роботу з профілактики поширення ксенофобії і расистських проявів серед дітей, учнівської молоді та батьківської громадськості.
Щорічно у всіх загальноосвітніх закладах проходять дні толерантності. Організовуються книжкові виставки “Толерантність врятує світ”; конкурси малюнків “Толерантність, як шлях до Європи”; виховні години: “Толерантним бути важко”, “Ні расизму, ксенофобії, расовій дискримінації”, “Толерантність – це мистецтво жити з іншими людьми”; зустрічі з священиками, батьками, учнями з питань сучасної релігійної ситуації в Україні; написання творів-мініатюр “Якби всі люди стали однаковими!”, “Ні, все на світі не так. Усе різноманітне!”.
У всіх навчальних закладах району проведені учнівські конференції “Права людини: моя власна думка”.
Протягом літа 2013 року у пришкільних таборах організовувались книжкові виставки “Толерантність врятує світ”; конкурси малюнків “Толерантність, як шлях до Європи”; бесіди: “Толерантним бути важко”, “Ні расизму, ксенофобії, расовій дискримінації”, “Толерантність – це мистецтво жити з іншими людьми”; написання творів-мініатюр “Якби всі люди стали однаковими!”, “Ні, все на світі не так. Усе різноманітне!”.
Діє районне суспільно-культурне товариство “Надсяння”, членами якого є колишні депортовані з українських етнічних земель Польщі. Члени товариства активно підтримують взаємозв’язок з українцями, які проживають у Польщі, здійснюють поїздки культурно-пізнавального значення в цю країну.
Забезпечено постійний догляд за пам’ятним знаком “Пам’яті 60-річчя депортації українців з українських етнічних земель Польщі”, спорудженим в м.Рогатин з ініціативи членів товариства “Надсяння”, за підтримки органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування району і міста.

Загальний стан релігійної ситуації

В районі зареєстровано 86 релігійних організацій, з них: УГКЦ – 58 (68 % від загальної кількості), УПЦ КП – 16 (19 %  від загальної кількості), РКЦ – 3 (3,5 % від загальної кількості),  УПЦ – 1, УАПЦ – 1, Свідки Єгови України – 2, ХВЄ – 1, євангельські християни – баптисти – 1, християни віри євангельської  “Путь істини” –  2, християни віри євангельської п’ятидесятників – 1.
Релігійні організації мають у власності та користуванні 95 культових споруд, в яких відправляють богослужіння 57 священнослужителів.
З початку 2013 року нових релігійних організацій в районі  не зареєстровано.
В поточному році в районі здійснювалось будівництво 3 культових будівель.
Продовжується будівництво храмів в с.Уїзд (громада УПЦ КП) та селах Черче, Козарі (громад УГКЦ).
Міжконфесійна ситуація в районі в цілому стабільна. Налагоджено тісні взаємовідносини райдержадміністрації, районної ради та виконкомів міської, селищної та сільських рад із релігійними організаціями.
Вже стала традиційною організація райдержадміністрацією в часі перед Великоднього посту духовних реколекцій для молоді, учнів шкіл міста та студентів державного аграрного коледжу за участю духовенства.
В м.Рогатині відбулась театралізована Хресна дорога, в якій взяли участь представники всіх конфесій району, представники влади, установ та організацій, громадськість, молодь.
З 30 жовтня по 03 листопада відбулася Свята місія біля мощей Св.Апостола Андрія у храмі Пресвятої Богородиці в м.Рогатин, під час якої відбувалися Святі Літургії, сповіді, зустрічі із дітьми та молоддю, школярами та студентами.
Протягом року в церкві Різдва Пресвятої Богородиці в м.Рогатині перебували мощі Св.Миколая, Св.Пантелеймона, Св.Юрія Переможця, Св.Андрія Первозваного та Блаженної Йосафати.
З нагоди відзначення 1025-річчя хрещення Київської Русі в районі проведено екуменічні молебні у церквах району, організовано “Духовні реколекції для молоді та молодих подружніх пар” о. Романом Дубіком та о.Іваном Сидоренком.
Духовенство та прочани району взяли участь у ІІ Всеукраїнській патріаршій прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої в с. Крилос Галицького району, Всеукраїнській прощі до Києва та освяченні Патріаршого Собору УГКЦ, прощі до Унівського монастиря.
Впродовж цього літа за участю духовенства, керівників райдержадміністрації та районної ради  відбулася пластова вишкільна оздоровчо-виховна патріотична акція “Пластове літо-2013”.
В районі функціонує християнсько-католицька організація “Любов і милосердя” (“Карітас”), яку очолює декан Рогатинський УГКЦ о.Дмитро Бігун. При “Карітасі” працює  благодійна їдальня.
Організація “Карітас” забезпечила благодійними обідами студентів Рогатинського аграрного коледжу, пенсіонерів, надано допомогу вживаним одягом церковним парафіям сіл району та людям похилого віку, які проживають у відділенні медико-соціальної реабілітації с.Данильче, центральній районній лікарні (білизною, ліжками).
В поточному році збудовано нове приміщення їдальні “Карітасу”, що знаходиться поруч із церквою Різдва Пресвятої Богородиці.
Великим духовним надбанням району є книга “Духовенство Рогатинщини”, яку видано  з нагоди 1025-річчя Хрещення Київської Русі. Автор – Ярослав Польовий. Ця книга написана на основі архівних документів, охоплюючи період 1850-1950рр., і розповідає про священнослужителів, життєва дорога яких перетиналась з Рогатинський краєм.

Співпраця із засобами масової інформації району

Інформаційний простір району представлений:
– міськрайонною газетою “Голос Опілля” (тираж – 2411 пр.) – засновники – Рогатинська районна та міська ради;
– загальнополітичною газетою “Рогатинська земля” (тираж – 1650 пр.) – засновник – корпорація “Галпродукт”;
– телерадіокомпанією “РАІ” – м. Бурштин, (телеефіром охоплено 2/3 території району).
В районі налагоджено співпрацю райдержадміністрації із редакціями засобів масової інформації.
Районна державна адміністрація з метою донесення до мешканців району об’єктивної і повної інформації про роботу Президента України, Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України, виконавчих органів центральної та місцевої влади і місцевого самоврядування, соціально-економічну та політичну ситуацію відповідно до сучасних вимог постійно сприяє забезпеченню передплати загальноукраїнських, обласних та районних друкованих видань органами виконавчої влади, державними установами та організаціями району.
Інформаційно-аналітичний відділ апарату райдержадміністрації, як підрозділ, відповідальний за співпрацю із ЗМІ, попередньо інформує представників засобів масової інформації про підготовку масових заходів, засідань колегій райдержадміністрації.
Редакціями газет, в повному обсязі забезпечується висвітлення діяльності органів державної влади району, міста, життя територіальних громад, проблемних питань суспільного розвитку.
Слід зазначити, що, загалом, співпраця ЗМІ з райдержадміністрацією не закінчується лише на рівні професійних відносин. Для нас вже стало традицією неформальне дружнє спілкування, привітання один одного з професійним та ювілейними святами. Зокрема, цього року керівництво району побували у працівників районних газет “Голос Опілля”, “Рогатинська земля”, журналістів ТРК “Захід”, привітали їх з професійним святом Днем журналіста.
Питання про стан свободи слова в районі, співпраця із ЗМІ на постійному контролі в райдержадміністрації. З метою більш ефективної реалізації правових та організаційних заходів державного сприяння розвитку інформаційної галузі в районі, постійного моніторингу за додержанням свободи слова дане питання обговорювалось на засіданні колегії райдержадміністрації.

Голова районної державної адмінстрації
Йосип Нижник